data urodzenia: 1981
miejsce urodzenia:Kołobrzeg, Polska
Justyna Nowak

Przed studiami reżyserskimi w łódzkiej PWSFTViT ukończyła wydział fotografii PWSFTViT oraz ASP w Poznaniu. Pierwsza etiuda dokumentalna pt. "Opór materii" prezentowana była na wielu festiwalach w Polsce i za granicą, w Wiedniu, Sao Paulo, Brazylii i Waszyngtonie, otrzymała nagrodę publiczności na międzynarodowym festiwalu etiud studenckich w Barcelonie oraz nagrodę specjalną na festiwalu w Zlinie i wyróżnienie podczas międzynarodowego festiwalu Message to Men w St. Petersburgu. 15 minutowa fabuła pt. "Ważki" prezentowana była w konkursie krótkiego metrażu podczas prestiżowego 64. Festiwalu Filmowego w Wenecji, gdzie otrzymała nominację do nagrody Prix-up Europejskiej Akademii Filmowej. "Ważki" zdobyły Grand Prix dla najlepszego filmu zagranicznego oraz nagrodę za zdjęcia do filmu na międzynarodowym, niezależnym festiwalu w Londynie – London Independent Film Festiwal. "Ważki" pokazywane były również na festiwalach w Cork, Leeds, Biarritz, Camerimage oraz w konkursie na prestiżowym festiwalu w Clermont- Ferrand (Francja). "Ważki" brały udział w pokazie Kodak Showcase w Clermont - Ferrand, firma Kodak pokazywała 10 najlepiej sfotografowanych filmów krótkometrażowych na taśmie Kodak w roku 2007. Ostatnia produkcja dokumentalna to 26-minutowy film pt. "Rodziców się nie wybiera" produkowany przez Opus Film, współfinansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej. Scenariusz filmu dyplomowego pt. "Notoryczni debiutanci" otrzymał dofinansowanie Ministra Kultury Bogdana Zdrojewskiego w ramach programu stypendialnego dla młodych artystów – MŁODA POLSKA, miał premierę w konkursie Festiwalu Filmowego w Gdyni. Brała udział w Berlinale Talent Campus. Jest autorką scenariuszy filmów animowanych, "The Rabbits Case" i "Tajemnica Góry Malakka". Reżyseruje reklamy, teledyski i seriale telewizyjne.

znana z

ocena pracy reżyserskiej

6,2 6 głosów

filmografia

sortuj wg:

pokaż:

moja aktywność:

reżyser
zwiń
2013 4,6
Śliwowica(2013)
(TV)
2011 6,1
Notoryczni debiutanci(2011)
2008 7,1
Rodziców się nie wybiera(2008)
(TV)
2007 6,2
Ważki(2007)
2007
Tylko nie mama(2007)
2005 5,0
Historie fryzjerskie(2005)
(wideo)
2004 7,8
Opór materii(2004)
2004 4,7
Pierwsza miłość(2004)
(serial TV 2004 - )
scenarzysta
rozwiń
montaż
rozwiń
głosy
rozwiń
  • W 2003 roku ukończyła Wyższe Studium Fotografii PWSFTviT w Łodzi.
  • W 2008 roku otrzymała stypendium Stowarzyszenia Filmowców Polskich, nagroda za scenariusz filmu fabularnego pt. "Notoryczni debiutanci" i animowanego pt. "The Rabbit's Case".
  • W 2008 roku otrzymała również stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego na realizację filmu dyplomowego "Notoryczni debiutanci".
  • w 2007 roku film "Ważki" brał udział w konkursie na 64. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Wenecji. Otrzymał nominację do nagrody Prix-Uip Europejskiej Akademii Filmowej.
zobacz wszystkie tematy na forum

twórcy strony zobacz więcej

Cieszymy się, że Ty też masz łeb pełen filmów i chcesz podzielić się swoją wiedzą z innymi.
Niniejsza strona została utworzona dzięki takim jak Ty! Najwięcej treści dodali:

Dowiedz się więcej o