Guillermo del Toro

Guillermo del Toro Gómez

7,2
5 663 oceny scenariuszy
powrót do forum osoby Guillermo del Toro

Jego najlepszy, najbardziej dopracowany film.

EMERSION

Chyba żartujesz ?

Ricky79

Film jest świetny, Labirynt Fauna ledwo daje radę a Hobbit to jakaś proażka. Hellboya lubie ale Shape of Water jest po prostu bardziej dopracwany, bardzo wysoki poziom.

użytkownik usunięty
EMERSION

On nie wyreżyserował Hobbita, o ile się nie mylę. Napisał tylko do niego scenariusz :D

Nigdzie nie pisałem że chodzi mi o reżyserię.

Podobała ci się fabuła Hobbita? Bo jak dla mnie ultra nuda.

użytkownik usunięty
EMERSION

Nie oglądałem Hobbita :P

Widać że jest robiony siłą, zrobienie trzech filmów z jednej książki było sporym błędem w mojej ocenie. Jedynka jeszcze jako tako, ale reszta szkoda pisać.

EMERSION

Ja czytałam książkę i oglądałam filmy. Nie są zrobione na siłę, tak wygląda zwyczajnie wierna ekranizacja książki.

EMERSION

labirynt fauna ledwo daje radę? może po prostu filmu za bardzo nie zrozumiałeś? jak dla mnie to jeden z jego najlepszych filmów w karierze

tolerancja91

podpisuje się, Labirynt Fauna to jego magnum opus. Wątpię że nakręci kiedykolwiek coś co by przebiło ten film. Kształt wody to moim zdaniem eksperyment nad formą który się nie powiódł. Grono odbiorców lubujące się w lekkich i mało wymagających filmach będzie wniebowzięte

EMERSION

Kształt Wody - najgorszy, najnudniejszy i najmniej baśniowy i magiczny film del Toro.

lowenman

To, że jest mniej baśniowy to akurat wieki plus.

EMERSION

Del Toro masturbuje się swoimi zabawkami. Jemu sprawia to przyjemność.

Oscary to majestat i zaiste ten film nie ma z nim nic wspólnego. Ten film jest tak... błahy, tak tuzinkowy.
Jest to faktycznie najgorszy werdykt od lat, który szczególnie boli, gdy obok powstały naprawdę wartościowe filmy, które komunikowały nawet znacznie głębsze treści niż proste uczucia, by wspomnieć
"WSZYSTKIE PIENIĄDZE ŚWIATA" Ridleya Scotta - film o bezsilności, bezradności wobec ludzi władzy i pieniędzy,
"GRA O WSZYSTKO" - obraz o walce o dobre imię, bo mamy tylko jedno,
"CZWARTA WŁADZA" - o powinnościach obywatelskich i poszanowaniu prawa

ale nie żyjemy już w czasach rozumu. Żyjemy w czasach uczuć, emocji, a te, jak wiadomo, z myśleniem mają niewiele wspólnego.
Ale...
scena masturbacji nie bez przyczyny jest wszędzie komentowana - to w istocie jedyna wartościowa scena w tym filmie, jedyna nieuczesana, przekraczająca jakieś tabu. Jedyna prawdziwa w tej nieprawdziwej historii.
Tak, samotne porządne kobiety też się masturbują, ale robią to w równo odliczonym czasie!

EMERSION

Masz racje.

EMERSION

Kształt wody to nuda a fabuła to bełkot. Labirynt Fauna jest zaś filmem wybitnym.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones