Kajol Mukherjee

Kajol

biografie

(4)
 • Kajol Mukherjee urodziła się 5 sierpnia 1975 roku w Bombaju (obecnie Mumbaj, Indie). Pochodzi z rodziny silnie związanej z kinem. W wieku szesnastu lat, po ukończeniu szkoły, rozpoczęła karierę filmową. Jednak debiutowała już jako 8-letnie dziecko w filmie "Karate".

  Kajol wystąpiła w wielu filmach, ale nie wszystkie odniosły spektakularny sukces. Pojawiła się w kilku największych produkcjach Bollywoodu, m.in. "Żonie dla zuchwałych", "Coś się dzieje" oraz "Czasem słońce, czasem deszcz". Jest pierwszą kobietą w historii hinduskiej kinematografii, która otrzymała Filmfare Best Villain Award, nagrodę przyznawaną przez magazyn Filmfare. Przypadła jej ona za rolę w "Żonie dla zuchwałych".

  W 1999 roku wyszła za mąż za aktora Ajaya Devgna. Wystąpili razem w programie rozrywkowym "Kaun Banega Crorepati" (indyjska wersja "Milionerów"). Wygrali tam pokaźną sumę pieniędzy i przekazali ją na szpital w Chennai. W 2003 roku Kajol urodziła córeczkę Nysę. Do pracy wróciła w 2006 roku. Zagrała wówczas w obrazie "Fanaa". Z kolei w 2010 roku premierę miał film "Nazywam się Khan", w którym zagrała Mandirę Khan. W tym samym roku urodziła syna Yuga. Jako aktorka powróciła na duży ekran po dwuletniej przerwie, małą rolą w filmie "Student Of The Year".

 • Kajol Mukherjee Devgan urodziła się 5 sierpnia 1975. Jest jedną z najpopularniejszych aktorek współczesnego Bollywood. Pochodzi ze znanej i cenionej w Bollywood rodziny związanej z branżą filmową. Jej matka Tanjua oraz siostra Tanisha również są aktorkami. Ojciec Kajol Somu Mukherjee jest producentem. Jej mężem jest aktor, Ajay Devgan.
  Zawodowym debiutem Kajol była rola w filmie Bekhudi w 1992 roku, od tego czasu wystąpiła ona jedynie w 26 filmach, które jednak w większości były dużymi przebojami. W pięciu z nich partnerowała gwiazdorowi, Shah Rukh Khanowi.
  W 1995 roku Kajol wystąpiła w filmie "Żona dla zuchwałych", rola ta przyniosła jej pierwszą w karierze statuetkę Filmware Awards (hinduski odpowiednik Oscarów).
  Po nakręceniu "Czasem słońce czasem deszcz" zrobiła pięcioletnią przerwę w karierze, w czasie której poświęciła się wychowaniu córki Nysy. Powróciła na ekrany dopiero w roku 2006, rolą w filmie Unicestwienie.

 • Kajol pochodzi z bogatej rodziny z tradycjami aktorskimi. Jej matkaTanuja grała w wielu filmach, natomist jej siostra,po początkach w produkcjach telewizyjnych, także gra w produkcjach bollywodzkich.Jej ojciec Somu Mukherjeejest producentem. Można wrięc zaryzykować stwierdzenie, że Kajol ma aktorstwo we krwi.
  Pierwszym filmem w którym zagrała był ?Bekhudi?z 1992 roku. Mimo, że film nie odniósł? sukcesu jej kariera nabrała tempa. Zagrała w ?Udhaar ki zindagi? za który zebrała bardzo pochlebne recenzje. Przełomem była rola Simran ?Dilwale Dulhania Le Janenge? gdzie jej partnerem był Shah Rukh Khan.Do jej najwiekszych sukcesów zaliczyc trzeba filmy ?Kuch Kuch Hota Hai?, i ? Kabhie Kushi Kabhi Gham ?
  W roku 1999 Kajol wyszła za Ajaya Devgana. Od tego czasu zaczęła coraz mniej grać. W roku 2006 miał premierę filmi "Fanaa" (częściowo kręcony w Polsce) z jej udziałem.


 • Kajol Mukherjee Devgan to jedna z najbardziej znanych i cenionych hinduskich aktorek. Urodziła się 5 sierpnia 1975 roku w Bombaju (obecnie Mumbaj, Indie), w artystycznej rodzinie. Matka Tanuja i siostra Tanisha to aktorki, podobnie jak jej prababka Rattan Bai, babcia Shobhna Samarth, ciotka Nutan, kuzynka Rani Mukherjee. Z kolei jej ojciec Shomu Mukherjee był producentem.

  Kajol zadebiutowała w filmie "Karate". Na kolejną rolę czekała dziewięć lat. Zagrała wówczas w "Bekhudi", gdzie wystąpiła również jej matka Tanuja. Obraz nie zdobył zbyt dużej popularności. Ta przyszła wraz z produkcją "Ryzykant", gdzie Kajol pierwszy raz stworzyła duet z Shah Rukh Khanem. Rok później zagrała w "Udhaar Ki Zindagi" i "Yeh Dillagi". Aktorka stała się gwiazdą wielkiego formatu po obrazie "Żona dla zuchwałych", gdzie wraz z Shah Rukh Khanem stworzyła jedną z najwspanialszych par w historii kina. Zagrała z nim również w "Karan Arjun", "Coś się dzieje", "Czasem słońce, czasem deszcz", "Nazywam się Khan" oraz "Dilwale".

  Najbardziej udanym rokiem dla Kajol był rok 1998. Zagrała wówczas w czterech filmach: "Dushman", "Pyaar Kiya To Darna Kya", "Pyaar To Hona Hi Tha" oraz "Hote Hote Pyaar Ho Gaya". Wszystkie zajęły bardzo wysokie miejsca w hinduskim Box Office. W 2006 roku zagrała w filmie "Fanaa", który częściowo był kręcony w Polsce. By móc w nim wystąpić, zrezygnowała z roli Mayi Talwar w "Nigdy nie mów żegnaj". Pojawiła się tam jednak gościnnie. W 2008 roku zagrała w "Ty i ja", który był reżyserowany przez jej męża Ajaya Devgna. W 2010 roku wystąpiła w produkcji Karana Johara "Nazywam się Khan", gdzie partnerował jej Shahrukh Khan.

  Od 1999 roku jej mężem jest aktor Ajay Devgn, z którym zagrała m.in. w "Gundaraj", "Hulchul", czy "Raju Chacha". Mają dwoje dzieci - córkę Nysę (ur. 2003) oraz syna Yuga (ur. 2010).

opinie i nagrody
multimedia