jakie filmy warto obejrzec??

film_webka17 film_webka17

oprócz tego, że gdzieś kiedyś mignęła mi "persona non grata" nie zdarzyło mi sie obejrzeć filmów zanussiego. nie wiem też, od czego zacząć ani po które filmy z tak bogatej filmografii sięgnąć. pomóżcie!

• mjr_Slotwina mjr_Slotwina

Droga Koleżanko, nie jestem wielkim znawcą filmów Pana Krzysztofa, ale parę jego dzieł widziałem i uważam je za naprawdę świetne kino. Wydaje mi się, że powinnaś zacząć od "Barw Ochronnych". W tym filmie jest wszystko, czym charakteryzuje się kino Krzysztofa Zanussiego w mistrzowskim wykonaniu. Poza tym na pewno warto obejrzeć "Strukturę Kryształu" i "Życie jako śmiertelna choroba przenoszona drogą płciową". Pozdrawiam.

• film_webka17 film_webka17

dziekuję za odpowiedz, jednakze film "Życie jako śmiertelna choroba przenoszona drogą płciową" widzialam i nic poza tytułem mnie w nim nie zaciekawiło. ale nie poddam się i jezeli bede miala mozliwosc, to obejrze prponowane przez ciebie pozycje:)
      pozdrawiam:)

• warcab warcab
        ocena: 10

jeśli nic Cię poza tytułem nie zaciekawiło w "życiu jako..." to daruj sobie twórczość Krzysztofa raczej :) To kwintesencja jego stylu że tak rzeknę :) Piękne dzieło - jak dla mnie 10/10 podobnie jak "Barwy ochronne"

• zdrojek zdrojek
          ocena: 9

Jak nic cię nie mogło zainteresować w filmie "Życie jako śmiertelna choroba..." to naprawdę odpuść sobie twórczość pana Krzysztofa, bo ten film to chyba jeden z najlepszych w jego twórczości. Jak można nie zaciekawić się poszukiwaniem źródła wiary i ogólnie obrazem który opisuje naturę człowieka - Jak trwoga to do Boga.

POZDRAWIAM !!!

• twoja_stara twoja_stara
            brak oceny

zdecydowanie 'Imperatyw' i 'Spirala' to jego dwa najlepsze filmy.

• trish1984 trish1984
    ocena: 10

Mój ulubiony film Zanussiego to "Barwy ochronne", aczkolwiek nie jestem wybitnym znawca jego tworczosci.

• hauser hauser
    ocena: 8

Dodałbym do powyższego spisu słynną "Iluminację", jeden z najważniejszych filmów Zanussiego.

Zgłoś nadużycie

Opisz, dlaczego uważasz, że ten wpis nie jest zgodny z regulaminem serwisu:
WTF:false,ads:true