Krzysztof Ptak

7,9
735 ocen zdjęć
powrót do forum osoby Krzysztof Ptak

zdjęcia do filmu dom zły praktycznie zniszczyły ten niezły skądinąd film - trzęsąca się kamera, polowy akcji nie widać, tylko momentami fajne. Co polscy operatorzy mają przeciwko kamerom na statywach, steadycamach etc? Naprawdę Panowie, nikt z Was NIE jest Januszem Kamińskim na plaży w Normandii - filmy obyczajowe spokojnie mogą być bardziej statyczne.

fdghfdgfd

Czy naprawdę uważasz, że dobre zdjęcia to takie które świetnie pokazują całą akcję? To może pan Ptak powinien był używać cały czas szerokiego kąta i specjalnie doświetlić każdą scenę żeby nic Ci nie umknęło? Najwyżej nie dostałby wtedy srebrnej żaby. Swoją drogą w nagrodzonym złotem Libanie dopiero nie wiele akcji widać...
Zresztą mój wywód jest trochę bezsensowny bo zacząć należy od tego, że zdjęcia w DZ generalnie statyczne. Nie wmówisz mi, że ta lekko rozedrgana kamera przeszkadza w odbiorze filmu. Raczej czegoś mu dodaje. A czego to już sam wymyśl. Tylko myśl długo...
A jak dopasowałeś określenie film obyczajowy(cokolwiek to znaczy) do DZ to już chyba na zawsze będzie tajemnicą...

Pawian

Wybacz - nie jestem operatorem ani zawodowym krytykiem, nie wiem kto dostał jaką nagrodę za jaki film, co więcej - nie chcę Tobie niczego wmawiać.
Jestem, ot zwykłym widzem, który poszedł na film, obejrzał go, i napisał co mu się nie podobało. A mi akurat nie podobała się rozedrgana kamera, przeszkadzała mi w odbiorze filmu. Do tego jest forum.

A jak dopasowałem określenie film obyczajowy? To proste: uznałem, że jest bardziej trafne niż "komedia science - fiction" :)

fdghfdgfd

Kamera może była trzęsąca się, ale same ujęcia często statyczne - w sensie
ukazywania wszystkiego z jednego punktu, nie wiem jak to inaczej okreslić.
Jak dla mnie zdjecia tego filmu byly słabiutkie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones