Leslie NielsenI

Leslie William Nielsen

8,6
16 740 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Leslie Nielsen

Gestykulacja, spojrzenia, mimika - MISTRZ!

użytkownik usunięty
Mr_Drebin

A Charlie Chaplin, John Candy, Benny Hill i Louis DeFunes?

użytkownik usunięty

no byli tacy

Doskonali, ale kogoś trzeba wybrać na swój nr 1

Mr_Drebin

legenda. dzieciństwo.
100% sie zgadzam

tomkasz1

Dokładnie!!!

użytkownik usunięty
Mr_Drebin

mistrz swiata
ostatnio leciala naga bron w tv ale beka :D:D

Dokładnie... co obejrzę, beka ta sama!

Mr_Drebin

raczej Bóg Parodii, to w nich bardziej sie specjalizowal niz w komediach.

baronio

Oczywiście, aczkolwiek dla mnie parodie są elementem komedii

użytkownik usunięty
Mr_Drebin

Nie zapominajmy o jego głosie. Gdy w "Nagiej broni" zarzynał hymn, jego głos tylko powiększał poziom mojego śmiechu. Poza grą aktorską to właśnie jego głos mnie rozwalał. Niski, idealnie pokrywający się z osobowościami postaci, które grał. Jakbym miał porównać do jakiegoś polskiego aktora, podobna barwa głosu do Grzegorza Pawlaka ;p

Wiadomo, jego sposób mówienia był kosmiczny!

Mr_Drebin

Najlepszy z najlepszych. Chowałem sie na parodiach z nim,gość jest po prostu fenomenem aktorskim. I teraz są minusy i plusy tego jak potoczyla sie jego kariera. Minus,to taki,że został strasznie zaszufladkowany,praktycznie sciagniety do jednego gatunku,i to jeszcze takiego gatunku,ktory zadną poważną nagrodą nagradzany nie jest..A problem jest taki,że L.Nielsen to prawdopodobnie byl jednym z najwybitniejszych aktorow jacy chodzili po ziemi W OGÓLE. Bo ten gatunek filmowy,ktory był komedią - parodią,a jak parodią to i gra sie nie tylko komediowo,ale i poważnie - odsłania cały wachlarz grającego. Nielsen we wszystkich tych swoich dziełach pokazał taką paletę różnorodności,umiejetności,ze obdzielilby nią połowe dzisiejszych pseudo-aktorzyn.. To jest też casus Carreya;czyli SZUFLADA na całe zycie,a w rzeczywistosci aktor wybitny. Jim potrafi grać komediowo i dramatycznie, celująco. Teraz PLUS, a plus to taki,ze pier#%lic oscary i globy :D Przynajmniej zapisal sie w historii :) A kto ma dostrzec jego wybitny talent aktorski,ten dostrzeze.

mateos8

Pięknie napisałeś! Pełna zgoda!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Nic dodać, nic ująć

mateos8

Czytałem niedawno że Nielsen miałby szansę zostać alternatywnym nominatem do Oscara za "Czy leci z nami pilot?", gdyby Akademia miała trochę oleju w głowie. I słusznie, niektórych jego kwestii nigdy nie byłbym w stanie wypowiedzieć z kamienną twarzą jak on.

Faraon_filmaniak

Właśnie, nagradzają jakieś mimozy albo aktorów często kompletnie bez wyrazu, a taki mistrz został pominięty, te całe oskary to czasem pic na wodę fotomontaż

Mr_Drebin

W depresję mnie on wpędził! Jaś fasola i Benny Hill też nie śmieszni! Charlie Chaplin także naukowcem nie był!

atari799927176virgin

To masz chłopie ciężkie życie.

Mr_Drebin

Kocham go, bez kitu. Role w parodiach na najwyższym poziomie.

Mr_Drebin

Śmieszny to on był on!

Mr_Drebin

Leslie był również świetny w poważniejszych rolach np fajnie wypadł w Columbo.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones