Gloria FosterI

7,7
2 653 oceny gry aktorskiej
powrót do forum osoby Gloria Foster

Jedna z jej ostatnich sentencji na planie Matrix: Reloaded" i w filmach ogólnie brzmiała
jakoś "I love candy". Chyba odstawię batony :(

egghead

O mój boże. Cukrzyca nie bierze się od za dużej ilości słodyczy. W ogóle dalej nie wiadome jest, skąd się ona bierze. Choruję na typ I. Jedynie typ II może być wywołany otyłością. Radzę się doedukować.

little_wolf

Nie raz miałem pacjentów z cukrzycą insulinozależną, choćby po ciężkim zapaleniu trzustki. Nawet nie musi być rozległej martwicy rozpływnej, bo to zresztą rzadko kto przeżywa, wystarczy 4-5 w skali Balthazara. Co nie zmienia faktu, że najczęstszym podłożem cukrzycy jest otyłość.
"Radzę się doedukować" o mój borze szumiący, może na forach internetowych? :-D

egghead

Ależ się znasz! TYLKO cukrzyca typu II może być spowodowana otyłością, CUKRZYCA TYPU I - NIE.

little_wolf

Jeśli dobrze rozumiem, uważasz, że cukrzyca typu 2 to nie cukrzyca tylko jakiś wymysł, fikcyjna choroba? Ewentualnie choroba, ale o nazwie całkowicie innej niż "cukrzyca"?

egghead

Jeśli dobrze rozumiem, nie chorujesz na cukrzycę typu I, ani żaden członek Twojej rodziny na cukrzycę typu II? :)
POCZYTAJ TROCHĘ O TYM, PROSZĘ, BO NIE CHCE MI SIĘ TEGO TŁUMACZYĆ. Dziękuję!

little_wolf

Dobrze rozumiesz! Nie choruję, po prostu jak wspomniałem zajmuję się tym zawodowo, więc znam definicje, różnicowanie, diagnostykę i leczenie. Gloria Foster zmarła z powodu powikłań cukrzycy. To proste stwierdzenie z jej życiorysu nie powinno być raczej przyczynkiem do wykładu o rodzajach schorzenia ani też np. do dywagacji czy brała regularnie metforminę albo akarbozę. Tak samo jak po stwierdzeniu, że aktor zmarł z powodu udaru mózgu nie ma sensu przytaczać podziału udarów czy spekulować o restrykcji dyfuzji albo czy udar był z ACA czy z MCA. Bo to przypomina mi ten kawał:
"- Kaśka, idziemy do łóżka?
- Nie nazywam się Kaśka!
- I co z tego, przecież nie o to pytam!"
Pozdrawiam!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones