Gabriel Yared

7,5
1 128 ocen muzyki
powrót do forum osoby Gabriel Yared

To najlepszy kompozytor muzyki filmowej jakiego znam. Przy nim Horner i Zimmer są daleko w tyle. Ścieżki dźwiękowe do Listu w butelce i do Angielskiego pacjenta są absolutnie rewerlacyjne!!! Czekam na kolejne filmy z jego muzyką.

użytkownik usunięty
czarny_kot

Yared jest dobrym kompozytorem, ale to, że Zimmer i Horner są daleko w tyle to już przesada. To odwrotnie, Yared mimo, że go lubię to patrząc prawdzie w oczy jest daleko za Zimmerem czy Hornerem. Jeśli mi nie wierzysz to posłuchaj sobie muzyki z Gladiatora, Braveheart'a czy Titanica to zobaczysz ile ich dzieli.

Bardzo dobrze znam te ścieżki dźwiękowe, o których mówisz. Może z tym, że są daleko w tyle przesadziłam. Oto moja piątka:
1. Gabriel Yared
2. James Horner
3. John Williams
4. Jan A.P.Kaczmarek
5. Hans Zimmer
Nie muszisz się z tym zgadzać. Każdy z tych kompozytorów jest na swój sposób wspaniały.A każdy z nas może przecież lubić co innego...

użytkownik usunięty
czarny_kot

Fajnie, że przyznałaś się do tego iż przesadziłaś. A skoro podałaś piątkę swoich ulubionych kompozytorów to pozwól, że ja podam swoją:
1. Hans Zimmer
2. John Williams
3. James Horner
4. Gabriel Yared
5. John Barry

A skoro napisałem ulubionych muzyków, to może podam jeszcze pięć ulubionych soundtracków:
1. Gladiator
2. Titanic
3. Jurassic park
4. Tańczący z wilkami
5. Angielski pacjent
Pozdrawiam!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones