Doug Liman

7,0
1 699 ocen pracy reżysera
powrót do forum osoby Doug Liman

greengras spieprzyl niesamowicie krucjate, ultimatum jest lepsze, uczy sie na bledach ale kamera i tak w dalszym ciagu za szybko zapieprza, tozsamosc to najlepsza czesc calej trylogii ze wzgledu na dobra i solidna rezyserie

soledad

Zgodzę z tobą że Tożsamość jest najlepsza z trylogii, natomiast nie zgodzę się że Greengrass spieprzył. Może jedynie w scenie walki wręcz w tym domku co potem wybucha - zbyt wielki tam chaos panuje, ale reszta filmu, pościg samochodowy - tam wszystko jest idealnie moim zdaniem. Dzisiaj sobie zrobiłem dzień z Bourne'm, obejrzałem wszystkie trzy części i nie zmieniłem zdania co do jedynki, jest najlepsza. Wkurza mnie troszkę jak ludzie piszą że jest najsłabsza, że zasypiali na niej itd. Według mnie najlepsza jest jedynka, a potem na równi Krucjata i Ultimatum.

Z początku też żałowałem że Liman nie nakręcił dwójki i trójki, ale Greengrass dał radę, a Liman i tak maczał palce we wszystkich filmach.

soledad

Liman udowodnił Bournem najwyżej to, że nie potrafi nakręcić najprostszych scen akcji. Jedynym w miarę dobrym filmem jaki stworzył był "Go", także "Swingers" miał coś w sobie. Resztą swojej filmografii udowodnił, że jest wyjątkowo kiepskim wyrobnikiem.

Obecnie oscyluje gdzieś między chłamami w stylu "Jumpera", czyli w sumie tam...gdzie jest jego miejsce.

Grifter

BZDURY
GREENGRASS to znakomity reżyser, z pewnością lepszy od LIMANA,
ale z pewnością jest gorszym reżyserem kina akcji o BOURNIE.

TOŻSAMOŚĆ BOURNE'A jest zdecydowanie bardziej precyzyjna, zadbana, płynna, szczególnie pod względem inscenizacji scen akcji i walki.

AutorAutor

Nazywajmy rzeczy po imieniu - to LIMAN narzucił STYL OPOWIADANIA, MONTAŻ. Ustalił JAKI WINIEN BYĆ BOHATER, JEGO PRZECIWNICY, OTOCZENIE, CZAS I MIEJSCE AKCJI, nawet jaka winna być muzyka.

GREENGRASS jedynie to wszystko podkręcił, przyspieszył, czyniąc swe filmy : KRUCJATĘ I ULTIMATUM bardziej agresywnymi, dynamicznymi, ale też z pewnością bardziej niedbałymi, niewyraźnymi...
A to niewybaczalne.

DOUG LIMAN dałby radę.
JEST LEPSZYM REŻYSEREM BOURNE'A!

soledad

Przecież oczywiste jest że to JA byłbym najlepszym reżyserem,
w końcu jestem piękny i nie tylko!
A jeżeli chodzi o tych panów to lepszy był Greengras który bardziej "czuje" temat

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones