Johnny Depp

John Christopher Depp II

8,8
237 853 oceny gry aktorskiej
powrót do forum osoby Johnny Depp

Wszyscy wciąż gadają o Oscarze dla Leonarda DiCaprio, a gdzie Oskar dla Johnny'ego Deppa? Nie przepadam za żadnym z nich jakoś szczególnie, ale to Johnny Depp zasługuje na tę nagrodę bardziej niż Leo. Każdy tego film wymaga wcielenia się w bardzo specyficzne, często bardzo mocno jednostronnie ukierunkowane role.
A Leonardo jest sobie przystojny i sobie gra takich przystojniaczków bez charakteru. :/

Kuelemelelele

W pełni się zgadzam! To Johnny powinien wygrać Oscara :)

Kuelemelelele

Zawsze mówię, że Maliny są dla popularnych aktorów a Oscary...zdobywają osoby, które nie mają wystarczającej charyzmy, aby bez Oscara zrobić karierę.

Nuno33

Coś w tym jest, poza tym głosy o tym że ktoś powinien dostać Oscara docierają też w kręgi decyzyjne a te przekornie go nie przyznają bo nikt im nie będzie mówił komu mają dać statuetkę, przykładem mogą być właśnie Di Caprio, Depp czy Cruise. Każdy z nich jedną ze statuetek powinien już dostać. Co więcej jestem pewien że gdyby Ledger nie zmarł to by za Jokera Oscara nie dostał. Dołączył by do listy oczekujących :-)

Nuno33

No cóż - DiCaprio już ma Oscara, a chyba trudno w jego przypadku mówić o braku charyzmy i słabej karierze :)

Nuno33

OOO, bardzo słuszne spostrzeżenie

Kuelemelelele

Depp lepszym aktorem od DiCaprio? Phie. Depp od 15 lat nie pokazał niczego nowego. Ciągle jest tym samym, zataczającym się piratem, operując wciąż tą samą mimiką/manierą gry. Leonardo, natomiast, udowodnił już wielokrotnie, że jest wszechstronny i szalenie utalentowany. Urodę ma raczej dyskusyjną (chociaż na pewno wygląda lepiej od Deppa), bożyszczem nastolatek nie jest już od dawna, więc nie dostaje angaży ze względu na piękną buźkę. Wracając do Deppa - to, tak naprawdę, aktor jednej roli z całkiem niezłym talentem komediowym. Nic ponadto.

Kaileena_Farah

Ale, ale... przede wszystkim... po co mu Oscar? Czym tu się podniecać? Oscary miały jakieś znaczenie kilkadziesiąt lat wstecz, kiedy powstawały arcydzieła światowego kina i nagradzano ROLE, a nie rólki, o których po miesiącu od rozdania nikt już nie pamięta. Od paru lat Oscary, to śmieszny, rozdmuchany balonik, który wali malizną. Oczywiście generalizuje, bo w zalewie chłamu trafiają się perełki, ale coraz rzadziej... oj, coraz rzadziej...

użytkownik usunięty
Kaileena_Farah

Co do Oscarów zgadzam się a col do tego iż " Deppa - to, tak naprawdę, aktor jednej roli z całkiem niezłym talentem komediowym. Nic ponadto. " Deppa zaszufladkowali Piraci, ale trzeba pamiętać, że miał też inne role na koncie między innymi W Edwardzie Nożycorękim, w Dead manie, czy chociażby rolę w Demonicznym Golibrodzie. Powiem tak jakby mu się chciało, mógłby pokazać, że jest kreatywny no ale że mu się po Piratach odechciało, bo splendor chwały na niego spłynał i troche tak jakby mu woda sosowa juz uderzyla do glowy, toteż przestał się starać..

Kaileena_Farah

Zgadzam się z Tobą!;) Leo jest o wiele lepszym i zdolniejszym aktorem, a Depp odkąd jest z Amber mam wrażenie ze się stacza co raz niżej...wygląda jak lump w tych wiecznie tłustych włosach i z rozchełstanym ubiorem jak by własnie wyszedł z kolejnej imprezy. To się niestety nazywa kryzys wieku średniego,

Kaileena_Farah

No cóż lepiej dla reżysera mieć aktora z Oscarem niż bez Oscara. Zawsze może napisać na pudełku DVD : Niezwykła komedia z laureatem Oscara w roli głównej".

eleanora

Dokładnie!!!!!!!

Kaileena_Farah

Obaj bardzo dobry. A nagrody nie odzwierciedlają talentu. A Deepowi życzę Oscara oczywiście.

torbacz92

Podpisuję się!

Kaileena_Farah

otóż to, Depp znalazł swoją ,,niszę" i gra że tak powiem na ,,jedno kopyto". Leonardo jest znacznie bardziej wszechstronnym aktorem, ale Oscara pewnie nie dostanie, nawet za świetną w jego wykonaniu Zjawę.

Kaileena_Farah

Wiem że komentarz jest juz stary ale musze się wypowiedzieć.. Depp aktorem jednej roli? Czy to żart? Owszem, dużo osób zna go z roli z piratów, ale to nie znaczy od razu że w innych filmach nie grał równie charakterysyczych postaci... np. Kapelusznik w Alicji, Edward nożycoręki, Charlie i fabryka czekolady... a trzeba też w wspomniec ze w tych mniej popularnych filmach tez odwalił kawał roboty... Okej, nie zabraniam mieć własnej opinii, ale stwierdzenie że Depp jest aktorem jednej roli to grube przegięcie.

Kaileena_Farah

Zawsze powtarzam, że uroda to kwestia gustu. Depp może porażający nie jest, ale Leonardo ma za to dziwny wyraz twarzy. Mi się nie podoba

Arrani000

Tu każdy ma pewnie własne preferencje

Kaileena_Farah

Bardzo mnie zastanawia, ile filmów z Johnny'm Depp'em widziałaś, żeby tak leciutko sobie stwierdzić, że "Depp od 15 lat nie pokazał niczego nowego" i "ciągle jest tym samym, zataczającym się piratem, operując wciąż tą samą mimiką/manierą gry" :') 1? A może zaszalałaś i widziałaś 2?

Kaileena_Farah

To totalna bzdura i w dodatku głupia. To nie prawda, że gra tę samą rolę pirata. W każdym filmie jest inny, inaczej chodzi i ma inną mimikę twarzy, w przeciwieństwie do DiCaprio który ciągle gra facecików w garniturze.

Kaileena_Farah

Nie zgadzam się, Deep grał w świetnych filmach, niektóre z nich wymagały nie lada talentu. Edward nozycoreki, co gryzie Gilberta Grepa, Charlie i fabryka czekolady, piraci z Karaibów, wszystkie z nich zachwycają w inny sposób.

Ladybird_on_the_rainbow

Nie zapominajmy, że w "Fantastycznych Zwierzętach" stworzył przegenialnego Gellerta Grindelwalda, który nie ma w sobie niczego ze "świrniętego śmieszka Jacka".

Kuelemelelele

Za jaka role w ostatnim czasie Depp mial zgarnac Oscara???

Kuelemelelele

No to teraz pozostało czekać na Oscara dla Deppa :) trzeba wierzyć, że czymś jeszcze zasłuzy ;)

malwina_s

Miejmy nadzieje , że za projekt The Invisible Man

Kuelemelelele

tak samo jak dla heleny bonham-carter nie ma a to GENIALNA aktorka.

Kuelemelelele

Z całym szacunkiem, ale drażni mnie to wołanie o Oscary. I jest to dla mnie trochę przejaw płytkiego myślenia. Dlaczego jakieś "g...no" rozdawane przez "grono szacownych buców" (przy całym szacunku dla tych osób) ma być ważniejsze od ogólnego uwielbienia, jakim darzony jest dany aktor czy artysta w ogóle? Tak samo, kiedy "G.Sz.B." wybiera panny na konkursy piękności. Ludzie stwierdzają, że brzydal, ale jakaś tam grupa sobie wybrała, biorąc przy tym hajs pewnie... Ilość wpisów, komentarzy, ról, sprzedanych biletów, itd..., mówią same za siebie. I niepotrzebny jest nikomu kawałek metalu. To jest dokładnie to samo, co papierki po studiach. Ostatecznie liczy się to, co ktoś potrafi i tyle. I nie chciałbym się nigdy dowiedzieć, że jakiś aktor po to gra, aby dostać Oscara, bo to jest trochę jak brak szacunku dla widza, który jest na drugim miejscu. Albo na trzecim, no bo jak Oscar to pewnie i hajs ma się liczyć. Niech to będzie tylko dodatkiem. Jest to jest, nie ma to nie ma i tyle. A za nagrody płacą przecież wszyscy. O śmieszności Eurowizji już chyba nie ma co wspominać.

Kuelemelelele

Tak Johnny Depp to po prostu lepszy aktor, dzięki niemu filmy są ciekawsze, zabawniejsze ;) Umie różne role, nie rozumiem tego że mówi się na odwrót.

AjremFenisum

Popieram

Kuelemelelele

Trzeba odróżnić sympatię do aktora od kunsztu aktorskiego... Deppa lubię, ale nie znam takiej roli za którą dałabym mu oscara. Też kiedyś wydawało mi się, że to dobry aktor ale, gdy się przyjrzałam jego grze zrozumiałam, że mój wcześniejszy odbiór wynikał z sympatii a nie z rzeczywistych zdolności tego pana. DiCapria akurat zbytnio nie lubię, ale on udowodnił przez lata, że jest jednym z najlepszych aktorów swojego pokolenia- choć oscara (moim zdaniem) dostał akurat za jedną z jego najbardziej średnich kreacji. Jest to jeden z dowodów na to, że liczba nominacji - bądź otrzymanie oscara - nie jest adekwatnym odzwierciedleniem zdolności aktora. Są lata kiepskie kiedy aktorzy za byle co dostają oscara i takie roczniki, kiedy naprawdę świetne role nie są nagradzane z powodu znakomitej konkurencji. No i dodatkowo są ulubieńcy hollywood, którzy choćby nakręcili najgorszego gniota mają szansę na oscara- przykład? Woody Allen dostający nominacje nawet za takie filmy, na których człowiek zasypia na stojąco oglądając je w środku dnia (masakra...). Swoją drogą to aktor oscara dostaje za konkretną rolę a nie za całokształt, w związku z czym -widząc poziom ostatnich filmów Deppa bazujących na tanim kiczu- trudno spodziewać się, że Johny zagra jeszcze w czymś dobrym. Niestety mam wrażenie, że odkąd uroda przestała być jego atutem obsadza się go w filmach, w których stawia się na kiczowaty humor. Być może świadczy to o tym, że nawet reżyserzy zdają sobie sprawę, że Depp jest marnym aktorem ze znanym nazwiskiem- kiczowate role odwracają zaś uwagę od jego-jak na tak znane nazwisko-naprawdę kiepskich zdolności aktorskich... Przykre, ale ma się wrażenie, że pomimo tylu lat w aktorstwie JD w ogóle się nie rozwinął- ta sama mimika niezależnie od roli- raczej trudno uwierzyć, że na stare lata nagle weźmie się w garść i wykaże prawdziwy kunszt aktorski.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Kuelemelelele

A Johnny cały czas gra Johnnego, te same gesty, mimika sposób chodzenia i mówienia przewijają się w każdym filmie i dopóki były to filmy pojedyncze to ok, ale zaczął się bawić w popularną serię i teraz, przynajmniej ja, wszędzie widzę Jacka Sparrowa, i jako jedna z jego najlepszy ról była ostatnią szansą na Oscara.

McLlovin

W DDTVN mówili że gorzała zryła mu czerep.
Nie jest w stanie zapamiętać tekstu

Kuelemelelele

Mam podobne zdanie. Leo został ładnie wypromowany i stąd powstał jego kult. Ktoś rzucił hasło, że należy mu się Oscar, więc ludzie ślepo byli za tym hasłem bo coś się działo, a z natury lubimy sensacje ;P

Kuelemelelele

Fakt. Ja lubię Leonarda, ale jako aktor bardziej mnie przekonywał za młodu niż teraz

Kuelemelelele

Za co ? Nawet gdy był nominowany to miał zbyt silną konkurencję. Do tego od dekad gra tak samo, na jedną modłe, bez zandego rzetelnego przygotowania. Nie widzę na jego twarzy szczerych przeżyć gdy gra jakaś role m ostatnim filmem w którym dobrze zagrał był " Co gryzie Gilbeta Greapa "

Kuelemelelele

Za co ????

Kuelemelelele

On juz od lat gra jedną i te samą postac.

Kuelemelelele

No nie zgodzę się z tą opinią. Uważam, że "Zjawa" to świetny film, aczkolwiek tam Oscar był przesadą. Zakładam, iż jego brak chcieli zrekompensować DiCaprio za "Chłopięcy świat", lub "Co gryzie Gilberta Grape'a". Oczywiście za ten film dałbym statuetki im obu - moim zdaniem jednym z najlepszych aktorów tego pokolenia.

Kuelemelelele

Myślę, że zasługiwał w latach 90, ale czy w ostatnich 20-stu paru latach zagrał w czymś wartościowym, dobrym, wartym wspomnienia?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones