Ethan Coen

7,7
5 541 ocen scenariuszy
powrót do forum osoby Ethan Coen

J.W. Z pół roku temu obejrzałem "Big Lebowsky'ego" i zakochałem się... Jetem ciekaw
innych filmów Coen'ów. Na początek chciałem obejrzeć "Fargo", albo "To nie kraj dla starych
ludzi".
Który z nich jest lepszy? I jakie pozycje jeszcze są warte uwagi?

maciekges

Dla mnie oba na podobnym świetnym poziomie. Z komedii ich przypasiły mi bardzo jeszcze "Tajne przez poufne" i "Okrucieństwo nie do przyjęcia" (czarna komedia romantyczna- No nikt chyba wcześniej czegoś takiego nie wymyślił.).

neo_angin

No więc zacznę od "Okrucieństwa nie do przyjęcia"

maciekges

Zdecydowanie "Barton Fink"i "Poważny człowiek", jeśli chodzi Ci o ambitniejsze kino.
"Big Lebowski" to moja ulubiona komedia, a "Fargo" to jeden z najlepszych dramatów.
"To nie jest kraj dla starych ludzi" także świetny, więc radzę Ci- obejrzyj wszystkie :)

FRODOLIVES

Dokładnie. Bez wyjątku.

FRODOLIVES

A oglądał ktoś "Prawdziwe męstwo"? Bo się waham dzisiaj między nim, a "poważnym człowiekiem". A chcę coś obejrzeć wieczorem.

maciekges

Prawdziwe męstwo, to lżejsze kino; pomimo, iż Poważny człowiek to "komedia", jest on dużo poważniejszy; oba na wysokim poziomie, zależy, co kto lubi...

użytkownik usunięty
maciekges

Barton Fink

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones