Elżbieta Jędrzejewska

Elżbieta Futera-Jędrzejewska

7,5
1 956 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Elżbieta Jędrzejewska

Łowczyni Demonów w DIABLO III
...jestem za, glos i akcent jak najbarziej pasuje w te rolę

carno

Kurcze uprzedziłeś mnie. Jej "próbkę" głosu można tutaj sobie sprawdzić:

http://dubscore.pl/Actors/Details/147,Elzbieta_Jedrzejewska

Też jestem ciekawa jak wyjdzie. Angielska wersja póki co jest bardzo dobra i klimatyczna.

Moai

wczesniej już obadalem te próbki... :-P
ps. Jaką postacia bedziesz zwiedzala Sanktuarium? :-)

carno

Oj mam spory dylemat, bo wszystkie klasy mi się PIEKIELNIE podobają :P

Klimatycznie byłoby wybrać barbarzyńce co jak tornado przebija się by stanąć do walki z monstrum, które jest odpowiedzialne, za zniszczenie góry Arreat( poniekąd, bo to on Baala uwolnił). Poza tym jak on atakuje to ziemia się trzęsie a trupy latają naokoło. Nie ma bata tutaj się będzie czuć overpowered :D Super.

Albo Łowcą Demonów, który jest najbardziej takim właśnie Europejskim archetypem, który z osobistych powódek (zemsta) wyrusza by unicestwiać demony. Ponadto ma podwójny zasób energii co może obfitować w ciekawy i wyważony gameplay, nie jestem jakąś wybitną fanką łuczników- wolałam Amazonkę z oszczepami niż łukiem. Ale tutaj jest nie dużo skilli ale bardzo ciekawych, dodaj do tego runy i mamy całą masę niesamowitych wariacji.

Czarownicą, po przeczytaniu opowiadania na jej temat "Świetlik" by zobaczyć co się stanie jak ta dostanie się do Caldeum, i czy jej historia zostanie kontynuowania. Strasznie podoba mi się w tej postaci to, że jeśli chodzi o wizerunek czarodzieja, ta w końcu łamie pewien kanon. Kto z miejsca nie pokochał umiejętności zatrzymania czasu czy tych laserów? :D
Ponadto strasznie spodobała mi się ta arogancka i pewna siebie osobowość.

Mnichem bo w polskiej wersji dostali mega klimatyczne głosy, zwłaszcza facet, poza tym styl walki mocno przypomina zabójczynię z D2 a mnie się nią rewelacyjnie i dynamicznie nią grało. Byłam zachwycona jak widziałam jak on śmiga na ekranie i te jego teksty "Twoja technika jest słaba!" xD design postaci też mi bardzo odpowiada. Może kobiecie zamiast platynowego blond dałabym ciut dłuższe spięte brązowe włosy, bo za bardzo mi przypomina zabójczynię.

no i Witch Doctor, szaman. Tak szczerze nie podobał mi się gameplay Necromanty, doszłam nim do trzeciego aktu i jakoś nie mogłam dalej. Wydawał mi się nudny, posiadanie armii minionów co odwalają za ciebie robotę może wydawać się cool, ale dla mnie było nudne.
Witch doctor wydawał mi się na początku za bardzo egzotyczny i kolorowy. Ale jak zobaczyłam jego animacje, jakie odgłosy wydaje (Hysss! Lo! ugaa-booga!) oraz jakie ma umiejętności to od razu mi przypadł do gustu.
Przyznaję, że zaczynają mnie irytować powoli komentarze ludzi, którzy ciągle domagają się nekromanty. O ile po przeczytaniu książek na serio nic do nich nie mam i uważam, że są jak najbardziej spoko, to na serio - po co znowu wrzucać odgrzewany kotlet? Nie lepiej coś nowego?
I poza tym psy zombie wyglądają dużo bardziej "creepy" niż zwykłe szkielety. Jeżeli się przyjrzysz uważnie zauważysz, że te istoty mają ciała ludzi i czaszkę psa. Dla mnie to jest bardzo imponujący pomysł. Gargantuan wygląda dużo bardziej imponująco niż jakikolwiek golem. Ściana zombie wygląda na taką która na serio zatrzyma wrogów i ich aktywnie zdziesiątkuje. Szarańcza to świetny DOT, i ma masę umiejętności które pozwolą mu kontrolować pole walki i umiejętnie przetrwać wiele trudnych sytuacji. A najbardziej mi się podoba to, że sługusy nie będą za niego odwalać całej brudnej roboty- o nie, oni będą tylko zasłoną z mięsa, a ty masz aktywnie uczestniczyć w zadawaniu obrażeń. Dla mnie jest to materiał na super klasę i idealnego kompana. Raczej nim zagram, aczkolwiek jedyny problem jaki mam, to to, że jego starcie z Diablo nie byłoby równie istotną kulminacją niż w przypadku Barbarzyńcy czy łowcy demonów. A ja mam fioła na punkcie lore.

Trudny wybór doprawdy, ale jak dostanę grę to pogram każdą klasą do 10 poziomu i potem zadecyduję :P

Moai

Laska!!!!..... szacun... szczyna mi opadla :-D
wracając do sedna ja już wybralem, tescilem na otwartej beta... pierwsza postac Barbarian i tego sie trzymalem wedlug teoretycznych informacji i gamepley'ów jak i w diablo II miala być pierwszą.... ale w beta jakieś wrażenie ze skille oklepane, to juz bylo... doszedlem w koncu do Mniszki (koles z brudka jakos mi sie nie podoba), Mniszka dokladnie jak zabójczyni z d2, oczywiscie po barbarzyncu moja druga postac z dodatku ES. Jedynie co mi sie nie podoba to gdy biega np. z mieczami przy starciu i tak walczy wrecz... w sumie obejdzie się bo i tak zaopatrze ją w bron w którą sie specjalizuje...
... walka Mniszki to majstersztyk na ekranie, kunszt dla oczu, zwarty styl rodem ze wschodnich sztuk walk.
drugą postacią zapewne bedzie barbarzyńca (tutaj oczywiscie meska płeć, zenską zostawie bez komentarza :-P) ze wzgledu na wytrzymalsc i siłę, glownie chodzi mi o piekielnie trudny poziom Inferno...
Łowczyni demonów, jestem za... (brat zarezerwował), pozazdroszczenia dubbingu przez Jędrzejewską, równie dobrze pasowala by w obsadzie Mniszki :-/
Czarodziejkę obsadzila moja żona.... zalet jest sporo, postac ok ale jedynie co mi sie nie widzi to czar przypominajacy laser z gwiezdnych wojen... blizz troche przesadzil...
Szamana stawiam na koncu, jestem identycznego zdania... wskrzeszajac zombiaki, przywolujac zwierzaki i inne ustrojstwa - nie lubię takiej rozgrywki.
... także mam nadzieje że spotkamy sie w Sanktuarium :-)

carno

przy barbarzyńcy ja tam zauważyłam bardzo mało podobnych skilli jakie miał barb w D2. Ten z 3 jest dużo silniejszy, dużo bardziej dynamiczny i efektowny, powoduje wstrząsy sejsmiczne, trzęsienia ziemi, rzuca włóczniami połączonymi łańcuchami by przyciągnąć wrogów i przywołuje Starożytnych do pomocy. To jest cool. Dla mnie poprzedni barbarzyńca był raczej nudny.

Mnie się oba wizerunki mnichów podobają. Facet jest bardzo charyzmatyczny i jego broda jest fajna, podobają mi się jego ekspresje twarzy :P I fakt ich styl przypomina miks combat asski i paladyna. Mają masę ciekawych skilli i są ultra dynamiczni.

Co do Wizarda to lasery mi nie przeszkadzają, poza tym można je modyfikować, podoba mi się wariacja "Ray of Frost" gdzie Czarownica wytwarza wokół siebie takie pole siły mrozu : http://www.youtube.com/watch?v=2BRJ7e0efLE
No ale nie ma obowiązku nimi grać jest masa innych skilli do wypróbowania.

Myślę, że Turowska jednak dużo lepiej pasuje do mniszki bo ma bardziej spokojny i dostojny głos.

W jakim przypadku jesteś identycznego zdania? Bo ja zostawiłam szamana na końcu bo według mnie jest najlepszy :P W sensie najbardziej oryginalny, najbardziej nowy i najbardziej taki .. nie wiem nie potrafię tego określić, bardzo mi przypomina Trolla z World of Wacraft, a ja pokochałam tą rasę za oryginalność. I ma się Wrażenie, że Witch Doctor to taki ukłon w ich stronę.

Ale mówię, ja jestem zachwycona każdą klasą bez wyjątku, najlepiej to bym nimi wszystkimi na raz grała. Każdy mi się podoba, każdy ma interesujący gameplay i naprawdę robię niski ukłon w stronę Blizzarda, bo się naprawdę postarali. Teraz każda klasa mi się podoba w przeciwieństwie do Diablo 2.


Emm a czym sobie na szacun zasłużyłam? :D

Moai

mało która babka okiełznała w takim stopniu piekielny swiat diablo..
jesteś pierwsza osobą odmiennej płci którą mam nadzieję poznam w Tristram :-) ogarniasz temat :-D
... co do barba.. to w d2 mial wir wojny, tutaj tez cos podobego jest, atak z doskoku również byl jak i podskok i zatrzesienie ziemią.
Natomiast Witch Doctor'em zbytnio nie gralem... więc możliwe iż pochopnie ocenilem te postać ale mimo wszystko nie lubie az takiej rozgrywki na dystans, w koncu kazdy ma swoje gusta i gusciki. Zawsze stawialem na avatera walczacego w zwarciu a później na dystans ale do pewnego stopnia.

carno

No ja grałam w Diablo 1 kiedy miałam 8-9 lat. (Dlatego nie powiem śmieję się jak niektórzy mówią, że w Diablo 3 dzieciaki mogą grać- Taaa bo w poprzednie nie mogły :P, Diablo jest proste w obsłudze jak budowa cepa, więc bez przesady). A potem w podstawówce pykałam już w dwójkę( hehe ciągle pamiętam moją zabójczynię Artemidę :P ). Teraz czekam na trzecią odsłonę.

Ale wiesz co, jest wiele dziewczyn które grały w Diablo, to na serio legendarna gra i ma swój klimat.
Ja swego czasu kupiłam nawet książki (Dziedzictwo Krwi i Królestwo Cienia) by bardziej się zagłębić w ten świat- dlatego od razu rozpoznałam Cudowne miasto Ureh w pierwszym cinematicu pokazanym w 2008 roku.

Od czasu zapowiedzi D3 regularnie śledzę to co się dzieje :) Mam fioła na punkcie tych wszystkich artworków jakie opublikowali. I przyznaję na początku mnie grafika zaniepokoiła, ale od tego czasu faktycznie pozmieniali parę rzeczy. I jak zobaczyłam betę Diablo 3 to jestem absolutnie spokojna o D3- bo klimatem paradoksalnie DUŻO bardziej przypomina Diablo 1. Jest mroczne a to że ma kolorystyczne akcenty nie czyni tego od razu "cukierkowej" grafiki. Co prawda ilość poligonów postaci jest dość niska ale z drugiej strony i tak całość jest w rzucie izometrycznym i to nie będzie się tak w oczy rzucać.

No ale jeszcze wracając do Barbarzyńcy i Szamana. Owszem ma kilka starych skilli jak właśnie Whirlwind i Cleave i Leap, ale teraz te umiejętności są dużo bardziej widowiskowe, i robią dużo większy zamęt O ile Barbarzyńca w D2 nie zrobił na mnie wrażenia, a tyle ten w D3 aż się prosi by go wybrać :)

Szaman z kolei, wiesz jak już napisałam Nekromanta mi wybitnie nie pasował, - jednak przy Szamanie myślę, że największą frajdą będzie to, że będzie się posiadać imponująca kontrolę nad polem walki - ma praktycznie każdy potrzebny typ ataków by zróżnicować swoją rozgrywkę - direct hit (np fire bomb), DoT (szarańcza), AoE (acid cloud), cc (horrify, confusion) itd.
Ponadto ma naprawdę oryginalne te umiejętności i bardzo groteskowe. Dlatego dla mnie jest taki interesujący nie mniej jednak rozumiem ludzi któzy mają inne preferencje jeśli chodzi o gameplay.

Ja np. w Diablo 2 grałam Amazonką i Zabójczynią głównie, czyli lubiłam postacie szybkie dynamiczne i które połowicznie korzystają z magicznych umiejętności. Więc wydawałoby się, że Monk to dla mnie idealny wybór albo DH. Ale mówię- dla mnie będzie to bardzo ciężki wybór, bo każda klasa mi się podoba i każdą z chęcią zagram :)

Moai

Ja serię Hack'n'Slash zacząłem najpierw jak wyszło Diablo II… potem wróciłem do Diablo I więc raczej później niż Ty, już nie pamiętam… ale przed Diablo II grałem w NOX (zręcznościowe RPG utrzymane w konwencji hack-n-slash). Jedna z lepszych gier które grałem i którą wspominam. W zasadzie dla mnie istnieją tylko dwie gry z tego gatunku, które autentycznie mi się podobały i wciągnęły w swój świat. Po pierwsze jest to właśnie Diablo II i Titan Quest. Obie pozycje miały w sobie coś, co przyciągało. Do Diablo I wróciłem przechodząc II i dlatego raczej nie byłem zafascynowany, już nie pamiętam ale chyba dlatego że pod względem ubogiego menu i możliwości oraz grafiki względem II-ki. Gdybym najpierw zaczął od niej z pewnością był bym odmiennego zdania. Mój świat z fantasy zaczął się w 1998 od najlepszej gry cRPG jaka została stworzona - Baldur's Gate ale oto osobny temat….
Po drodze było jeszcze Dungeon Siege ale to takie strategiczne RPG, Sacred I (świetna fabuła) i II, no i w końcu Titan Quest + dodatek Immortal Throne (lata 2006 i 2007… pamiętam pierwsze zapowiedzi Diablo III) Jedyna z klonów Diablo 2 która pod względem możliwości była tak bardzo rozbudowana, fabuła średnia natomiast dodano masę ciekawych możliwości, fajne skille, grafika w porównaniu z D2 to cud, miód i orzeszki.. 
I teraz młode pokolenie które zaczęło właśnie od Titan Quest wracając do Diablo II wyśmiewa… co to jest? No cóż… wiadomo.. po pierwsze teraz odstrasza grafika, ostatnio zahaczyłem o Diablo II i faktycznie pierwsze wrażenie jak ja mogłem w to grać, jaka badziew grafika.. ale nie o to chodzi, nie zapomnę tego KLIMATU i FABUŁY…
Wracając do serii Hack'n'Slash to czekając na D3 kupiłem Legend: Hand of God… Nie komentuje tego tytułu, gierka przereklamowana, nawet lokalizacja w nasz ojczysty języku nie pomogła… po prostu ten tytuł to nieporozumienie, pamiętam ze miała straszne wymagania sprzętowe, ogólnie słabiutko pod każdym względem, nawet połowy fabuły nie przeszedłem…
Rok 2009 – Diablo3 praktycznie już na ukończeniu i pierwsze plotki o premierze…  tak było w mediach, nie zapomnę i głośny tytuł Torchlight. Oczywiście w sam raz na przeczekanie do premiery D3., gierka ładna - siekanka, grafika ok. choć komiksowa… fabuła na minus po czasie szybko się znudziła, lokacje wszystkie na jedno kopyto. Gra byłych pracowników którzy grzebali przy Diablo I i II jak również muzykę komponował sam Matt Uelman… ale co z tego, jedynie jest fajną alternatywą choć niestety nie wciąga jak Diablo.
Było też Loki ale nie miałem styczności, no i pełna trójwymiarowa seria Dragon Age i Drakensang uważam za nieporozumienie...

carno

Widziałeś koncept Diablo 3 według Blizzard North? Nie dziw, że zrezygnowano z tego i od nowa zaczęli.
Tutaj masz małą galerię: http://diablo.incgamers.com/gallery/showgallery.php/cat/600

Ja ostatnio to w sumie tylko w WoW'a gram, dlatego wyśmiewa ludzi jak mówią, że D3 ma grafikę "wow-oską", co jesdnym stekiem bzdur :D

W dungeon Siege grałam, ale doszłam tylko do tych jaskiń co są za bagnem. Masakrycznie męcząca gra jak dla mnie nie twierdzę, żę grafika była jakaś zła, czy fabuła nie tego, ale to naparzanie w 3d nie miało końca i było męczące, brakowało mi town portali wybitnie.

W Titan questa nie grałam.
Ja czasami sobie pogram w Diablo 1 i Diablo 2 ale to tak sporadycznie. Na godziny to mnie już nie wciąga :P
Dlatego czekam na D3 i nowy zastrzyk niesamowitego gameplayu :D

Moai

koncept Diablo 3 widziałem, już dawno, i widziałem drzewko umiejętności... w końcu porzucili cały ten projekt...
pewno grałaś w diablo 1 na pley'u, bo jak pamiętam nie było u nas na PC w dniu premiery... dlatego to przeoczyłem, chyba ze się mylę, zresztą nie pamiętam....
ale w tym wieku co podajesz to przypadkowo zagrałaś w d1, fabuła cię wciągał i tak się zaczęło...
ogarnąłem twoje wypowiedzi tutaj i faktycznie jesteś na bieżąco :)
Zamówiłaś również EK?? gdzie? :P
czy może polujesz w dniu premiery?

carno

hehe ojej :P
Kurde chciałabym dorwać Edycję kolekcjonerką, naprawdę, ale aktualnie jestem totalnie spłukana, od miesięcy nie mogę znaleźć pracy a studiuję dziennie. Próbuję robić artworki na zamówienie, ale coś nie idzie ;f

http://i124.photobucket.com/albums/p9/lukoya/trolls/w2-1.jpg

Więc poniekąd liczę, że jeszcze przynajmniej przez miesiąc Edycje kolekcjonerskie będą dostępne. Bardzo mi zależy na artbooku i na soundtracku. Ale skąd ja te trzy stówy załatwię? (350 właściwie, ale możliwe, że to się zmieni).

Grę planuję zakupić kiedy sesja się skończy, a potem dam tacie pograć, bo na moim kompie nie odpali, chcę przejść normala by zaznajomić się z fabułą, a potem jak dorwę lepszy komputer to na serio pogram. niestety, ale już koniec studiów dobiega i praca inżynierska idzie, więc nie powinnam grać w gry, a boję się, że to mnie mocno wciągnie.

Moai

EMPIK: "Miło nam poinformować, że Twoje zamówienie Diablo 3 - Edycja Kolekcjonerska (PC) - 2szt. zostało zrealizowane i wysłane z magazynu..."

UPC: "Planowane doręczenie: Poniedziałek, 14.05.2012, Przed końcem dnia
Ostatnia lokalizacja: Opuszczono daną lokalizację - Wolka Kosowska, Poland, Sobota, 12.05.2012
Masa: 5.10 kg
Typ: Paczka
Wysłano lub rozliczono dnia: 11.05.2012 ..."

:-):-):-) :-D:-D:-D :-):-):-) :-D:-D:-D :-):-):-):-

ps. atworek ekstra, na jednym z portali diablo3 bodajże pl a dokladnie na forum jest konkurs na atworka z D3, do wygrania głownie pendrive 2GB, trzeba odrecznie cos na kartce zmodzic... ten tutaj to mistrzostwo w porownaniu z tymi co tam umieszczają.

carno

wiem wrzuciłam tam swoją pracę, ale za późno się za to zabrałam. I przyznaję, że było dużo prac lepszych od mojej. no ale ważne, że praca jest w galerii.

Kurde ty masz 2 sztuki Edycji Kolekcjonerskiej. Kurde chciałabym aby mi ktoś kupił, a ja jak bym miała kasę to bym odkupiła bo ja na serio nie wiem kiedy będę mieć kasę, a mi bardzo na tym zależy boję się, że to mi umknie sprzed nosa i kiedy będę mieć już środki by to kupić to będzie dawno po ptakach >.> , w zamian za fatygę bym narysowała coś super za darmo.

Moai

...drugi egzemplarz już jest zajęty :) możliwe ze sa szanse dorwać na nocnej premierze, jak będzie to kupie :D

carno

'mało która babka okiełznała w takim stopniu piekielny swiat diablo..'
lol nie zgodzę się. znam przynajmniej 12 białogłowych, które fanatyczkami diablo.
już dawno skończyły się czasy kiedy to kobiety grały tylko w simsy, a do pada podchodziły ze strachem w oczach :P