jakie filmy warto obejrzec??

film_webka17 film_webka17

oprócz tego, że gdzieś kiedyś mignęła mi "persona non grata" nie zdarzyło mi sie obejrzeć filmów zanussiego. nie wiem też, od czego zacząć ani po które filmy z tak bogatej filmografii sięgnąć. pomóżcie!

 • mjr_Slotwina mjr_Slotwina

  Droga Koleżanko, nie jestem wielkim znawcą filmów Pana Krzysztofa, ale parę jego dzieł widziałem i uważam je za naprawdę świetne kino. Wydaje mi się, że powinnaś zacząć od "Barw Ochronnych". W tym filmie jest wszystko, czym charakteryzuje się kino Krzysztofa Zanussiego w mistrzowskim wykonaniu. Poza tym na pewno warto obejrzeć "Strukturę Kryształu" i "Życie jako śmiertelna choroba przenoszona drogą płciową". Pozdrawiam.

  • film_webka17 film_webka17

   dziekuję za odpowiedz, jednakze film "Życie jako śmiertelna choroba przenoszona drogą płciową" widzialam i nic poza tytułem mnie w nim nie zaciekawiło. ale nie poddam się i jezeli bede miala mozliwosc, to obejrze prponowane przez ciebie pozycje:)
   pozdrawiam:)

   • warcab warcab
    ocena: 10

    jeśli nic Cię poza tytułem nie zaciekawiło w "życiu jako..." to daruj sobie twórczość Krzysztofa raczej :) To kwintesencja jego stylu że tak rzeknę :) Piękne dzieło - jak dla mnie 10/10 podobnie jak "Barwy ochronne"

    • zdrojek zdrojek
     ocena: 9

     Jak nic cię nie mogło zainteresować w filmie "Życie jako śmiertelna choroba..." to naprawdę odpuść sobie twórczość pana Krzysztofa, bo ten film to chyba jeden z najlepszych w jego twórczości. Jak można nie zaciekawić się poszukiwaniem źródła wiary i ogólnie obrazem który opisuje naturę człowieka - Jak trwoga to do Boga.

     POZDRAWIAM !!!

     • twoja_stara twoja_stara
      brak oceny

      zdecydowanie 'Imperatyw' i 'Spirala' to jego dwa najlepsze filmy.

 • trish1984 trish1984
  ocena: 10

  Mój ulubiony film Zanussiego to "Barwy ochronne", aczkolwiek nie jestem wybitnym znawca jego tworczosci.

 • hauser hauser
  ocena: 8

  Dodałbym do powyższego spisu słynną "Iluminację", jeden z najważniejszych filmów Zanussiego.

Zgłoś nadużycie

Opisz, dlaczego uważasz, że ten wpis nie jest zgodny z regulaminem serwisu: