Lupita Nyong'o

Lupita Amondi Nyong'o

7,5
15 144 oceny gry aktorskiej
powrót do forum osoby Lupita Nyong'o

Choć zagrała uważam bardzo dobrze to Oscara bym za to nie dał (choć nie wiem komu bym przyznał statuetkę).
Fajna jako Maz Kanata choć jak patrzyłem na tę osobliwość, to myślałem, że gra ją jakaś znacznie starsza aktorka. :)

MarcoK

Ona nic nie zagrała, to mógł zrobić byle żul spod sklepu. Ludziom już z tymi czarnym totalnie odwaliło.

MarcoK

Ona nic nie zagrała, to mógł zrobić byle żul spod sklepu. Ludziom już z tymi czarnymi totalnie odwaliło.

tihomax

powtarzasz się

MarcoK

nie za ostro?

tihomax

no za ostro, z tym żulem i odwalaniem to gruba przesada, raczej odwaliło co najwyżej kilku osobom, a Oscary to właściwie corocznie mają parę kompromitacji, np. The Hurt Locker, bo Irak i kobieta musiała w końcu dostać, a jak dostała to pozostałe już nie obchodzą nikogo, Artysta, bo czarno-biały, hołd wielki wspaniały, w tym roku gniot Mad Max nominacji że hoho i 6 Oscarów za to, że ktoś stworzył dość pomysłową i pracochłonną, ale brzydką scenografię, kostiumy i charakteryzację, Lupita Nyongo - może nienajlepsza, ale konkurencja nie była zbyt mocna, pomijając to, że Lawrence zagrała chyba lepiej niż wtedy co dostała Oscara, Cuba Gooding Jr. dobra rola, ale słaba w porównaniu z Nortonem z Lęku pierwotnego, brak Oscara czy choćby nominacji za genialne w pełni związane z obrazami piosenki z pierwszej i trzeciej części Hobbita (Misty Mountains lub The Lonely Mountain Song oraz The Last Goodbye). Brak Oscara dla Pitta, wspomnianego już Nortona czy do niedawna DiCaprio też mi się nie podobają, brak Oscara dla Morricone do tego roku również, operator kamery Deakins też ciekawy "zbieg okoliczności"... a kontrastuje z tym ten, który 3 raz z rzędu odebrał Oscara za zdjęcia. Rozumiem, że fajne, ale można by też innych doceniać, szczególnie gdy poziom jest wyrównany. Czemu Gibson nie dostał Oscara za grę aktorską w Braveheart? Był ktoś lepszy wtedy? W tym roku np. akademia tak oszalała na punkcie czarnoskórych, że dała im aż 0 nominacji. Przypadek? Gdy L. Jackson ponownie imponuje w dużym filmie, Smith i Elba nominowani do Globów. I czemu Damon nie ma Oscara za Good Will Hunting? A czemu Viola Davis nie dostała Oscara za Służące? Ja dałbym jej i chastain raczej zamiast skądinąd też świetnej Octavii Spencer (zapewne kolejna twoja czarna zmora). Z czarnych Washington za Dzień próby i Foxx za Raya w pełni zasłużone Oscary, x kolei De4nzel za Chwałę, to już dla mnie dyskusyjne, w wielu rolach bardziej mi się podobał.

MarcoK

nawet tego nie czytałem

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones