Jacek Dukaj

8,0
72 oceny materiałów do scenariusza
powrót do forum osoby Jacek Dukaj
Vena_Poetica

Żartujesz, Perfekcyjna Niedoskonałość to niemal traktat filozoficzny ubrany w szaty powieści, koleś pisze na poziomie Egana, a Ty mówisz "czytadełka", pffff.

Hnyszard

Czemu więcej Pana Dukaja książek nie chcą zrobić ekranizację?

CukierekOlunia

Zgadzam się. Nie byłoby łatwo, ale zdolny scenarzysta poradziłby sobie z powieścią "Inne pieśni" czy "Lód". Miejsca na ekranizację jest mnóstwo.

Kubala_82

Pełna zgoda. Jako scenarzysta (być może zdolny) i wielki fan prozy pana Jacka muszę przyznać, że materiał jest niezwykle wdzięczny. Problem jednak polega na tym, że film byłby również drogi w realizacji, a w naszym rodzimym biznesie filmowym niestety takie rzeczy stanowią bardzo istotny czynnik.

matyah

...a Amerykanie, jak wiadomo, wolą nieco prostsze historie. Delikatnie rzecz ujmując.

użytkownik usunięty
CukierekOlunia

A co, jak jakiś pisarz nie jest ekranizowany, to źle to świadczy o jego twórczości? ;)

Vena_Poetica

Czytadełka :)
Ciekaw jestem co na co dzień czyta autor tego postu? Joyce'a do śniadania? :)

Kubala_82

Coś tam, coś tam.

użytkownik usunięty
Vena_Poetica

No nie mogę. To już trzecia strona z rzędu na filmweb, gdzie trafiam na twój komentarz. Przed chwilą odpisywałem ci na stronach o Vardze i Hemarze, mija minuta i bach, znowu ty! Musisz być naprawdę oczytana. ;) Niestety, tu akurat nie mam co napisać, bo żadnej jego książki nie czytałem...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones