Filip Bajon

Filip Michał Bajon

6,3
853 oceny pracy reżysera
powrót do forum osoby Filip Bajon

jaki jest jego problem?

wybrał nie ten zawód

Kreci slabe filmy. Mimo to wciaz dostaje pieniadze od panstwa na swoje nowe dziela...

RealKalps

To jest właśnie kumoterstwo. Jest tylu zdolnych młodych adeptów po szkole, ale nie mają cienia szansy na dofinansowanie na film, bo liczą się znajomości...

perun_6

podpisuję się czerema rękami i wszystkiemi nogami

tisoc

Co wy bisdolicie. „Kamerdyner” powinien zamknąć wam usta.

agatha103

ale tylko powinien
pytanie czy zamknie...

tisoc

Cóż widocznie widziałem te dobre filmy :)

buterfly

widziałem kamerdynera
i takiej pustki i żenady dawno nie widziałem na ekranie

tisoc

Kolejny który sie wstydzi swoich ocen.

tisoc

Akurat nie widziałem wiec się nie wypowiem :) - Polecam natomiast jego starsze filmy, chociażby Aria dla atlety (1979) czy Wahadełko (1981).

buterfly

wahadełko tak jak i limuzyna rewelacja.
ostatnio znów widziałem arię ...niestety nie wytrzymała próby czasu .....

tisoc

Ostatnio też oglądałem, i nie miałem zgrzytów z tego powodów - Ale rozumiem są gusta i guściki :)

buterfly

znaczy aria nie jest złym filmem, ale kiedy bardziej na mnie działał....

tisoc

Aha rozumiem czyli bardziej chodzi od odczucia :)

buterfly

kiedyś byłem młodszy nienaoglądany, czegoś innego szukałem w kinie

tisoc

Aha okej też po czasie inaczej oceniam, niektóre już obejrzane filmy ;)

buterfly

są filmy nieśmiertelne np. dawno temu w Ameryce
magia zawsze działa...

tisoc

Zgadzam się chociaż akurat, to nie moje klimaty jeżeli chodzi o gatunek ;)

agatha103

Kamerdyner stoi na bardzo dobrym poziomie.

aronn

o jakim poziomie ty mówisz człowieku
poziomie żenady i pustki chyba

tisoc

Aktorsko(niekoniecznie Fabijanski),zdjecia,muzyka,scenografia.

aronn

i co z tego
kiedy na ekranie poniżej zera i wieje chłodem oglądasz to zupełnie obojętnie...

tisoc

Ja lubie dopracowane technicznie filmy,to podaj jakis tytuł z nowych polskich dobrych?

aronn

ostatnio podobały mi się Plagi breslau Botox i serial Roist

tisoc

K...mac!Filmy Vegi tego pseudo ryzyserzyny,nie mam wiecej pytan,baj,baj.

aronn

co się dzieje k..mać
kamerdyner mega drętwy kołek ci się podoba
a filmy vegi nie? bo co?
na plagach breslau przez moment się nie nudziłem tak jak na dramacie o polskiej służbie zdrowia
zabieram się za klosa i zobaczymy

tisoc

ja wiem bo vęga
a ty jesteś elyta
przepraszam jaśnie Pnisko

tisoc

Powiem tak,jeśli Tobie podoba się kino Vegi pseudo rezyserzyny to nie mamy o czym dyskutować.Kino Vegi ma czerstwe,słabe dialogi,słabo zagrane,słaba reżyseria,scenariusze do dupy(często chaos narracyjny),humor zenujący itd,można wymieniać bez końca!Człowieku ty tego nie widzisz?!!!!

aronn

widzę człowieku jak jest uprzedzony i jak wciągasz tę czerstwą żenadę bajona bo gdzież to bo to kino artystyczne,....mdli mnie...
masz rację nie mamy o czym dyskutować....

tisoc

Dobrze,to zacznijmy od nowa,ja nie mówie że Kamerdyner to jakieś "wielkie"kino ale ma te trzy zalety czyli zdjęcia,muzykę,scenografię no i nawet czwartą czyli grę aktorską,coś czego nie maja niestety wszystkie filmy zebrane do kupy pana Vegi,taka smutna prawda panie kolego.A najbardziej żenujace w kinie Vegi są niestety dialogi.Zagrałes kolego słaba kartą,że tak powiem odnośnie kontrkandydatów dla Kamerdynera,bo jest zapewne kilka dobrych innych polskich filmów i tu bys był wtedy w jakiś sposób usprawiedliwiony krytyką odnośnie Kamerdynera.

Ps.Nigdy nie mogę zrozumie osób,które ukrywają swoje oceny,ja się swoich nie "wstydzę"a jeśli ktoś mi wytknie to będę bronił,dlaczego na tyle oceniłem daną produkcję.
Dalej,jeśli bronisz filmów Vego to poda jakieś zalety tych pseudo filmów,bo ja osobiście bym mu dał zakaz robienie jakichkolwiek filmów.

aronn

miało być Vegi.Pierwszy przykład,te zesrane Pitbule,poźniej zrobił Pitbula Pasikowski i jakosc była znaczna,bo ten film miął wreszcie jakiś scenariusz a nie jakiś zlepek scen z żenuącym humorem!

aronn

nie mam zamiaru cię przekonywać do filmów Vegi, tym bardziej, że dostrzegasz w nich rzeczy, których ja nie widzę? aktorstwo, dialogi? mnie zupełnie nie przeszkadzają, a jestem starym kinomanem
powtórzę ci ja na wymienionych przez ze mnie produkcjach się nie męczyłem i kropka.
podejście z kręceniem noskiem bo Vega, bo dialogi bo to bo tamto, bo siamto jest tyle tendencyjne co manieryczne...

tisoc

To tylko ja cię wesprę, bo Vega jak najbardziej kręci filmy kiepskie, coraz bardziej mu się nie chce i zjada swój własny ogon, nadużywa wielu tych środków formalnych, ale... no właśnie w tych filmach Vegi jest jakaś energia, jest taka czysta, prosta radość z kolejnych scen, jest taka satysfakcja.
I te filmy Vegi działają tak dobrze właśnie dlatego, że polskie kino przez wiele lat było męczone takimi produkcjami jak chociażby "Kamerdyner", który jest bardzo dobry od strony technicznej, świetnie zagrany, no ale jednocześnie jest pozbawiony życia, tak strasznie męczący - wszyscy w nim tak bardzo się smucą ciągle, tak bardzo sztywni są, tak tylko ideały im w głowie i kolejne sceny się tak ciągną i ciągną tymi pięknymi ujęciami, które są bo są i nic nie wnoszą, a wszyscy bohaterowie to tacy strasznie odrealnieni męczennicy - no nie da się tego na dłuższą metę oglądać, a Vega jest idealnym odreagowaniem po czymś takim.

RipRoy

ot i całe wszystko...

agatha103

Chyba kpisz xD Kamerdyner to gowno abolutne i prawdopodobnie najgorszy jego film

Filip Bajon - jaki jest jego problem?

Gyp

jaki jest jego problem?

Gyp

słabe filmy kręci.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones