Wykonawca muzyki klasycznej?

ostatnia wypowiedź: fallka
milena____2 milena____2

czy aby na pewno? o ile się nie mylę, Chopin żył w romantyzmie. Romantyzm w muzyce zaczął się w 1810 roku, czyli tym samym, w którym urodził się Chopin. Pierwsze utwory które skomponował powstały w 1817 roku. A więc... jaka muzyka klasyczna?

 • ewasko ewasko

  Muzyka klasyczna jest nazwą ogólną. W jej skład wchodzi np. muzyka romantyczna lub klasycystyczna. Pozdrawiam:)

  • davinci_l davinci_l

   A propos zdania z opisu, które brzmi: "Najwybitniejszy polski twórca i wykonawca muzyki klasycznej." Słowo „klasycznej” powinno zostać zamienione na poważnej. Do określenia ogólnego muzyki artystycznej minionych epok używamy zwrotu- muzyka poważna a nie muzyka klasyczna. Określanie muzyka klasyczna może sugerować, że chodzi o twórczość II poł. XVIII wieku, a Chopin był twórcą epoki romantyzmu czyli I poł. XIX wieku.
   Pozdrawiam

   • adelaidis adelaidis

    Tak, ale "muzyka poważna" z kolei sugeruję jej nie-rozrywkowy charakter, zupełnie bez uzasadnienia w niektórych przypadkach. Taki Saint-Saens i jego "Karnawał Zwierząt" - nie traktowałam tego nigdy "poważnie". A niektórych rzeczy słucha się niemal jak rocka. ;P Stanowczo opowiadam się więc za określeniem "muzyka artystyczna". :)

    • skyfighter skyfighter

     Muzyka klasyczna kojarzy mi się przede wszystkim z symfoniami Beethovena(chociaż był też pół romantykiem) i z Mozartem (opery) a Chopin to inna bajka- to romantyzm.

     • pauuuuu pauuuuu

      Muzyka poważna = muzyka klasyczna, to określenia zamienne. A jeśli chodzi Wam o dzieła twórców z epoki klasycyzmu (Beethoven, Mozart, itd.), to jest to muzyka klasycystyczna, nigdy nie klasyczna! To częsty błąd... niewtajemniczonych ;)

      • fallka fallka

       beethoven nie byl romantykiem. Chopin grywał muzykę klasyczną - uwielbial na przykład Mozarta. Ponieważ żył we wczesnym romantyzmie, wykonywało się głównie XVIIIw muzykę. A klasycyzm to nie tylko symfonię Beethovena. Jak ktoś wyżej napisał, błąd "niewtajemniczonych".

Zgłoś nadużycie

Opisz, dlaczego uważasz, że ten wpis nie jest zgodny z regulaminem serwisu: