Jean RenoI

Juan Moreno y Herrera-Jiménez

8,5
38 821 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Jean Reno

to jedyny na tym poziomie,znany aktor francuski który jest kojarzony z kinem akcji który został dostrzeżony przez hoolywood,wiem że grywał w różnych gatunkach filmowych,ale każdy przyzna że leon zawodowiec to jego sztandarowy film,nie moge uwierzyć że proponowali mu rolę w matrixie,ale może i dobrze bo nie wyobrażam nikogo innego w roli agenta smitha niż hugo weavinga,co nie zmienia faktu że aktorem jest świetnym,mimo że często gra jedną miną,to jednak jest tak charakterystyczny że poprostu nie da radę przejść obojętnie wobec niego,może jakaś mała rola do niezniszczalnych by się przydała,jako jakiś snajper czy coś w stylu leona co o tym sądzicie

dj_carlos

Czy ja wiem, że dostrzeżenie w Hollywood to taaaka wielka nobilitacja dla aktora francuskiego? Oni mają gdzieś Hollywood. Z francuskiego punktu widzenia (brytyjskiego również) do Hollywood jadą wyłącznie po kasę, a w rodzimych produkcjach graja najlepsze role.

dj_carlos

Leon to mistrzostwo :)

dj_carlos

To Hiszpan

roman_zabawa

Z pochodzenia rodziców i prawdziwego imienia i nazwiska tak, ale urodzony w 1948 r . na terytorium Maroko, ówczesnej kolonii francuskiej to z automatu miał paszport francuski. Tak jak wszyscy Francuzi urodzeni w Algierii zanim ta wywalczyła niepodległość.
Swoją drogą ciekawe czy zna hiszpański, nic mi na ten temat nie wiadomo.

Renata_Zybura

Oczywiście ze tak. Dopiero w wieku 17 lat wyjechal do Francji.Po kastylijsku nawija tak dobrze jak po francusku czy angielsku :D

roman_zabawa

Daniel Auteuil - Francuz urodzony w Algierii w 1950, podobny przykład.

Renata_Zybura

dzięki. ciekawe

dj_carlos

znany może i tak ale jaki jest niby ten jego poziom? Mimika ziemniaka i drętwa gadka?

dj_carlos

Vincent Cassel też grywał twardzieli i również występował w hollywoodzkich produkcjach, a moim zdaniem jest o wiele lepszym aktorem niż Reno.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones