Małgorzata Braunek

8,0
6 329 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Małgorzata Braunek
logarine

(*)

logarine

który Pan? była buddystka

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
robokob

Sam mówiłeś o Paulu Walkerze idiota... Jeszcze niedawno

Anaissa

Czytaj ze zrozumieniem.

robokob

Najlepiej schować głowę w piasek. "O zmarłych powinno sie mówić dobrze albo wcale" Mówiłeś Paul Walker to idiota.
Więc jeśli według ciebie Paul Walker był winny swojej śmierci to już można nazywać go idiotą tak? Bo nie rozumiem.

robokob

O STALINIE TEŻ?

adso41

To było odnośnie wypowiedzi "że o zmarłych tylko dobrze, albo wcale"

kama_2

Czy to cokolwiek zmienia? My wierzymy w Boga, więc życzymy Jej wszystkiego dobrego z Jego strony. Którzykolwiek wyznawcy mają rację - nieważne - wszyscy chcemy chyba jednak, żeby po tej drugiej stronie odnalazła szczęście.
To też dołączam się - dziękuję za wszystko, co Pani robiła, jak wyjątkową była Pani osobą.

kama_2

Bóg przyjmie każdeko to jest dobrym człowiekiem bez względu na wyznanie. Szkoda aktorki, nawet dobrze w Lalce grała

kama_2

każdy ma swojego Pana, należy uszanować cudzą wiarę, żeby ktoś chciał szanować naszą.

antygrafik

Brawo,piękne słowa-a co do aktorki,dla mnie zawsze będzie przede wszystkim Oleńką-to jej najlepsza rola.

Wera_135

dziękuję :) także uwielbiam Oleńkę ;)

antygrafik

Chyba dla większości ludzi kojarzy się z tą rolą-i tak niech zostanie,pozdrawiam.

logarine

/Wejdę w stan śmierci spokojnie i bez bólu, łącząc się z Wielkim Umysłem, Pustką, Bogiem chrześcijan i Żydów, i muzułmanów albo Oceanem i znowu stanę na jego brzegu oniemiała z zachwytu nad jego bezkresną nieskończonością.

Małgorzata Braunek. "Jabłoń w ogrodzie..."/


RIP...

logarine

RIP in pepperonis.

G00N3R

niech Bóg ma ją w swojej opiece.

logarine

Pan to nie wiadomo czy ją wpuści do siebie. Pierwszy mąż Żyd, drugi komuch, trzeci też komuch-chorągiewka, ona sama coś bredziła o buddyźmie, a wcześniej też komunizowała za młodu.

adso41

Buddyzm jest religią radzę poczytać tam też znają pojęcie Boga., żydzi również. Bóg nie rozdziela ludzi na rasy czy na wyzwanie. Ale to mało ważne liczy się człowiek nieważne jakiego wyzwania, trzeba uszanować pamięć a nie wyliczać współmałżonków, grzechy itd. Nie umiesz wyrazić współczucia to się nie udzielaj bo możesz przykrość jej rodzinie czy przyjaciołom sprawić.

monisia54315

Buddyzm to w 80% filozofia, a tylko w 20% religia, zresztą nieteistyczna. Nie "piłem" do pani Braunek tylko w ten sposób chciałem wykazać że być może wcale nie będzie tradycyjnego pogrzebu (nie znamy jeszcze woli rodziny w tej sprawie), a już odzywają się głosy "jedynie słusznej opcji" wraz z takimi kwiatkami jak cyt:"O zmarłych powinno sie mówić dobrze albo wcale" - to ja się grzecznie pytam czy o Hitlerze też mam mówić tylko dobrze albo wcale? - patrz-początek dyskusji.

adso41

A ty co z komisji Steinbach jesteś. Hitler nie zasługuje na dobre słowo bo był ludobójcą, i weź człowieku nie porównuj Hitlera z Braunek bo się pogrążasz

adso41

Przynajmniej teraz żaden watykański sęp na Niej nie zarobi

adso41

ciebie za to wpuści na pewno - za specyficzne okazywanie miłości do bliźniego.

adso41

Na szczęście Pan "wpuszcza do siebie" dobrych ludzi, nie ocenia ich tak, jak my... Choć tego typu komentarz szkoda komentować, boli, że ktokolwiek w taki sposób ocenia tą wielką aktorkę, wyjątkową postać.

Svitrigaila

Panią Braunek szanowałem i szanuję za role jakie pięknie zagrała, za to że nie dała się wrobić w bycie telewizyjną celebrytką tylko ceniła dom rodzinny i prywatność, za to że nie ingerowała chirurgicznie w swoją urodę tylko pozostała naturalną sobą - zresztą pięknie jej tak było, za jej skromność i godność oraz ciepło jakie od niej biło. Nie obchodzi mnie kto był jej mężem i jakiego była wyznania (mogła by być nawet satanistką, katoliczką, buddystką czy wyznawać Latającego Potwora Spaghetti i co by tylko chciała) - to jej prywatna sprawa, tylko wkurzają mnie wpisy oszołomów katolickich, którzy już sobie zawłaszczyli Ją po śmierci nic o jej życiu duchowym i woli nie wiedząc. Dlatego chcąc dogryźć założycielowi tematu i panu "robokob", który jest zakłamany bo głosi hasło-przysłowie, a sam go się nie trzyma, więc poleciałem z tymi mężami oraz - myślę że słusznie (i to nie tylko ja to zauważyłem) - że nie wiadomo jeszcze jaka była wola Pani Braunek co do po śmierci. Wiem tylko że ostatnio w Polsce nie liczą się ani ze zmarłym i jego wolą ani z narodem czy też jego częścią (patrz np.Jaruzelski) tylko robią pompę w asyście biskupów na siłę aby się tylko pokazać w TV i nabić punkty na wybory. Powtarzam jeszcze raz - Panią Braunek bardzo lubiłem i nie wyobrażam sobie innej aktorki w roli Oleńki. Będzie mi jej brak.

adso41

myślę, ze Jej bliscy uszanują Jej wolę i przekonania. a chyba warto pochylić głowę i pomodlić się chociażby do własnego Boga nawet za kogoś, kto tego Boga nazywał inaczej, lub nie nazywał wcale. pozdrawiam.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
logarine

Raczej - fajnych kolejnych wcieleń i dobrej karmy.

SiIverin

Święte słowa mój drogi mongole. Fajna laska z niej kiedyś była.

HRA

nic ci po tym, wątpię żeby lubiła banderowców ^

SiIverin

Nie znam żadnych banderowców głuptasku.
Spoko oko, wszystkie fajne laski mnie lubią to i Małgośka by polubiła.

HRA

widzę, że nic ci nie mówią słowa "gnothi seauton".

zakompleksione i nieletnie filmwebowe panienki. wyjdź kiedyś z domu, wtedy zobaczymy kto cię lubi.

SiIverin

Właśnie spaceruję sobie z piękną ukrainką goniony zazdrosnymi spojrzeniami podobnych tobie cymbałów.

Ooo, właśnie mi dała po łapach, że gadam z jakąś trąbą jerychońską zamiast się zająć poważnymi sprawami.

HRA

się dzieje w tych Simsach.

użytkownik usunięty
SiIverin

W Biblii jest napisane nie osądzaj innych bowiem na tych samych zasadach będziesz sądzony, jest też dodane by wybaczać bo jak ma Bóg ci wybaczyć jeżeli sam tego nie potrafisz zrobić. Tak więc ten kto sieje jad żyje w ciemności i jest prekursorem mroku.

ok, wybaczę mu te simsy.

SiIverin

zwalcie sobie wszyscy konia

logarine

W sumie "Pan" jest tak uniwersalnym słowem, że niektórzy określają tym tytułem samego Buddę

"Pan – ale który? Pytasz się zdziwiony
Otóż ten jeden z odpowiedniej strony"

https://www.youtube.com/watch?v=AeqHqtqKixk

gorzej duszą, bo takie pojęcie jest uważane w buddyzmie za pojęcie błędne świadczące o przywiązaniu do ułudy...tak więc takie życzenie skierowane w stosunku do wyznawcy buddyzmu jest jedynie połowicznie sensowne

Mr_mokrego_pampersa

Ja wierzę w byt neutralny który stworzył nas obojętnie zapewne przy okazji. Bo to w co wierzą chrześcijanie jest totalną bzdurą i zakłamaniem. Budda wydawał się być sporo sensowniejszym wyborem.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones