Jan Nowicki

8,1
18 317 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Jan Nowicki

Witam,
zwracam się do forumowiczów z prośbą o pomoc w określeniu tytuły sztuki zrealizowanej w ramach teatru telewizji, w której główną rolę zagrał Jan Nowicki. Pamiętam, że sztuka ta miała miejsce w szpitalu; Jan Nowicki zagrał pacjenta, który na początku leży na jednym z wyższych pięter szpitala, ale usłyszał od innych pacjentów, że chorzy, których stan jest beznadziejny, to przenoszeni są na parter czy pierwsze piętro. Pewnego dnia lekarz prowadzący przenosi go na te najniższe piętro i zapewnia, że wszystko jest w jak najlepszym porządku z jego zdrowiem i niedługo opuści szpital. Spektakl kończy się sceną, gdy słyszymy Nowickiego wołającego do siostry dlaczego jest tak ciemno w sali i następuje głucha cisza.

at_clan

To spektakl "Siedem pięter" z 1994 roku. Ale w tym spektaklu pacjenta grał Wojciech Pszoniak, nie Jan Nowicki.

Myszkin_filmweb

Zgadza się, to spektakl „Siedem pięter” z 1994 r. Kilka dni temu w książce Filipa Springera „13 pięter” natrafiłem na opis sztuki Buzzattiego „Siedem pięter”, który to opis skojarzył mi się z poszukiwanym teatrem telewizji. Dzisiaj zdecydowałem się zamknąć wątek, który został przez Ciebie rozwiązany kilka lat wcześniej (nie dostałem powiadomienie z Filmweb) :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones