Geoffrey Rush

Geoffrey Roy Rush

8,7
46 074 oceny gry aktorskiej
powrót do forum osoby Geoffrey Rush

za tą role powinien Oskara dostać.

stahoo14

Świeżo po seansie - nie wiem co trzeba byłoby zagrać żeby pominąć Rush'a w najważniejszych wyróżnieniach aktorskich tego roku. Ależ duet Tornatore-Rush stworzył majstersztyk.

stahoo14

I oby tak się stało, zwłaszcza że póki co konkurencja mizerna. Tyle że Akademia już pokazała, że lubi w kulki lecieć i pomijać tych, którzy naprawdę zasługują na statuetkę.

gowniarz_wyniosly

Zacznijmy od tego, że włoscy znawcy dali dupy, bo do walki o Oscara wystawili nie ten film. "Wielkie piękno", to zapewne kolejna bzdura z cyklu wymieszam klasykę i nowoczesność, może krytycy stwierdzą, że powstał fajny film. "Koneser" miałby o wiele większe szanse, gdyż Tornatore jest dobrze znany w USA, a na dodatek wyszedł mu film wybitny. Rush wielki aktor. W "Koneserze" zaprezentował pełnię swoich możliwości. Nagrodzą McConaugheya, bo schudł i zagrał geja.

La_Pier

O tym nawet nie wiedziałem. "Koneserowi" należała się przynajmniej nominacja w kategoriach filmu, scenariusza i aktora pierwszoplanowego. Może jeszcze ewentualnie zdjęcia i muzyka. Pewnie makaroniarzom wydało się, że trzeba posłać coś w swoim rodzimym italiano, bo w kategorii "film nieanglojęzyczny" mniejsza konkurencja niż w głównym konkursie.
Ale to też pokazuje, że te wszystkie nagrody są o dupę rozbić, skoro nawet takiego filmu można nie wysłać na konkurs. I to po tym wszystkim co Tornatore zrobił dla włoskiego kina. Wstyd! Zobaczymy czy obraz Sorrentino mu przynajmniej dorówna.

gowniarz_wyniosly

To jakieś nieporozumienie. "Koneser" zdobywa nagrody we Włoszech dla najlepszego filmu, reżysera, muzyki (Morricone!), a gdy przychodzi co do czego, wystawiają "Wielkie piękno", które pewnie w połowie nie jest tak wielopoziomowe jak dzieło Tornatore. Dla mnie "Koneser", to już teraz nowoczesne "Vertigo". Mocny i piękny obraz. Nie wiem jak to będzie z Rushem, ale nie zdziwiłbym się, gdyby nie otrzymał nominacji. Oscary od wielu lat stoją na mizernym poziomie. Tymczasem Rush w "Koneserze", wielki!

La_Pier

"Koneser" to przede wszystkim potęga scenariusza, ze wszystkimi aspektami - intrygą, rozpisaniem postaci, niedopowiedzeniami. Nie sądzę, żeby jakiś inny film w tym roku mógł go na tym polu wyprzedzić. Jeżeli taki film jest pomijany już nawet na etapie zgłoszeń, to świadczy źle w dużej mierze o systemie składania kandydatur. Bo że włoskim krytykom coś może odbić to jedno, ale że nikt z Akademii nie zainteresuje się docenieniem kunsztu paru osób, które brały udział w tworzeniu filmu, to coś bezsensownego. Nominacja dla Rusha byłaby jak najbardziej naturalna. Jeśli on nie zostanie przynajmniej nominowany, to innych aktorów trzeba będzie chyba ciągnąć za uszy i umieszczać w konkursie na siłę żeby dobić do piątki.

Oscarami się coraz mniej przejmuję widząc kto statuetki dostaje, kto nie i przede wszystkim z czego się wybiera. Wielokrotnie nie ma na czym zawiesić oka, bo listy nominowanych wyglądają jak tandetna broszurka z przypadkowo wylosowanymi pozycjami, niż rzetelne opracowanie.

La_Pier

Ja przepraszam, ale "Koneser" jest przecież po angielsku, jak więc mógłby startować w kategorii "film nieanglojęzyczny"?

Sqrchybyk

Oglądałem po włosku.

La_Pier

Gratuluję ;P Jednakże oryginalna wersja jest po angielsku, co nie dziwi zresztą patrząc na obsadę.

La_Pier

Masz coś jeszcze do dodania, waćpanie? ;)

Sqrchybyk

A co chcesz ode mnie usłyszeć? ;)

La_Pier

Może coś w rodzaju "Cholercia... Jednak dobrze Makarony wybrały" ;)

Sqrchybyk

A niech się cieszą ;)

stahoo14

Popieram !

stahoo14

Eee, nie. Nominacja może być, ale na zwycięstwo to za mało, chyba że rok będzie megamizerny.

Sqrchybyk

Zgadzam się. Nominacja co najwyżej.

literkaABC

Na razie nawet wśród faworytów do nominacji nie jest wymieniany...

stahoo14

Zdecydowanie się zgadzam. Oskar się należy!

stahoo14

Popieram w pełnej rozciągłości. Jest niezwykle elastycznym aktorem i świetnie dostosował się do tej roli.

stahoo14

Na pewno będzie jednym z faworytów.

stahoo14

Dokładnie! Jestem świeżo po seansie i po raz kolejny pan Rush udowodnił mi, że jest wspaniałym aktorem - rewelacyjnie poprowadzona rola!

stahoo14

Nie inaczej.

stahoo14

Jednak zaskoczenie (przynajmniej dla mnie) i brak nominacji. Szkoda, bo pan Rush jak mało kto zasługuje na drugiego Oscara. Ktoś wyżej napisał, że "nagrodzą McConaugheya, bo schudł i zagrał geja". Tylko czekać aż to proroctwo się spełni. Ale stawiam na DiCaprio - chyba już nadszedł czas żeby odebrał swoją zasłużoną statuetkę.

GF1115

Nie grał geja.

deadrys

To osoba wyżej wprowadziła mnie w błąd :d Filmu nie oglądałem, więc nie wiem.

stahoo14

Niestety nie dostał nawet nominacji.

stahoo14

Trzeba przyznać, że świetnie zagrał. Oglądałem film dwa razy i za drugim razem jego gra zrobiła na mnie jeszcze większe wrażenie. Słyszałem, że Koneser ma być brany pod uwagę na następne oskary gdyż amerykańska premiera miała miejsce dopiero 1.1.2014.

stahoo14

Nie dostał nawet nominacji, a gra rewelacyjna.

stahoo14

a ja tak trochę z innej beczki: bo widzę, że usta aktorów ruszają się wiernie z wersją włoską - czy Rush mówi swoje kwestię po włosku, czy to lektor powtarzał kwestię po aktorach, by te stały się bardziej wierne oryginalnej wymowie włoskiego, bo raczej nie wydaje się, by mówili po angielsku...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones