Jolanta Umecka

8,1
1 655 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Jolanta Umecka

by ktoś zaangażował taką osobę,zupełną amatorkę do takiej roli.Dziś rządzą układziki,znajomości w filmie.Ta rola była jedną
z najważniejszych w historii polskiego kina i dla mnie totalna dziura biograficzna dotycząca osoby Pani Umeckiej to porażka
naszego dziennikarstwa.Żaden z dziennikarzy przez ostatnie 25 lat nigdy nie zainteresował się osobą Pani Umeckiej ,a
przecież była to historia niezwykła jak ona trafiła do filmu Polańskiego. Ja uważam jak na zupełną amatorkę zagrała
naprawdę dobrze,zwłaszcza w końcówce Noża w wodzie :mimika,gra oczami .Jak czytałem Prywatną historię polskiego kina
Polański bardzo obcesowo potraktował Panią Umecką w trakcie zdjęć do tego filmu,pewnie nosi ona jakiś żal do niego czy
ogólnie do ekipy filmowej.Ja bardzo żałuję że zupełnie nie mogę się dowiedzieć niczego o Pani Umeckej.Pewnie nie czyta
ona internetu ,jeśli żyje,niemniej chciałem jej powiedzieć,że po grubo ponad 50 latach w dalszym ciągu porusza swoją rolą
,swoim wyrazem twarzy,spojrzeniem. ..

thanau

Nie sądzę by było to niemożliwe, w dzisiejszych czasach takie rzeczy też się dzieją, może nawet częściej niż kiedyś. Kusturica do głównej roli w "Obiecaj mi!" też wziął dziewczynę z ulicy, podobnie było zresztą z naszą rodzimą "Idą" tj. Agatą Trzebuchowską czy też Iwoną Petry w "Szamance" Żuławskiego. Co do samej Umeckiej, to trzeba brać poprawkę, że była dubbingowana, a jej klasa aktorska nie pozwoliła zagrzać miejsca w polskim kinie na dłużej. O tym jak wyglądała jej praca na planie, zapewne czytałaś/łeś więc nie będę powtarzał.

thanau

Czym się emocjonujesz. .Znając upodobania tego pedofila polańskiego to musiała mu wyświadczać usługi seksualne analne.

thanau

Polański pisze w pamiętnikach, że niezłe jazdy robiła na planie Noża w wodzie i że aktorsko to niestety była pomyłka więc może te układy to jednak nie takie złe: ) Jak ją poznał na basenie to wyglądała OK, ale potem tyle jadła, że musieli jedzenie przed nią chować, bo zaczęła tyć

Super_Monisia

Może mu się spodobała jako kobieta i go poniosło...

Don_Marcello

Znając życie na pewno coś tam między nimi było...

Super_Monisia

Właśnie się dowiedziałem, że ona w tym filmie nie pływała, bo nie umiała, miała dublerkę. Głos podłożony przez Ciepielewską, nie musiała pływać, nie umiała śpiewać, no nie dziwię się, że gwiazdorzyła na planie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones