Edward NortonI

Edward Harrison Norton

8,8
99 752 oceny gry aktorskiej
powrót do forum osoby Edward Norton

Gdzie jest Oscar dla tego Pana?

użytkownik usunięty
Kaineko

W rękach Simmonsa.

W dzierżawie ma, czy co?

Kaineko

Najsmutniejsze jest właśnie to, że jest kilku(nastu) wybitnych aktorów, którzy nigdy nie otrzymali tej statuetki i być może już nigdy jej nie dostaną (m.in. Norton, Pitt, Oldman, DiCaprio, Fiennes, Phoenix), a w międzyczasie trafia się jakiś średniak jak Simmons (przy całym szacunku), gra rolę życia wkupującą się w standardy hołubione przez Akademię i zgarnia Oscara.

Evangarden

Pitt dostał Oscara, ale za najlepszy film w 2014 r. Nawet Oscara w innej kategorii jak "Najlepszy aktor" można potraktować jako pocieszenie.

kryst007

Nie no, wiadomo, że gdy mowa o aktorach, nie będę mówił o Oscarach za produkcję ani o tych śmiesznych honorowych nagrodach, którą dostał m.in. niedoceniony nigdy za muzykę Morricone. Takiego to dostał swego czasu nawet Michael Douglas, o czym nie każdy wie, bo miał wtedy zaledwie 32 lata ("Lot nad kukułczym gniazdem") - no ale on akurat statuetki za rolę się doczekał, choć także może poczuć się pokrzywdzony brakiem choćby nominacji za np. "Upadek".

Evangarden

Co do kompozytora to w końcu doceniony ;)
ale właśnie Oscary dla świetnych aktorów za scenariusze czy reżyserię nie zmieniają tego, że mogliby dostać za to w czym głównie się specjalizują

Evangarden

di caprio dostal

Evangarden

DiCaprio w koncu dostal. Dzieki Bogu. Nalezalo mu sie juz dawno.

czarna404

Oldman też.

Ja bym powiedziała, że raczej ma go Cuba Gooding Jr...

użytkownik usunięty
abc2343

Ciężko mi się wypowiedzieć.
Nie widziałem "Primal Fear".
Widziałem za to zarówno "Whiplash", jak i "Birdmana", w minionym roku Norton zmiażdżył Simmonsa obcasem.

To obejrzyj koniecznie, jedna z jego najlepszych ról!
Ja też widziałam Whiplash i Birdmana, ale jednak rola Simmonsa bardziej mi się podobała. Norton też był świetny, ale mniej mi zapadł w pamięć. No i niestety w pewnym momencie urwali jego wątek, przestał pojawiać się na ekranie. A na przykład scena "Not quite my tempo"... tego się nie da zapomnieć. ;)

abc2343

I Benigni.
Szkoda tylko, że być może z Oscarem na koncie Norton by po złotym początku kariery grał częściej i w lepszych filmach, niż to co nam serwował przez ostatnie 15 lat(z małymi wyjątkami, ostatnie 2 lata mu wyszły, plus filmy typu Iluzjonista)

A nie cuby gooding juniora

użytkownik usunięty
sobol1237

Nie.

Kaineko

no wlasnie nie wiem. wielkie niedopatrzenie, niesprawiedliwosc,przeoczenie

Kaineko

Rozumiem twoje rozczarowania ale zakładanie takich tematów chyba tylko nas wszystkich bardziej dołuje:) Jest mnóstwo aktorów, którzy powinni dostać Oscara. Dla mnie największe nieporozumienie to brak jakiejkolwiek nagrody dla Hopkinsa za "Okruchy dnia" i Julianne Moore za "Godziny". Na pocieszenie można jednak powiedzieć, że czasy w których Oscary coś znaczyły minęły już dawno. Teraz to raczej cyrk, który nie próbuje już nawet udawać, że ma coś wspólnego ze sztuką.

Kaineko

Wszyscy trąbili cały czas o DiCaprio, a tymczasem tu lepszy aktor cały czas pozostaje bez Oscara. Rola w Lęku Pierwotnym nie do nienagrodzenia jak dla mnie. Role w Fight Club, Więźniu nienawiści, 25. Godzinie, Rozgrywce, W cieniu chwały i Iluzjoniście czy z nowszych ta w Birdmanie lepsze od niejednej w tym czasie nagrodzonej. Mam nadzieję, że do 2020 stworzy jakąś kolejną wspaniałą kreację, która w końcu przekona Akademię.

Kaineko

Możliwe, że w 2020 za Motherless Brooklyn

Kadente

On to powinien dostać już Oscara za rolę w Lęku Pierwotnym.