Ignacy Machowski

7,9
10 525 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Ignacy Machowski

BĘDE GO PAMIĘTAĆ JAKO DIBELIUSA CZY ROMSKIEGO ORAZ Z WSZELKICH KOMEDII

użytkownik usunięty
HODIA

A ja się nie zgodzę. Machowski był gwiazdą, ale naturalnie nie filmową. W filmie był tylko bardzo dobrym aktorem, natomiast w teatrze zaliczał się z pewnością do pierwszej trójki wraz z Łomnickim i Holoubkiem. Niestety w ogóle nie zależało mu na autoreklamie i już dziś - w niespełna sześć lat po śmierci mało kto go pamięta...
Mnie najbardziej podobał się w "Pociągu" Kawalerowicza (1956) i w "Ojcu królowej" Solarza (bodaj 1980).

użytkownik usunięty
HODIA

A ja się nie zgodzę. Machowski był gwiazdą, ale naturalnie nie filmową. W filmie był tylko bardzo dobrym aktorem, natomiast w teatrze zaliczał się z pewnością do pierwszej trójki wraz z Łomnickim i Holoubkiem. Niestety w ogóle nie zależało mu na autoreklamie i już dziś - w niespełna sześć lat po śmierci mało kto go pamięta...
Mnie najbardziej podobał się w "Pociągu" Kawalerowicza (1956) i w "Ojcu królowej" Solarza (bodaj 1980).

użytkownik usunięty
HODIA

A ja się nie zgodzę. Machowski był gwiazdą, ale naturalnie nie filmową. W filmie był tylko bardzo dobrym aktorem, natomiast w teatrze zaliczał się z pewnością do pierwszej trójki wraz z Łomnickim i Holoubkiem. Niestety w ogóle nie zależało mu na autoreklamie i już dziś - w niespełna sześć lat po śmierci mało kto go pamięta...
Mnie najbardziej podobał się w "Pociągu" Kawalerowicza (1956) i w "Ojcu królowej" Solarza (bodaj 1980).

Na pewno w "Ojcu królowej" najlepszy ale w "Stawce..." (zwłaszcza w odcinku "W imieniu Rzeczpospolitej") mną zawładnął. Bardzo dużo ról w słuchowiskach radiowych

Robert_330

Bo miał genialny, charakterystyczny głos. Ale jego czołowe role to postać Lenina (kino, tv, teatr), miał na nia wyłączność do pewnego momentu.

HODIA

Dibelius to było mistrzostwo!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones