Krystyna Królówna

Krystyna Martyna Król

8,3
2 277 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Krystyna Królówna

...o której mało już kto pamięta...a przyjrzyjcie się dokładnie Jej roli w "Chłopach", to moim zdaniem najlepsza kobieca kreacja w tym filmie. Jagna do przysłowiowych "pięt" Jej nie dostaje... Pani Emilia Krakowska po prostu umie dbać o to , żeby widzowie o niej nie zapominali... toteż często Ją wszędzie widzimy, ale czy można mówić w takich przypadkach o prawdziwym aktorstwie??? Krystyna Królówna to jest doskonała aktorka, bardzo Ją cenię. Szkoda, że tak mało ostatnio widoczna!!!

wiosenna_zielen

Zgadzam się.Zapomniana lecz gdy mowa o Chłopach bądź Reymoncie ta od razu skojarzenia i myśli o Królównej.Rola na pewno życiowa w jej wykonaniu ale za to jaka!Doskonała,wielka.

gran19

A ja ją kojarzę z "Zapalniczki".
Film średni, ale scena gdy Magda (grana przez Krystynę Królównę) wychodzi z wanny niezapomniana! :)) Z piersi przypomina mi moją byłą dziewczynę :))

Diallo

Przyćmiła w `Chłopach` Emilię Krakowską i urodą i talentem. :)

Ruby_Angel

Tak jest! Krakowska tylko maślane oczy robiła. Co z tego, że blondyna? Hanka super babka. Antek nie zasłużył na nią.

gran19

Oj tam oj tam. Niezapomniana, po prostu grała w teatrze, dużo robiła w radi i dubbingu. Jej głos zna chyba każdy!

prix22

szkoda że woogle zrezygnowała z aktorstwa, świetnie zagrała Hankę w chłopach z początku myślałam że Hankę gra Joanna Żólkowska (Surmaczowa z Klanu) bo ta aktorka za młodu podobna do niej trochę była.

kinomanka_13

No ja podobieństwa nie widze. I Królówna nie zrezygnowała z aktorstwa.

prix22

jak nie zrezygnowała z aktorstwa, jak zrezygnowała nie widać już jej w filmach,serialach czy teatrze.

kinomanka_13

No i co w ziwązku z tym? Sa jeszcze inne pola do popisu aktorstwa, ale chyba nie masz o nim zielonego pojęcia. Panią Krystyne znajdziesz w radiu i dubbingu.

wiosenna_zielen

Irena Karel też sporą karierę zrobiła

wiosenna_zielen

Świetna aktorka i piękna kobitka była. Ale Krakowskiej bym tak źle nie oceniał; moim zdaniem też zagrała świetnie. Co o urody to obu paniom jej nie brakowało. Osobiście wybrałbym Królównę ale już dawno wymyślono że de gustibus non est disputandum.

Witek_9

Ja pamiętam o niej dzięki dubbingowi

Witek_9

Dokładnie, Jedna i druga grały znakomicie.

wiosenna_zielen

No fakt. W "Chlopach" znakomita.
Ale tez nie opowiadaj, że Krakowska do piet nie dorasta.

cromag4

Nawet o jej śmierci poinformowano dzień później, a tu na filjebie to pewnie w następnym wieku.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones