John Cazale

John Holland Cazale

8,3
8 321 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby John Cazale

Zagrał w 6 filmach, ale jakich! To aż przerażające, co za niespotykaną intuicję i szczęście miał ten facet. 4 arcydzieła. Pozostałych dwóch nie znam.

TMontana

Ja nie oglądałem tylko jego pierwszego filmu. W całej reszcie genialne role. Zgadzam się, że miał szczęście przy wyborze ról ale przede wszystkim ogromny talent.

Arczet

Też nie widziałem tego pierwszego, ale prawie nikt nie widział :)
Należy zwrócić uwagę że grał tylko role drugoplanowe, szkoda że głównej roli nie otrzymał.Tylko że jego boczne role są świetne.

None200

Szkoda;(



















Arczet

Gość zanim zaczął gdziekolwiek grać poznał Ala, on załatwił mu dobre role.
Co oczywiście nie zmienia faktu że świetnie grał.

TMontana

-> TMontana.Chyba mamy podobne upodobanie =)

TMontana

Kojarzę go od dłuższego czasu, ale dopiero teraz pierwszy raz wszedłem na jego profil. Masakra. Obejrzałem 4 filmy, w których zagrał i średnia ocena to 10. Jeszcze czekam tylko na "Rozmowę".

TMontana

Zagrał w niewielu filmach, ponieważ młodo umarł, zwróćcie uwagę. Zmarł na raka w tym samym roku, w którym do kin wszedł "Łowca jeleni" (1978) i nawet nie doczekał premiery. Wielka strata, ten aktor mógłby jeszcze dokonać wielu wybitnych rzeczy, gdyby dane mu było pożyć dłużej.
R.I.P. John Cazale [*]

HrabiaCagliostro

Cholera, racja. Był dopiero po czterdziestce, mógł zagrać jeszcze w tylu świetnych filmach.Szkoda, że nie zdążył...

użytkownik usunięty
TMontana

Nie wiem czy szczęściem jest granie w 3 filmach tegoz samo rezysera (mowię tu u copolli). Moim zdaniem coppola dostrzegł w nim geniusza, a że jest świetnym reżyserem to nakręcił z nim kolejne filmy

TMontana

Oprócz filmów Copolli to jeszcze świetne Pieskie Popołudnie Lumet ' a oraz Łowca Jeleni.

U mnie filmy w których zagrał mają średnią 9.3 !!!

RealKalps

Ja obejrzałem z nim 5 filmów i u mnie ma średnią 9.6, bardzo dobry aktor, przyjaźnił się z Pacino (nie jestem pewien, ale to właśnie chyba Pacino polecił go Coppoli). Szkoda człowieka, dziś miałby urodziny.

TMontana

Ten gościu to jakiś fenomen. Chyba nie ma drugiego aktora, który trzymałby taki poziom i nie zagrał w żadnym 'gniocie'. Najbardziej podobał mi się jako 'Sal' przy napadzie na bank, był w tym filmie najbardziej obojętnym człowiekiem na świecie, a to też trzeba umieć zagrać.

TMontana

Ależ Rozmowa też jest arcydziełem

TMontana

Zgadzam się nawet Meryl Streep z którą był związany nie zagrała w tylu arcydziełach i klasyce kina co on.

TMontana

To nie jest kwestia szczęścia, ani załatwienia ról przez Ala Pacino, jak tu co niektórzy sugerują. Facet był piekielnie zdolny i bardzo znany w nowojorskim środowisku teatralnym. Nieszczególnie go ciągnęło do kina, bo uważał, że najlepiej ten zawód realizuje się na scenie. Z podobnego zresztą założenia wychodziła jego dziewczyna Meryl, czy najlepszy przyjaciel Al, który tak się przestraszył sukcesu Ojca Chrzestnego, że po premierze zniknął na dłuższy czas i konsekwentnie odmawiał przyjmowania kolejnych ról filmowych, które mogły okazać się komercyjne. Po prostu to byli tacy ludzie, którzy uczyli się aktorstwa po to, żeby grać wielkie role teatralne.  Cazale nie musiał mieć załatwianych żadnych ról, bo sam Al był w niego zapatrzony jak w obrazek i jak sam podkreślał traktował Cazala jak starszego brata, od którego ciągle się uczył. O ile dobrze pamiętam, Cazale był tak niechetny kinu, że przyjmował role wyłącznie gdy już nie starczało mu na pokrycie rachunków za mieszkanie

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones