Jean-Claude Van Damme

Jean-Claude Camille François Van Varenberg

7,7
18 622 oceny gry aktorskiej
powrót do forum osoby Jean-Claude Van Damme

marna kopia Stallone'a i Schwarzenegger'a, nic więcej

Kiesza

No i co z tego ze jest słabym aktorem ? Nadrabia to czym innym czyli świetnym wyglądem ,charyzmą i efektownymi scenami walk !!!
Van Damme rządzi !!!! http://www.youtube.com/watch?v=pPFoyHy1Fn4

bradock

Świetnym wyglądem? W jakim świecie ty żyjesz?! Prószy się jak stuletnie drewno na opał, a charyzmę ma taką jak moje ścierki od podłogi, w sumie moje ścierki od podłogi mają lepszą, ale to już szczegół. Wieko od trumny jego kariery podtrzymuje raz tylko ta reklama, gdzie robi z siebie palanta na tej ciężarówce. Taka prawda, nie musisz mi wierzyć, ważne, że to fakty.

Kiesza

Miałem na myśli jego złoty czasy (1988 -1996 ) pisząc o wyglądzie ,bo wtedy wygląd naprawdę rewelacyjnie .Jego czas w kinie minoł ale pozostawił nam ogromne dziedzictwo w postaci swoich niezapomnianych filmów ,jak i niezapomnianych wrażeń ,wspomnień z dzieciństwa
wielu ludzi na świecie ,tym także użytkowników na filmwebu .

bradock

Wcale nie jest też słabym aktorem. W filmach nieco innego gatunku to udowadnia.

arnie47

Dla mnie dobrymi aktorami są John Travolta ,Nicolas Cage ,Kevin Costner ,Michael Douglas ,Gene Hackman ,Sean Connery ,
Robert De Niro ,Robert Redford ,Bruce Wills ,Mel Gibson ,Gerard Butler ,Pierce Brosnan itp To tak dla przypomnienia .

bradock

No dobra, to są aktorzy dużo większego formatu, Willis według mnie na ostatnim miejscu, nie mówię, że jest słaby, ale gorszy od tych, których wymieniłeś, ale Van Damme też jest dobry, jak gra dramatyczne role.

arnie47

Owszem Van Damme próbował swoich sił aktorskich jak to określiłeś ,,nieco innego gatunku ,, xD ,czasami mu nieżle wychodziło
np ,,Aż do śmierći ,, czy ,,Skazany na śmierć ,, Tylko co z tego ? Najlepsze filmy z nim są te w których nie otwiera dużo papy a za to dużo działa :
-Krwawy Sport
-Cyborg
-Kickboxer
-Wykonać Wyrok
-Podwójne Uderzenie
-Uniwersalny Żołnierz
-Nieuchwytny Cel
-Maksimum ryzyka
Po co z niego mam robić prawdziwego aktora ,jak i tam nim nigdy nie bedzie .

bradock

Ale dobrym jest. Dobra nieważne.

Kiesza

Kopia? Chyba śnisz dziecinko. Aktorem jest charyzmatycznym, tylko został zaszufladkowany w filmie akcji. Ma parę świetnych ról aktorsko.

mativandamme

Nie został "zaszufladkowany", bo sam się "zaszufladkował", w tym gatunku najlepiej się odnajduje i tylko do tego gatunku ma predyspozycje. Nie widzę go jakoś w dramatach, chociaż jego gra aktorska to dramat sam w sobie. Stallone ma Rockiego i Rambo, Schwarzenegger ma Terminatora, a JCVD? Uniwersalny Żołnierz się nie liczy.

Kiesza

Van Damme ma Kick boxera i Krwawy sport równie kultowy co Stallona i Arniego. Tylko skad ty możesz o tym wiedzieć jak za młoda jesteś. Oglądaj dalej swoje dramaty romantyczne, a nie trujesz dupę.

mativandamme

Wierz lub nie, ale wychowałam się na takich filmach, głównie dzięki moim braciom, więc trochę wiem, nie musisz upłycać mnie w taki sposób, bo nawet nie wiesz ile mam lat... A co do JCVD to fakty pozostają faktami. Miał pecha urodzić się w tym samym czasie co Stallone i Arnie.

Kiesza

Właśnie widać się jak się znasz. Van Damme urodził się w latach 60, a Arnie i Sly latach 40 więc co ma piernik do wiatraka?

mativandamme

Zgadza się ,co prawda Rocky ,Rambo ,Terminator ,James Bond ,Indiana Jones czy Batman jako bohaterowie kina akcji są
bardziej rozpoznawalni ale Van Damme też ma takie postacie czy filmy -,,Krwawy Sport ,, czy ,,Kickboxer ,, te filmy widziało na naszej
planecie bardzo wiele osób i kojarzy je z z Van Damme .

Kiesza

aktor jak kazdy inny, miał swoje dobre lata i filmy

Kiesza

Ludzie, kiesza 2 dni temu założyła owe konto, a wy się nabieracie na prowokacje.

granat5

Wyglądam na trolla, owszem, jednak każdy nowy użytkownik, który założy sobie konto tutaj automatycznie staje się trollem? :P Cokolwiek sprawia, że śpisz dobrze w nocy, I guess.

Kiesza

Kiesza chodzi o specjalne prowokowanie ludzi...wiesz, że to strona poświęcona JCVD, więc jak Ci się On nie podoba to idź gdzieś indziej, gdzie aktor przypadnie CI DO GUSTU. Wkładanie kija w mrowisko to nic dobrego.
Posłuchajcie granat5 i nie dajcie się wciągać PROWOKATOROM.

maxymi23

Po to jest forum, żeby wypowiadać się na temat danego aktora. Nie zawsze pozytywnie, musisz się z tym liczyć. Akurat go lubisz, wystawiłeś mu dziesiątkę, ale jest pewnie wiele osób, które go nie lubią. To nie znaczy, że są one trollami. Pomyśl logicznie.

Kiesza

Kiesza czy ja nazwałem Cię Trollem?? Nie widzę, że by ktoś tutaj użył takiego obelżywego zwrotu. Zgoda, że masz prawo go nie lubić i wyrazić swoje zdanie...ale porównania do "stuletniego drewna na opał" lub "ścierek do podłogi" wykracza poza wyrażenie zdania...jest to forum poświęcone JCVD i należy się zarówno jemu jak i forumowiczom kochającym tego aktora SZACUNEK. Pomyśl czy chciałabyś by ktoś porównał Twoich rodziców do "ścierek do podłogi", "wieka do trumny" czy "drewna na opał"???

maxymi23

Świetnie powiedziane. Bo ja szczerze kocham tego aktora, za to co zrobił dla kina i za niezwykłe umiejętności, charyzmę i mi jest przykro takie rzeczy czytać.

Kiesza

A co sądzisz o Stevenie?

anonim7

Ja ci powiem co sądzę o Stevenie ? Hmn , Za ,,Niko ,, ,,Szukając Sprawiedliwości ,, i ,,Liberatora ,, SZACUNEK DLA STEVENA :
ZAWSZE I WSZEDŻIE !!! A co myślisz o Arnoldzie ?

bradock

Arnold to jest gościu i czołowa legenda kina akcji of cousre :D Terminatory, predator, Commando te klasyki mówią same za siebie :)

anonim7

Tak ,no i ma świetny wygląd xD .

granat5

Racja. Prowokacja i tyle.

prof_mateusz27

Mateusz : A twoim zdaniem w jakim filmie Van Damme najlepiej zagrał aktorsko ? W jakim filmie czy czasie doszedł do swojego
aktorskiego apogeum ? Mi się wydaje że w ,,Podwójnym Uderzeniu ,, jako Alex Wagner -był twardy i bezwzględny ,taka wyrazista postać ,ale chyba to nie to .... Może ,,Aż do śmierci ,, ? W sumie kiedyś czytałem w gazecie Cinema że Van Damme dobrze zagrał w ,,Maksimum Ryzyka ,, - ta mroczna jego rola ,Van Damme był poważniejszy i tajemniczy ,zamyślony ,Jeszcze ,,Uciec ale dokąd ,, ,,Skazany na Piękło ,, ,,Niezniszczalni 2 ,, Trochę tego jest .

bradock

Chyba w "J.C.V.D" chociaż w Skazanym na piekło i Aż do śmierci też zagrał naprawdę dobrze.

prof_mateusz27

Ok ,dzięki .

Kiesza

To nie jest żadna kopia. On stworzył swój niepowtarzalny styl kręcenia filmów, był on jeden i nikogo nie musiał naśladować ? Słaby aktor ? Nie, Obejrzyj Mściciela, Aż do śmierci albo JCVD (w szczególności), słabym aktorem można nazwać co najwyżej Seagala. A tak poza tym to jako fan tego aktora, to aż bardzo przykro czytać takie rzeczy na jego temat.

arnie47

Kiesza trochę racje ma bo wzorem do naśladowania Van Damma był Arnold Schwarzenegger z którym łączą go Europejskie Pochodzenie ,Piękne ,duże mięśnia i imagę twardego faceta .I Van Damme żadnego niepowtarzalnego stylu nie stworzył ,był poprostu następcą Norrisa i Dudikoffa ,nawet od tej samej wytwórni filmowej (Cannom Films ) zaczynał co oni .Niepowtarzalny styl to stworzył Seagal ,powiedz mi czy widziałeś przed 1988 rokiem sceny w których przeciwnik dostaje kilem bilardowym w szyje albo tasakiem w ręnkę ,kolano ? .Albo walka z finałowym bossem trwa 10 sekund ....

bradock

Jak nie stworzył? A przecież każdy go zna ze słynnego szpagatu ;)

mativandamme

W sumie tak ,no i jeszcze słynne kopniecie o 360 stopni .W sumie Van Damme i Seagal byli inspiracją do karier takich aktorów jak
Billy Blanks ,Lorenzo Lamas ,Jeff Speakman ,Richard Norton ,The Don ,,Dragon ,,Wilson ,Mathias Hues itp

bradock

Ale i tak był inny i miał zupełnie inny styl. Wzorować się mógł na kim chciał. A przecież Arnold nie zrobi szpagatu ani kopnięcia o 360 stopni, a JCVD nigdy nie miał takiej budowy jak Arnold, więc byli zupełnie inni. Pozdrawiam.

arnie47

Mimo wszystko Van Damme miał fajne filmy i świetne sceny walk ,jest nazywany największym artystą sztuk walk od czasu Bruce Lee ,jeśli chodzi o filmy .

Kiesza

Na przedmieściach Grudziądza i w altankach działkowych mówi się, że absolutnie nie umie strzelać minety i grać Grigorija z "szerech pancernych"!

Kiesza

Do którego roku życia uśmiałem robić szpagat bo stare drewno jest po 50 i umię

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones