Freddie Mercury

Farrokh Bulsara

9,7
176 ocen występów osoby
powrót do forum osoby Freddie Mercury

według mnie to Bohemian Rhapsody. A według was?

Althea

Dla mnie wszystkie piosenki Queen są najlepsze! Aczkolwiek Bohemian Rhapsody jest "The best from The best"! :-)

Althea

A ja lubię czasami posłuchać 'Crazy Little Thing Called Love' i
'Radio Ga Ga', do tych utworów najczęściej wracam myślac o Queen...

Althea

These Are The Days Of Our Lives
The Show Must Go On
Innuendo

w ogóle Insynuacja to jeden z najlepszych w dziejach rocka....

Althea

Show Must Go On - dla mnie najwybitniejszy utwór wszechczasów, bezapelacyjnie. :)
Poza tym:
Heaven for Everyone
Too much Love will kill You
Bohemian Rhapsody
Innuendo
We are the Champions
Who wants to live forever
Another One bites the Dust
I was born to love You
...
I masa, masa innych ;)
Queen - najlepszy zespół w historii :D

Althea

WSZTKIE;P, choć moje ulubione to Innuendo, White Queen, March of the Black Queen, Love of my life i Show must go on

Althea

Trudno, bardzo trudno wybrać. Ale chyba rzeczywiście "Bohemian Rhapsody" jest najlepsza.
Poza tym uwielbiam "Princes of the Universe", "Who Wants to Live Forever", "A Kind of Magic"(no i bardzo lubię film "Nieśmiertelny"), "Innuendo", "The Show Must Go On", "I Want it All" i "Heaven for Everyone."
Wspaniały zespół, obok U2 mój ulubiony.

Veda12

"I Want It All"
"Friends Will Be Friends"
"Who Wants To Live Forever"

Te kawałki wymiatają!

Zeke

Uwielbiam zespol Queen, i ciezko mi podac moj ulubiony kawalek. Ale najbardziej lubie: 'One year of love', 'Love me like there is no tomorrow', 'The great pretender', 'Jealousy'. Genialne piosenki!
Pozdrawiam fanow!

Althea

Numero uno to zdecydowanie "It's a hard life" (niesamowicie zaśpiewana końcówka) a zaraz potem "Too much love will kill you" (ze świetnej, znakomitej, niespotykanie dobrej płyte "Made in Heaven"). Zresztą on nigdy nie nagrał utworu który możnaby określić mianem czegoś kiepskiego

Althea

Bohemian Rhapsody
We Are the Champions

Tender_L

Don't stop me now, Bohemian Rhapsody, Smebody to love i wiele innych...

Coraline_Jones

Friends Will Be Friends
Innuendo
The Show Must Go On
These Are The Days Of Our Lives
___________________________

A może 'We Are The Champions'? Symboliczna piosenka.
Ja osobiście lubię 'The Miracle'. Tekst jest świetny :)

Althea

innuendo, melancholy blues,don't stop me now, crazy little thing called love, play the game, i want to break free, breakthrou, ride the wild wind, made in heaven itd itp. + bohemian rhapsody oczywiście, a zresztą oni mają same najlepszze kawałki :D

Althea

Zgadzam się. Ale oprócz tego... Cała reszta.
Freddie, we want you to live forever!

Bangsi

moje ulubione to :

1. YOU DON'T FOOL ME
2.SHOW MUST GO ON
3.I WANT IT ALL

pozd. dla fanów

_Jacinda_

Zdecydowanie "The Show must go on" i "I want to break free"

cameron88

Nikogo i niczego nie kocham i nie podziwiam bardziej od Freddiego Mercurego i Queen. Dlatego też, (a również dlatego, aby obiektywnie ocenić) przesłuchałam WSZYSTKIE piosenki jakie kiedykolwiek wyprodukowali. Najlepsza czwórka:
1. Spread Your Wings
2. Keep Yourself Alive
3. Tie Your Mother Down
4. Love Of My Life
Pominęłam ponadczasowe, uniwersalne klasyki.

blablajga

Może trochę oskoczę od głównego nurtu dyskusji, ale ostatnio jak wysłuchałem cały album "Barcelona", gdzie Freddie śpiewał z Montserrat Caballé, to doszedłem do wniosku, że właśnie te piosenki Mercury'ego są dla mnie THE BEST, a zwłaszcza "The Fallen Priest" i "La Japonaise". Gorąco polecam!!

Sebastian_z_Nikad

Barcelona to utwór genialny i szkoda, że tak niedoceniony. Ale wracając do tematu to dla mnie najlepszą piosenką Queen była, jest i będzie - The Show Must Go On. Tekst, melodia (ta gitara Briana!), fajny teledysk składający się z wszystkich najlepszych scen z klipów i koncertów, a przede wszystkim świadomość, że ta piosenka to testament Freddie'ego - czynią utwór ponadczasowy.

Pzdr!:)

mati_4

Z ciekawością czytałm Wasze wpisy... Dlamnie twórczość Queen to coś wspaniałego. Nie chcę jadnak wymieniać moich wszystkich ulubionych utworów, bo nawet sie nie zastanawiałem nad tym, które lubię najbardziej... Zawsze słucham całe albumy, nigdy nie wybieram. Moim zdaniem, z którym oczywiście nikt nie musi się zgadazać, utwory na poszczególnych albumach, tworzą jedną całość... Queen poprostu uwielbiam! Pozdrawiam wszystkich fanów tego zespołu.

pawell84

świetne jest MIRACLE i the show must go on w wykonaniu Eltona Johna jest po prostu super

mati_4

Pięknie napisane. Testament,do którego wciąż się nawiązuje. Sama Celine Dion zinterpretowała ten utwór po śmierci swego męża.

mati_4

Tak i zgodnie z pozostawionym cudownym,muzycznym testamentem,Jego show wciąż trwa.....

Althea

"Bohemian Rhapsody" wymiata!
Wystarczy wpisać to hasło na youtube aby się przekonać jaki ma wpływ na tych wszystkich typków, którzy wysyłają tam filmy...

Senatorial_Pipe

moje 3 ulubione piosenki.

1.One Vision
2.The show must go on
3.We are thechampions.
Pozatym każda piosenka tego zespołu trzyma bardzo wysoki poziom.
Pozdrawiam fanó tego zespołu.

Althea

Queen to grupa wszechczasów, niemalże wszystkie piosenki są doskonałe, jednak jedną z piosenek, która najbardziej przypadła mi do gustu, to (z ostatniej płyty za jego życia) "I'm Going Slightly Mad", słowa i teledysk... niecodzienne. Poza tym tradycyjnie Bohemian Rhapsody, We Will Rock You, i poświęcona Freddiemu piosenka grupy Queen - No-one But You (Only The Good Die Young), piękna, wspaniałe słowa, bardzo wzruszająca; jeżeli ktoś nie słyszał (w co wątpie)- naprawde polecam.

Nirvana

Każda piosenka Queenu ma w sobie coś wyjątkowego, ale najbardziej chyba lubię "Show must go on", bo ma niesamowity nastrój, i "Friends will be friends", bo... bez powodu, po prostu mam do niej sentyment ;)

Midnight_6

A pamietacie "Mustapha" :) Rewelacja!! Z solowych Living on my own za tekst i przewrotny teledysk, The great pretender, a z Queen - The Prophet's song. To sa typy poza tymi oczywiscie, ktore zostaly juz wymienione, bo sa absolutnie wspaniale! Teraz jestem wciaz w Jego swiecie, bo przed chwila skonczylam ogladac dvd "Lover of life, singer of songs" przepiekny film dokumentalny i dodatkowo wideoklipy solowe. Jesli macie ochote porozmawiac o Queen i Freddiem to zapraszam na mojego bloga :)

Althea

Bohemian Rhapsody - popieram. Pzdr.

Sqrchybyk

Racja Bohemian Rhapsody jest genialnym utworem. Lecz dla mnie najlepszą piosenką jest "Under Pressure", poprostu kocham ją!!! pozdro.

sedyth

Mnie się podobają utwory :

Bohemian Rhapsody
We will rock you
We are the champions
I want to break free
The show must go on
These days of our lives
Friends will be friens
One vision
Radio GaGa
Somebody to love
Don't stop me now
I wanm born to love you
Living on my own
I'm the great pretender
Who wants to live forever
Headlong
Scandal
Innuedo
Baaaaardzo je lubię słuchać, zwłaszcza wieczorkiem :)

sedyth

Under pressure ubóstwiam również. I dodałbym jeszcze I want to break free - nie wiem czemu, tekst wcale wspaniały nie jest, muzyka w sumie też, ale po prostu zajebiście mi się ją śpiewa. Pzdr

Althea

Wszystkie piosenki "Królowej" to przeboje !!!
Moje typy:
1 Show must go on
2 We are the champions
3 Bohemian Rhapsody
4 I want it all
5 Another one bites the dust
6 One vision
7 You don't fool me
8 I want to break free
10 Under pressure
11 We will rock you
12 Radio Ga Ga

Althea

Wszystkie...
Ale najbardziej lubie "Heaven for everyone"

Althea

To z pewnością sztandarowy utwór Queen poza tym według mnie świetne kawałki to Miracle, Show must go on, Bohemian rhapsody w wielu plebiscytach wygrywa uważana jest za najlepszy kawałek rockowy wszechczasów.

Althea

"Bohemian Rhapsody" wymiata! Jak to sam Brian ujął, żadna piosenka nie jest lepsza od Bohemian Rhapsody, a od siebie mogę jedynie powiedzieć, że nigdy już lepszej nie będzie. Moje ulubione to również: "Great king rat", "My fairy king", "Liar", "Ogre battle", "Nevermore", "March of the black queen", "Flick of the wrist", "Death on two legs", "Prophet's Song", "Love of my life", "The milionaire waltz", "Under pressure", "I want it all", "Innuendo", "I'm going slighty mad", "The show must go on", "A winter's tale" czy "Mother love"... Można tak wymienieć w nieskończoność... *_*

untitled

Radio GA GA
Too Much Love Will Kill You
The Show Must Go On
Heaven For Everyone
Scandal

Althea

Najlepsza jest oczywiście "The Fairy Feller Master-Stroke".
Nic mi nie poprawia bardziej nastroju niż piosenki o drwalach.

Althea

Dla mnie każda utwór Queen jak i solowe kawałki Freddiego są genialne i najlepsze. Takimi najbardziej ulubionymi mogą być: Somebody To Love, Show Must Go On, I'm Going Slightly Mad, It's Hard Life, Time i wszystki inne nie wymienione...

Althea

Uwielbiam większość twórczości Queenów (poza kawałkami w stylu body language), ale zdecydowany numer 1 to dla mnie "39" :)

dziobol

Friends Will Be Friends... z kumplami sie fajnie śpiewa.
A poza tym jeszcze dwadzieścia pare innych...
Kocham ten zespół!

użytkownik usunięty
dziobol

ja tez to uwielbiam :) raczej mało znana piosenka... ale cudowna...

Althea

wyróznie tylko 3, reszte traktuje tak samo czyli ARCYDZIEŁO. a te 3 to moje najlepsze...
Killer Queen
The March of the Black Queen
These are the days of our lives

Althea

wzystkie są super ale mi się najbardziej podobają "Hammer To Fall", "Under Pressure", "I Want It All", "These Are The Days Of Our Lives" i "Somebody To Love"

pozdrawiam

Althea

Mi najbardziej podoba sie chyba "Show must go on" przy tej piosence mozna poplakac troche;p

Agusia

hmm

Keep Yourself Alive
Headlong
Somebody to love
Bohemian Rhapody
One Vision
Princes of the Universe
A Winter's tale
Hammer to fall - LIVE
Another one bites the dust - LIVE
Under Pressure - LIVE
Bicycle Race
Fat Bottomed Girls :D
Good oldfashioned lover boy xD
Seven seas of Ryhe
Tear it up
Put out the fire
Bring Back that Leroy Brown
These Are the Days of Our Lives
Too Much Love Will Kill You
I'm Going Slighly Mad
Jesus
Lair
Ogre Battle
Killer Queen
I Want it All
Now I'm Here
In the lap of gods REVISITE
The Prophet's Song
Love of My live
We Will Rock You
We Are The Champions
Dead On Time
Mustapha
Let me entertain You !
Crazy Little thing called love
Sail Away Sweet sister
Don't try Suicide
Staying Power !!
Friends Will be Friends
One Vision
Who Wants to live Forever :(
Breakthru :D
I Am The Invisible Man
Miracle
Delliah
Radio Gaga
It is a Beautiful Day
A Kind Of Magic
Tutti Frutti Cover :D
Innuendo

No to wszystkie moje ulubione :D

kudlatysd

Taaaaaaaaaaaaaaaaaaa:):):):):)
Nic dodać nic ująć:)
Pozdrawiam

Rita_2

Pisząc "nic dodać" ukazujesz swoją ignorancję. o.O
Do tej listy możnaby dopisać jeszcze wiele wybitnych queenowych utworów.

Althea

Różnorodność gatunkowa muzyki Queen moim zdaniem została w fantastyczny sposób skręcona w kawałku "Bohemian Rhapsody" i to właśnie on jest The Best One...

Althea

The Show Must Go On
Innuendo
The miracle...

a facet byl cudowny.. [*]
:*:*

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones