Jane SeymourI

Joyce Penelope Wilhelmina Frankenberg

7,1
4 094 oceny gry aktorskiej
powrót do forum osoby Jane Seymour

Obiło mi się o uszy (ale nwm czy to jest prawda), że jak kręcili "Dr. Quinn" to był w niej zakochany.
Czy ktoś mógłby rozwinąć ten wątek dla mnie? I jeszcze jedno pytanie: Czy ona ma dwa różne kolory
oczu czy tylko mi się tak wydaje?

FIlmIsMyLife

Witam. Jeśli chodzi o Joe Lando, to całkowita prawda. Był bardzo zakochany w Jane, ale bez wzajemności. Jak sam Joe mówił, cytuję: "Jak mogłem oprzeć się urokowi Jane? Zakochałem się do szaleństwa". Wiele razy o tym mówił w różnych wywiadach.
Natomiast jeśli chodzi o różnokolorowe tęczówki oczu Jane, to też prawda. Jedno jej oko jest brązowe a drugie brązowo-zielone, albo zielono-brązowe. Po prostu taka się urodziła. Niewielki procent ludzi ma takie oczy.

film128

Dziękuje bardzo za rozwinięcie wątku :-))
Szczerze mówiąc już myślałam, że się nie doczekam ;-)

film128

jedno oko jest całkowicie zielone a drugie brązowo -zielone -w połowie brązowe a w połowie zielone.:)

FIlmIsMyLife

Ale na kilku randkach razem byli....

kkrajewska2

A skąd ty masz takie informacje ?? ;) :P

FIlmIsMyLife

Pamiętam to z jakiegoś programu, i wywnioskowałam to z wypowiedzi samych zainteresowanych :)

FIlmIsMyLife

Co do różnobarwnych tęczówek, to jak najbardziej istnieje coś takiego. Nazywa się to heterohromią http://pl.wikipedia.org/wiki/R%C3%B3%C5%BCnobarwno%C5%9B%C4%87_t%C4%99cz%C3%B3wk i

Nightwing_2

ja mam oba zielono - brazowe, raczej zielone z brązowa otoczką , oba takie mam dwukolorowe

Ami_656

to nie chodzi o coś tkiego jak ty mówisz ;p heterochromia, to dwie odmienne tęczówki. Moja koleżanka jedno oko ma brązowe, a drugie niebieskie.... ty masz po prostu piwne ;p

tolerancja91

a mi sie wydaje ,ze to sie tyczy tak jak mowisz i ,ze tez moze byc tak jak ja mowie dwukolorowe w jednym oku i ma to wspólnąnazwe, to ze ona ma dwa rózne w kolorze oczy to wiem, juz zapomniałam ,ze to wogóle napisałm, najpierw wogóle sie zdziwiłam ,ze napisałam cokolwiek na jej forum a później dopiero , ze faktycznie kiedys tak sie zdarzyło,ze chodziło o te oczy, po filmie z tym przenoszeniem w czasie do niej gościa jak ja zobaczył na obrazie

Ami_656

poczytaj na angielskich stronach o hazel eyes, ewentualnie o amber eyes :) polskie tłumaczenie piwne jest nieco mylące i nie do końca oddaje charakterystykę tej barwy tęczówek... i jeszcze raz powtórzę to co masz ty i zresztą ja sama też to nie jest heterochromia, tylko prawdopodobnie właśnie hazel eyes, które nic z brązowymi oczami nie mają wspólnego :) Słowianki tak mają :) zresztą co ciekawe, na świecie takie oczy uważane są za wyjątkowe ;p

tolerancja91

może dlatego uważa się hazel eyes za wyjątkowe, bo trudno konkretnie określić, jakiego są koloru. Moje są zielone, ale mają szarą obwódkę, bardzo dużo brązowych plamek a do tego, gdy moja źrenica jest malutka pojawia się złoty pierścień wokół niej, on nawet nie jest brązowy, prędzej pomarańczowy

tolerancja91

Heterochromia to niezwykle rzadka wada, dotykająca około 1 procent populacji. Polega na innym położeniu barwnika na przynajmniej dwóch częściach tęczówki jednego oka oraz na odmiennym zabarwieniu oczu. Heterochromia nie jest uciążliwa i nie powoduje wady wzroku.

Heterochromia to nie zawsze wada genetyczna. Osoba cierpiąca na to zaburzenie może mieć jedno oko brązowe, a drugie niebieskie bądź też filetowy pierścień na piwnej tęczówce. Różnobarwne tęczówki mają też Jane Seymour czy Dan Ackroyd. Różne kolory kolory tęczówki miał David Bowie.
Wyróżniamy dwie odmiany heterochromii

heterochromię iridis - różnobarwność jednej tęczówki
heterochromię iridium - występuje wtedy, gdy obie tęczówki mają inną barwę


oj ludzie zanim zaczniecie sie kłocic sprawdzcie wiadomosci, ja sie rzadko myle i jak raz przeczytam to raczej pamietam na zawsze, oj luda luda, oczywiscie myle sie ,ale raczej rzadko, bardzo czesto odpuszczam bo ie lubie sie kopac z koniem ,ale czasem sie upre i tyle

Ami_656

ja mam troche inaczej bo mam pierscień piwny na zielonej teczówce, czyli chyba naprawde rzadkie

FIlmIsMyLife

Ja z kolei pamiętam, kiedy ten serial był na fali, to "Bravo" rozpisywało się o tym, jak na planie była burza i cała ekipa się przed nią schowała, a Jane i Joe uciekli do samochodu. I tak ponoć narodził się ich romans.

elfijka

jaki dramatyzm ;p ja natomiast czytałam dawno temu gdzieś, że Joe bardzo cierpiał, bo nie dość, że ją kochał do szaleństwa (pomimo sporej różnicy wieku), to jeszcze musiał na co dzień patrzeć na jej związek z reżyserem dr quinn. To musiało być nieco niezręczne, biorąc pod uwagę ich sceny miłosne ;p Ponadto jeśli twoje słowa o romansie są prawdziwe, to w takim razie Jane zdradzała męża tuż pod jego nosem, bo o ile mi wiadomo wzięli ślub w 1993

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones