Kenneth Branagh

Kenneth Charles Branagh

7,8
25 472 oceny gry aktorskiej
powrót do forum osoby Kenneth Branagh

Branagh jest niesamowitym adaptatorem Szekspira. Sztuki tego wybitnego dramaturga cieszyły się popularnością wśród filmowców od dawna. Ale niestety, nie wystarczy wpaść na pomysł zekranizowania "czegoś z Szekspira", trzeba jeszcze wiedzieć jak to zrobić. A Branagh jest w tym najlepszy. Potrafi jakoś przenieść go na ekran tak, że nie wygląda to jak teatr telewizji. Dialogi nie brzmią sztucznie, a okazują się być świetnymi partiami, sprawdzajacymi się równie dobrze w kinie co na scenie. Jest więc w jego filmach połączenie szacunku dla sztuk Szekspira i znajomości reguł jakimi rządzi się współczesne kino. Ogląda się to znakomicie. A przy tym to całkiem niezły aktor :) Czekam z niecierpliwością na jego nowe filmy, bo już zbyt długo było o nim cicho.

Dwight_

Nie wiem czy widziałaś/eś pewien odcinek Czarnej żmii, w którym Czarna żmija spotyka Willa (gra go Colin Firth) i prosi go o autograf, a potem daje mu kopa za 4-godzinną ekranizację Hamleta by Kenneth Brahagh :D to było piękne. Też myślę, że Willowi by się podobało. Zwłaszcza Wiele hałasu o nic!

Dwight_

Branagh to przekorny gość... Za Szekspira pokazywało się pludry na scenie i było wiadomo, że dwór. A u Branagha pokazuje się kapelusz a la Jane Austen i też wiadomo, że dobre towarzystwo. Bo pludry to już nie dwór, tylko muzeum ;)
Prosta sztuczka, a działa.

Dwight_

Czy Szekspirowi by się podobały jego role, to nie wiem, ale jako Jago jest po prostu porażający. Zatyka dech w piersiach, nawet znacznych ;) Jest tak zwyczajnie mściwy i zazdrosny, a jednocześnie w głębi duszy podły i wściekle zły, że... ołłł, brak mi słów. Jak patrzę na jego grę, to widzę człowieka po prostu złego, Baaaardzo złego. Przepięknie to zagrał, ale jest to jednocześnie bardzo smutne stwierdzenie tego, jak nisko upadł człowiek. Jak jest zły.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones