Leonardo DiCaprio

Leonardo Wilhelm DiCaprio

9,0
256 252 oceny gry aktorskiej
powrót do forum osoby Leonardo DiCaprio

Obejrzałem już Trujący bluszcz, Co gryzie GG, Chłopięcy świat, The foot shooting party, Szybcy i martwi, Przetrwać w Nowym Jorku, Całkowite zaćmienie, Romeo i Julia, Titanic, Niebiańska Plaża, Złap mnie jeśli potrafisz, Infiltracja, Wilk z Wall Street. Co jeszcze warto obejrzeć?

matthew_kjuiomh4

Większość filmów z jego udziałem warto :) . Polecam Django , Wyspę tajemnic , W sieci kłamstw, Incepcja, Gangi Nowego Jorku .

matthew_kjuiomh4

To są moje propozycje:
"Człowiek w żelaznej masce" (choć nie wszystkim się podoba, ale według mnie warto)
"Gangi Nowego Jorku"
"Incepcja"
"Wyspa Tajemnic"
"Krwawy Diament"
"Wielki Gatsby"
"Django"

Wszystkie filmy z Leo są ciekawe. On nie gra w byle czym, "Crittersów" nie licząc. ;)

Zuza88

To prawda, nie gra w byle czym. Tyle, że jest inny problem. Rewelacyjne filmy są tylko bardzo dobre, bo ich poziom obniża niestety średniej wielkości aktor.

Przykład - Fantastyczna Wyspa Tajemnic - nawet Mark Rufallo, który ma dość pospolitą rolę wypada lepiej, realniej, bardziej ludzko, bardziej wiarygodnie.

Unibet_78

Staraj się, staraj. Mi nie wmówisz, że Leo to zły aktor.
Szkoda Twojego czasu.
Swoją drogą od razu skojarzyłam nick, poszperałam i wyszperałam to, czego szukałam. Czemu raz piszesz jedno, a raz drugie? Bezsens. :)

http://www.filmweb.pl/person/Leonardo+DiCaprio-30/discussion/Nie+lubi%C4%99+go+a le+aktorem+jest+genialnym-2540843#post_13072843

Zuza88

No ale co Ci się nie zgadza? Jedna rola świetna.... JEDNA!!!! Nie wszystkie. A wiesz, czemu świetna? Bo zagrał rozwydrzonego bachora, którym prawdopodobnie - nawet według amerykańksiej prasy, która ma większą wiedzę niż ja czy ty - JEST.

Unibet_78

Oj, widzę, że go nie lubisz. Trudno, ja Ci swojego zdania na jego temat wciskać na siłę nie będę.
Mimo wszystko dobrze, że podkreśliłeś "prawdopodobnie". Ani Ty, ani ja, ani nawet amerykańska prasa nie mamy bezpośredniego wglądu do jego charakteru.
Choć chwila, masz rację, według biografii zawsze był pyskaty i stawiał na swoim. Można więc stwierdzić, że rozwydrzony, ale bachor raczej do czterdziestoletniego pana nie pasuje.
Pozwól, że Ci coś zarzucę. O ile się nie mylę to tą "jedyną świetną rolą" jest Arnie Grape, tak? Jeśli tak to nie powinieneś nazywać chorego na autyzm chłopca rozwydrzonym bachorem. Niezależnie od tego kto go zagrał.

Zuza88

O Super. Widzę, że dyskusja przenosi się na właściwy poziom:) Cieszę się.

Co do Di Caprio - on ma taką opinię w mediach, zakładam zatem, że ma to jakieś podstawy.

Co do ról - mam wrażenie (i gdzieś to już pisałem w tym temacie), że jego warsztat jest niewybitny z jednego względu. Jak zaczął grać - pokazał klasę. Arnie Grape to był dla mnie Oscar za drugi plan. Ale dzieciak był za młody, za mało znany - nie wiem, po prostu nie dostał. W Titanicu też był świetny, mimo, że postać miał przeciętną, to był wiarygodny. A potem coraz gorzej. Zatrzymał się na jakimś etapie 25 latka i do dzisiaj gra wszystko na jedno kopyto. Warsztat szkoli się całe życie. Nawet widziałem wywiad z Meryl Streep, jak mówi, że do dzisiaj pobiera - rzadkie, ale pobiera - lekcje aktorstwa dlatego, że aktorstwo powinno się szkolić całe życie.

Di Caprio zatrzymał się, przestał się rozwijać. Incepcja, Infiltracja, Wilk, Aviator - role są zagrane identycznie. Wilk jest lepiej napisaną rolą, stąd moje stwierdzenie, że to bardzo dobrze zagrana rola. No ale nie miał szans z Mathew.

Z ostatniego 10-lecia najbardziej podobała mi się jego rola w Wielkim Gatsbym;)

Unibet_78

No i okay, co więcej mówić?
Napisałam wyraźnie: Nie zamierzam na siłę wciskać Ci swojego zdania. Cieszę się, że jednak jest coś, co Ci się podoba.
Oczywiście trzeba sarkastycznie opisać poziom prowadzonej dyskusji.

matthew_kjuiomh4

"Wyspa Tajemnic"!

matthew_kjuiomh4

Dołączam się do "Wyspy tajemnic" od siebie dodaje "infiltrację"

Shambler

przecież autor postu napisał, ze Incepcję już widział.... :/

matthew_kjuiomh4

Django, koniecznie. I człowieka w żelaznej masce.

matthew_kjuiomh4

Pokój Marvina ;)

matthew_kjuiomh4

MUSISZ obejrzeć Wielkiego Gatsby'ego ;)

matthew_kjuiomh4

Także podpisuje się pod "Django" i "Wyspą tajemnic"

matthew_kjuiomh4

Z tych co ja oglądałam to "Incepcja"!! i "Droga do szczęścia" po raz drugi z Kate Winslet :)

matthew_kjuiomh4

"Incepcję", "Wyspę Tajemnic" "Wielkiego Gatsby'ego".

amoetodium

Bardzo dziękuję za wszystkie propozycje. W pierwszej kolejności obejrzę polecaną "Incepcję"

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones