Lech Majewski

7,2
374 oceny pracy reżysera
powrót do forum osoby Lech Majewski

Panie Majewski, po dzisiejszym obejrzeniu filmu "Młyn i krzyż", a wcześniej "Angelusa" i "Wojaczka" składam Panu hołd za te genialne filmy.
Naprawdę tego mi trzeba w tym morzu wszechogarniającej papki filmowej. Szkoda, że w Polsce jest Pan dalej niedoceniany i tzw. "niszowy".
W dodatku jestem dumny, że kończyłem to samo liceum w Katowicach co Pan.

tomek_85_2

trochę to bałwochwalcze co napisałeś ;) ale nie sposób się nie zgodzić...

rzeczywiście twórczość Majewskiego niezwykle pozytywnie wyróżnia się na tle 'dokonań' innych polskich reżyserów aspirujących do miana 'artystów' ...godny następca hasa

użytkownik usunięty
tomek_85_2

To są trzy najlepsze filmy Majewskiego. Jeśli nie chcesz zmienić o nim zdania, nie tykaj innych filmów, a w szczególności (w kolejności chronologicznej): Rycerza, Ewangelii według Harry'ego, Pokoju saren, Ogrodu rozkoszy ziemskich, Szklanych ust, Oniriców. Wszystko tandetna hochsztaplerka. Lotu i Więźnia nie widziałem.

tomek_85_2

Cieszę się, że polska ziemia wydała na świat Lecha Majewskiego i również uważam, że powinno być dla niego miejsce w polskim kinie. Natomiast artyzm to nie jest tylko jego kino, zarówno powinniśmy doceniać innych twórców, żeby mieć różnorodność. Wielokrotnie to powtarzam, że w Polsce musi być miejsce dla wszystkich zdolnych i ciekawych, a nie powinno być miejsca dla nieutalentowanych nudziarzy. Tylko tyle, bez względu na to, w jakim gatunku czy stylu się pracuje, jeśli jest to dobre, zawsze się obroni. Tutaj też powinniśmy wreszcie zaniechać wszechobecnego, krzywdzącego i głupiego podziału, na sztukę "wysoką" i "niską" - to bzdura wymyślona przez krytyków.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones