Krystyna Kozanecka

Krystyna Kozanecka-Kołakowska

7,5
1 026 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Krystyna Kozanecka

Ma śliczną barwę głosu, taką miłą i melodyjną. Kiedyś słyszałam jakieś słuchowisko w radiu, gdzie brała udział i byłam nią po po prostu oczarowana.

Stacy

Ma normalnie glos 20+30 latki, a ma pewnie z 60. To dlatego podklada glosz nawet pod nastolatki. Jedzna babcia w polsce ktora mogla by zagrac wnuczke...

GalaQXus

Wspaniały, cudowny i doskonały dubbingowy głos. Moim zdaniem najlepsze była jako Mała Mi w "Muminkach" oraz jako Penny w "Inspektorze Gadżecie", jak i również jako Rikki w "H2O - Wystarczy kropla". Wspaniałe role pyskatych, aczkolwiek uroczych dziewczyn. Fajna też była jako Kleopatra w bajce "Asterix i Kleopatra". Choć sprawdziła się również w roli Delii Ketchum w "Pokemon 2 - Uwierz w swoją siłę" oraz jako mama Nicole w "Niekończąca się opowieść 3".

Śmierć tej pani to wielka strata dla całego polskiego dubbingu.

kronikarz56

Niestety. Niedługo miną dwa lata odkąd "Lodowa Pani zajrzała jej w oczy", że tak posłużę się metaforą nawiązującą do 22 odcinka Muminków.

tulpa

Wiem, o chodzi, bo niedawno widziałem ten odcinek :) Ale Małą Mi dało się ocalić i odmrozić, ale niestety pani Krysia już do nas nie wróci. Jej śmierć to wielka strata dla polskiego dubbingu.

kronikarz56

Warto wspomnieć, że była to bardzo skromna osoba. Albo jeżeli nie skromna, to tajemnicza. Nie znalazłem z nią ani jednego wywiadu, a przeszukałem cały internet. Przed kamerą też prawie nigdy nie stawała choć pod koniec lat 80. fizycznie prezentowała się całkiem nieźle. Wiem to bo serialu "Zmiennicy" w odcinku "Ceny umowne" pojawia się na minutę, gdzie podsłuchuje rozmowę dyrektora którego gra Kowalewski. Chyba tylko raz zagrała drugoplanową postać z dłuższym występem ale tego filmu ("Klejnot wolnego sumienia") nie mogę znaleźć nigdzie w necie. Nawet zdjęcie w internecie uchowało się jedno i to takie jakby jej ktoś znienacka zrobił. Ciekawe. Zostały się po niej tylko role dubbingowe. Pewnie temu chciała się poświęcić w 100%. Podobnie jak np Beata Wyrąbkiewicz.

tulpa

Rozumiem. To tym bardziej należy podziwiać tę panią. A jej głos jest po prostu cudowny. Uwielbiam go w każdej bajce i filmie, w którym wystąpiła w dubbingu. Najlepiej się jednak sprawdziła jako pyskate osóbki xD No proszę. A więc pani Krysia to był po prostu ktoś. Beata Wyrąbkiewicz to doskonały przykład, bo po prostu kocham jej głosik :) Mam osobiście słabość do kilku dubbingowych polskich głosów. Z męskich uwielbiam głos Grzegorza Pawlaka. Z żeńskim pani Krysia ma u mnie wysokie miejsce na liście ulubionych głosów polskich aktorek. Wielka szkoda, że jej już nie ma między nami.

kronikarz56

Może z Beatą Wyrąbkiewicz to nie do końca trafiłem. Przed kamerą pojawiła się choćby w "Domisiach", ale to się nie liczy, bo nie grała w żadnym filmie czy serialu fabularnym. Naprawdę żadnym. Podziw i szacunek że ktoś jest w stanie wypiąć się na główny nurt, bo przecież mogła bez problemu załapać się do dzisiątków seriali.

P. S. Skoro już przy niej jesteśmy i jesteś fanem jej głosu, można go sobie "podejrzeć" z zupełnie innej strony. W latach 90. śpiewała piosenki dla programu MDM. Z rok temu umieściłem te piosenki na wrzucie. Z youtube'a komuś zlikwidowali bo TVP się dowaliło. Nieco podobny głos do swojego standardowego dubbingowanego miała tylko w utworze "Ryby", ale ona ma bardzo szeroką skalę. Tylko reżyserzy wałkują ciągle jedną wersję jej głosu która lubię, ale po prostu mnie mdli bo stał się ostatnimi czasy w serialach animowanych nadużywany.

kronikarz56

Zresztą nie wiem czy nie napisałem o tej wrzucie w złą godzinę, bo chyba mi skasowali wszystkie pliki video. Z ciekawości zajrzałem. W każdym razie nie mogę tego prawie nigdzie znaleźć. Jedynie tu: http://www.mp3j.pl/odtwarzaj,mp4/aKygbP1O6K0/adamus90/

tulpa

Muszę ci się przyznać, że zawsze panią Kozanecką widziałem w rolach pyskatych dziewczynek tudzież kobiet, takich jak Mała Mi czy Rikki czy Penny lub Kleopatra. Nie wyobrażałem sobie, by miała ona grać matkę. Więc kiedy zobaczyłem ją jako mamę Nicole w "NIEKOŃCZĄCEJ SIĘ OPOWIEŚCI 3" lub jako mamę Asha w "POKEMON 2" to pomyślałem sobie "to będzie do bani". Pomyliłem się jednak, bo w tych rolach sprawdziła się doskonale. A widziałeś "TROLL W NOWYM JORKU"? Pani Krysia podstawia głos 4-letniej dziewczynce i brzmi jak małe dziecko. Jak ona to robi?

Panią Beatkę z kolei po prostu podziwiam. Jak ona ta na żywo robi ten swój dziecięcy głosik to ja nie wiem. Mistrzyni :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones