Emmanuelle Chriqui

Emmanuelle Sophie Anne Chriqui

7,1
3 629 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Emmanuelle Chriqui

Mógłby mi ktoś powiedzieć jak poprawnie czytać jej nazwisko? Chodzi mi oczywiście o fonetykę. Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam. :)

Dr_Nobody

Wikipedia podaje: [/ɨˈmænjuːl ˈʃriːki/] a więc coś w rodzaju [emanju(e)l szriki].

Chesterfield

Dwa lata po pytaniu, kolegę Dr Nobody musiała zjadać ciekawość :D Ja bym bardziej powiedział [immanjuel szriki]. Malutkie wątpliwości z nazwiskiem, bo wg francuskiej fonetyki chyba rzeczywiście tak jak napisałeś, ale dwa zastrzeżenia - nazwisko być może nie jest frankofoniczne (mi by pasowało np. jako albańskie) oraz nie wiem czy oryginalna francuska fonetyka jest taka sama jak kanadyjska. Nie piszę jako specjalista, ale zdarzyło mi się uczyć francuskiego, więc mam pewne szanse mieć racje :p

Dr_Nobody

chociaż to bardzo stary temat, to najlepiej szukać wywiadów, gdzie osoba się przedstawia:
https://www.youtube.com/watch?v=8nTR3UId0_4 i jak dobrze słyszę, przedstawa się 'imanuel szriki'

rammsteinbitch

Ona nie mówi "i" na początku imienia tylko "e". I całość wymawia się tak jak we francuskim, czyli zgodnie z pierwszym postem [emanju(e)l szriki].

Vendeur

być może źle usłyszałam, francuskiego też nie znam ;) dzięki!

Dr_Nobody

cikiriki ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones