Jerzy Radziwiłowicz

8,3
10 689 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Jerzy Radziwiłowicz

Polecam, właśnie kupiłem - 440 stron i czyta się książkę bardzo przyjemnie. Sporo można się dowiedzieć o aktorze i jego spojrzeniu na otaczającą rzeczywistość.

gomi

dziękuję za info

gomi

Ja również dziękuję za informację, bo nawet nie wiedziałem, że coś takiego wydano. Pewnie kupię, bo bardzo cenię sobie tego wybitnego aktora.

gomi

A ja absolutnie nie polecam. Chociaż jeszcze nie przeczytałem do końca (bo się nie dało), książka jest zwykłym nabijaniem czytelnika w przysłowiową butelkę. Chyba ambicjami wydawców było pobicie rekordu Guinessa aby jak najmniej treści upchnąć na jak największej liczbie stron - w tej kategorii mogą walczyć o palmę pierwszeństwa. Proszę więc nie pisać, że książka ma 440 stron! ;-) Gołym okiem widać, że to reklama bo realnie ta ksiązka ma o połowę mniej. Czegoś takiego jeszcze w nie widziałem. Kupiłem ją dla mamy a dla siebie "Rozmowę" Jacka Kleyffa, znakomitego barda, tekściarza, członka słynnego "Salonu Niezależnych". Tam za to mamy do czynienie z rzadką w tych czasach rzetelnością, maksimum treści, na niecałych 300 stronach bodajże. Dodam że treść niebanalna i szalenie inspirująca w przeciwieństwie do banałów Pana Radziwiłowicza. Aktorem jest może znakomitym ale charakter ma ciężki czego dowód dał na kartach książki czy w rozmowie w telewizji publicznej kiedy pouczał osoby przeprowadzające z nim wywiad. Bardzo nieprzyjemne uczucie kiedy człowiek czuje, że ktoś wybitnie robi mu łaskę dzieląc się swoimi przemyśleniami, wspomnieniami.

irish23_faurepavane

Tak, właśnie czytam tą książkę i w pełni zgadzam się z tą opinią. Radziwiłowicz to dobry aktor, ale poza tym banalny i przewidywalny w swoich poglądach szary człowiek. Ma kłopoty z samodzielnym myśleniem o sprawach innych niż teatr czy kino. Choć często i w tych sprawach posługuje się stereotypami i szablonami. Naprawdę trudno przebrnąć przez tą książkę rzekę-wywiad.
Książka ta jest znakomitym dowodem też na to że aktorów się przecenia jako ludzi, którzy mają jakąś szczególną wiedzę życiową, chociażby na podstawie ról które grają i w związku z tym są predystynowani do jakichś "wyższych spraw", a tak naprawdę to bardzo przeciętni ludzie, często bez własnych poglądów, będących pasem transmisyjnym poglądów swojego środowiska. I ten pan jest tego najlepszym dowodem i przykładem. Może uda mi się dokończyć tą banalną rozmowę. Inna sprawa, że osoba, która przeprowadza ten wywiad też jest nad wyraz przeciętna. Trafił swój na swego.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones