Dominika Kluźniak

6,7
7 138 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Dominika Kluźniak

Genialna w teatrze !!!

Grzybon

Potwierdzam!!! Wczoraj byłam na "Sztuka bez tytułu"....
http://www.wspolczesny.pl/teatr/rep/sbt.html

megg

No świetnie też tam gra :D

Grzybon

A widzieliście "Mewę" w Narodowym? Fantastyczna rola.

Su_albo_Andy

w roli Niny rzeczywiście jest niesamowita :)

Grzybon

Ale ciąg filmów w których grała, to chyba dokładny spis dna filmowego polskiej kinematografii. Ja wiem, że z czegoś trzeba żyć, ale czy nie ma w tym wszystkim miejsca na szacunek dla siebie samego?
Tym bardziej, że widać, że ona potrafi więcej i lepiej.

KJoan

No, ale to jest tak, że aktorowi to proponują i żeby on w jakimś stopniu mógł zaistnieć na ekranie to tego nie odrzuca. Wiem, że w serialu za dzień zdjeciowy dla aktora nie-gwiazdy takiego który gra epizody jest chyba tysiąc za dzień zdjęciowy, (tzn nie wiem czy to stawka obowiązujaca dla wszystkich aktorów i wszystkich seriali). Więc aktor grajacy nawet w chłamie zarabia kase po to, żeby cieszyć widza (tak jak Kluźniak) w teatrze świetnymi kreacjami aktorskimi! Nie wiem czy wiesz, ze aktor etatowy nie zarabia na próbach, zarabia tylko i wyłącznie na występach juz przed publicznością. I to jest tak, że próby trwają albo 3 miesiące, albo 5 , albo nawet pół roku. Są też znane przypadki, że aktorzy próbują nawet po kilka lat... Po za tym weź sie zastanów w Polsce dobrych ról filmowych jest nadal bardzo mało, że już nie wspomne o scenariuszach. Nie chodzi o to żeby w tym nie grać, ale żeby zagrać dobrze i później się nie wstydzić!

prix22

Wydaje mi się, że są takie role przy których nie istnieje coś takiego jak dobre granie i nie można ich się nie wstydzić.
Oczywiście grać tak żeby człowiek miał za co żyć więc i czasem w jakimś gniocie też. Jestem realistką. Ale nie w każdym możliwym gównie, jedno gorsze od drugiego.
I cóż z tego później, że człowiek był dobrym aktorem jak ludzie go znają jedynie z filmów pokroju Lejdis?
Ja kiedy dałam się namówić koleżance na obejrzenie tego, to przysięgam, że nie raz i nie dwa wstydziłam się, że na to patrzę. Wyobrażam sobie, że wstyd, że się w czymś takim grało powinien być większy.
Choć z drugiej strony może nie. W końcu jej za to zapłacili, a ja płaciłam za oglądanie więc może mój wstyd jest większy.
Tak czy inaczej jest mi jej szkoda, bo naprawdę dobra z niej aktorka, nie to co te opatrzone twarze z seriali, bo ciężko tych ludzi nazwać aktorami.

Grzybon

W filmach mnie nie przekonuje, ba spada na psy, za dużo gry w beznadziejnych serialach.
Widać, ze potrafi grać i być może w sztukach teatralnych jest dobra.
Jak narazie dotychczas nie zachwyciłą mnie

Grzybon

Zainteresował mnie ten post bo nadal mam w pamięci jedną rolę Dominiki Kluźniak sprzed wielu lat którą grała w ramach spektaklu dyplomowego w Biesach Dostojewskiego w reż. chyba Gajewskiego. Ona nie grała tej postaci ona nią była. Więc proponuję tym którzy wieszaja psy na aktorach za jakieś role filmowe zweryfikować je w teatrze. W filmie aktor gra żeby utrzymać siebie i rodzinę i wykonuje to co mu każą. Teatr nadal jest miejscem prawdziwego kontaktu z człowiekiem z rolą, aktora z widzem … intymnym więc nie dla każdego. Grzybon nie wiem kim jestes ale dzięki za ten krótki wpis bo przypomniał mi tę świetną dziewczynę Dominikę Kluźniak. :D

Grzybon

rzeczywiście jako aktorka teatralna zwróciła moją uwagę - widziałam sztukę z jej udziałem na deskach Dramatycznego.:)

Grzybon

Pewnie tak jest, ale tu jednak ocenia się występowanie w filmach, a po produkcjach w których występuje dość trudno dostrzec dobrą grę aktorską. Oczywiście wiem, że jest to dobra aktorka, w teatrze nie widziałem, ale oglądałem takie filmy jak Co słonko widziało, czy Galerianki. Niestety ostatnie produkcje, w których grała, typu cellulit czy randka w ciemno lub seriale, nie pozwalają na danie wysokiej oceny.

chemas

Nadal nie rozumiesz.

DanielSally

Czego nie rozumiem ?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones