Donald Pleasence

Donald Henry Pleasence

7,5
5 642 oceny gry aktorskiej
powrót do forum osoby Donald Pleasence

Rok 1990: nie zagrał w filmie "Pogrzebany żywcem"
A tak na marginesie - świetny aktor

Mercyful85

Żaden błąd- zagrał. Świetnie to pamiętam, bo oglądałem to w czasach dzieciństwa na niemieckiej RTL właśnie ze względu na na Pleasence'a i Johna Carradine'a, który, jeśli mnie pamięć nie myli, pokazał się dopiero pod koniec filmu, na wózku inwalidzkim i to tylko na kilka sekund- byłem bardzo rozczarowany. Mały, korpulentny doktorek w żeńskim internacie, z włosami zrobionymi w tupecik i w okularach w okrągłych oprawkach; bojaźliwy i wiecznie podglądający dziewczęta- tak zapamiętałem Pleasence'a z tego filmu.
Żeby nie było żadnych wątpliwości, można sprawdzić:
http://www.youtube.com/watch?v=CiDSUkyv_0k
Natomiast w tym samym roku powstał inny film pod tytułem, zrobiony dla telewizji, z Timem Mathesonem i William Athertonem, gdzie Pleasence oczywiście nie zagrał.
Przepraszam za tę sentymentalną wstawkę, ale kochałem tego aktora (i Carradine'a też).

harryroat

Był błąd, bo z tego co pamiętam w jego filmografię były wpisane oba te filmy, teraz już tu nie ma filmu Darabonta. Polskie tytuły to odpowiednio Pogrzebani żywcem i Pogrzebany żywcem. Oba filmy oglądałem, więc dlatego to napisałem :)

Mercyful85

W takim razie- zwracam honor.
pozdrawiam

harryroat

Chociaż oczywiście istnieje możliwość, że padłem ofiarą omamów. Pozdrawiam

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones