Maciej Stuhr

Maciej Jerzy Stuhr

6,4
72 973 oceny gry aktorskiej
powrót do forum osoby Maciej Stuhr

UWAGA świry się uaktywniają

użytkownik usunięty

Z czasem spadnie Pan jeszcze o co najmniej kilkaset oczek, pewien typ ludzi nie może pogodzić się z faktami (tak,Jedwabne to historyczny fakt i żaden szanujący się historyk go nie podważa,oczywiście poza paroma prawicowymi świrami). Co więcej, w czasie wojny istniało powszechne społeczne przyzwolenie na grabienie Żydów wynikające z przeświadczenia o ich ogromnym bogactwie oraz poczucie bezkarności. Poza tym, co niektórzy w swej bezkresnej tępocie nie mogą zrozumieć, że jest Pan aktorem, a Pokłosie to tylko (mimo ważnego społecznie przekazu) FILM.

Tia, Jedwabne to taki sam historyczny fakt, jak dzieci z Cedyni! :) BUHAHHAHAHAHAAHHAA
Waszę wersję histori to możecie sobie... i tak nikt normalny w te kłamstwa nie uwierzy.

użytkownik usunięty
ElRio

Wybacz, ale inną wersję wydarzeń głoszą wyłącznie nieuki lub co najmniej podejrzane oszołomy-są to na ogół ludzie nie potrafiący pogodzić się z otaczającą nas rzeczywistością, tzn. żyjący w alternatywnej rzeczywistości,wierzący w sztuczne mgły oraz cztery wzajemnie wykluczające się wersje zamachu w Smoleńsku, które do tego wzajemnie się wykluczają:)Co znaczy"Waszą wersję"?nie bardzo rozumiem, że niby PO:)?

użytkownik usunięty

sam się poprawię, przez przypadek nie usunąłem następującej części zdania:"..., które do tego wzajemnie się wykluczają:)"

No to opowiedz, proszę, jak to było z tymi dziećmi z Cedyni? :)
Czekamy z zapartym tchem... :P

użytkownik usunięty
ElRio

Rozumiem, że nawiązujesz do błędnej wypowiedzi Pana M.Stuhra, odpowiadam-nie wiem. Wiem za to, jak to było w Jedwabnem oraz niestety na całym terenie Rzeczpospolitej,nie chce mi się powtarzać, wkleje więc cytaty z jednej z dyskusji,swój oraz Pera 33.
"Moim zdaniem pierwotną przyczyną polskiego antysemityzmu jest struktura naszego społeczeństwa, przed wojną liczbę polskiej inteligencji szacuje się na zaledwie kilka procent (prof. Orłowski pisał, że wliczając w to wszystkich, którzy wykonywali najprostsze nawet zajęcia, uznane przy tym za pracę umysłową, to liczba ta wyniesie ..chyba 11%,z tego co pamiętam), myślę że tu tkwi problem-braku elit pokazujących "właściwą ścieżkę". Do tego dochodzi nasza wyjątkowo skomplikowana historia i zaściankowy absolutnie katolicyzm (choć sam jestem katolikiem) będący podwaliną wielu nieporozumień"-to cześć mojej wypowiedzi
"O genezie polskiego antysemityzmu wiele juz napisano. Wiadomo, ze ten zwierzecy antysemityzm pielegnowany byl wsrod chlopow, wowczas pelniacych funkcje niewolnicze, niepismiennych i praktycznie pozbawionych elementarnych praw. Zydzi, jako polska kasta spoleczna, pelnili pozytywna role, byli czescia systemu, ale nie jego kreatorami czy reformatorami. W kontaktach z chlopstwem reprezentowali szlachte, rowniez przez chlopow znienawidzona. Jako, ze Zydzi reprezentowali szlachte bezposrednio, byli niejako na pierwszej linii frontu. Nienawisc chlopow do szlachty uderzala przede wszystkim w Zydow, rowniez z tego powodu, ze Zydzi w hierarchii spolecznej stali od chlopow wyzej. Rodzila sie wowczas wsrod chlopow polska zawisc, poczucie krzywdy i niechec do elit.
Do pierwszych masowych pogromow na Zydach doszlo podczas Powstania Chmielnickiego. Zyd w oczach chlopa rusinskiego byl reprezentantem znienawidzonego Pana. Dzialal ten sam mechanizm co w przypadku chlopow z innych regionow Rzeczypospolitej, ale na terenie Ukrainy znalazl swoj katalizator. Dlatego doszlo do zbrodni na niespotykana wczesniej skale. Polscy krolowie i wojewodowie wydawali edykty dotyczace ochrony i ewakuacji ludnosci zydowskiej. Polskie i litewskie oddzialy mialy obowiazek chronic Zydow przed zbuntowanymi chlopami.
Pozniejszy antysemityzm stawal sie coraz bardziej wyrafinowany. Obrastal w rozmaite mity, stawal sie czescia chlopskiej kultury i tradycji. Bylo o tyle latwo go pielegnowac, ze chlopi byli analfabetami, nie mieli dostepu do wiedzy, nie byli w stanie weryfikowac zadnych informacji. Dawali wiare we wszelkie plotki dotyczace Zydow. Antysemityzm zaczal tez dotykac czesci ziemianstwa i czesci zubozalej szlachty, czyli dotknal grupy majace czeste kontakty z chlopstwem.
Tak to sie generalnie zaczynalo."-a to kolegi
Co do przebiegu zbrodni w Jedwabnek to było to w skrócie tak: wiejska ciemnota zabiła kilkaset osób,okradła i w zasadzie nie poniosła za to kary, gdyby nie głupota i wyjątkowa niechęc ówczesnych sądów odnośnie podobnych spraw,wydano by co najmniej 40 wyroków śmierci-mniej więcej tylu chłopów zasłużyło na kulkę lub stryczek.

jejku, co za nonsensy... tak sama prawda jak i z dziećmi z Cedyni. :)
Prawdę o Jedwabnem masz TUTAJ: http://www.youtube.com/watch?v=UrJU25UzYVQ
Szczególnie istotne są fragmenty o zatrzymaniu ekshumacji gdy znaleziono pociski z broni palnej. :)

użytkownik usunięty
ElRio

ty ma sz chyba z 12 lat:)maksymaknie.
Co do tego pseudo dokumentu, to wybacz, ale jego autorami są ludzie nawiedzeni,nie mający w środowsiku historyków żadnego poważania (za wyjątkiem Pana profesora A.Koli oczywiście, który mial "wątpliwości" czy pociski pochodzą z roku 42). "Wy", tzn .ludzie wierzący w jakieś pseudonaukowe bzdury o żydowskim spisku żyjecie w Matrixie-to doprawdy przezabawne, co wynika z tego, co min. ja napisałem powyżej (krótka geneza antysemityzmu).

użytkownik usunięty

jeszcze jedno..."w dokumencie" oczywiście oparto się na wywiadzie z prof.Kolą-nie jest on autorem samego dokumentu, co mogła sugerować moja poprzednia wypowiedź.

Ile mam lat to bez znaczenia. Prawda jest taka, jak w tym filmie. Masz nawet relacje naocznych świadków. Nie wystarcza?

użytkownik usunięty
ElRio

juz doprawdy nie mam siły...na forum filmwebu i przy tysiącu innych okazji (bardziej do tego przystających) dowiedziono, że w Jedwabnem zabijajli P O L A C Y(co więcej, była to jedyna zbrodnia nie inspirowana przez Niemców w ogóle,co najwyżej sensu largo. Przy innych tego typu masakrach Polacy zabijali ramię w ramię z Niemcami). Świadkowie, na których się powołujesz, są abo niewiarygodni, albo to zwyczajni bandyci próbujący się wybielić. Problem w tym, że można mieć do Żydów uzasadnione pretensje(w pewnych kwestiach,jak do każdego), ale nie wolno przeinaczać faktów tzn. 2+2 jest 4, a wg niektórych (na których się powołujesz) jest 5.

Jak bandyci? Przecież jeśli oglądałeś film, to wiesz, że rodziny świadków ukrywały ludność żydowską. Jak można nazywać ich niewiarygodnymi w tej sytuacji?

ElRio

Po co dyskutujesz z tym świrem? Jak ten śmieć uważa jedwabne za fakt historyczny tzn że albo jest żydem albo jest chory psychicznie...

mariuszlublin

Ważne aby Polacy wiedzieli, że z tym kłamstwem wciąż ktoś walczy i że nie jest to wcale obowiązująca wersja.

w gruncie rzeczy dlaczego oceniac wysoko badz nisko aktora na podstawie wartosci historycznej filmu w jakim zagral?
jaki to ma zwiazek? to tak jakby gibsonowi dawac nizsze noty bo brejvhert 100% na faktach nie byl albo np django wymyslony byl

El_Magiko

Kłamstwo powtórzone sto razy staje się prawdą. Trzeba tępić kłamliwe filmy i każdego kto bierze udział przy ich produkcji, taki to ma związek.

blizzarder

klamliwe czyli fabularne? film jest to film fabularny, nie dokumantalny
trzeba byc ostatnim tumanem zeby myslec, ze jak cos sie dzieje w filmie fabularnym to wszyscy biora to za prawde absolutna i slepo za nia ida

niemniej jednak jestem ciekaw skad znasz ta taka prawdziwa prawde i wiesz jak bylo najlepiej? ale to zbaczam z tematu, nvm

rozumiem, ze scigasz tez tworcow innych filmow? no to powodzenia, tep ich dalej az zrozumieja, ze nie wolno nieprawdy w filmie pokazac bo spadniesz na nich niczym internetowy aniol zemsty
ps wiem gdzie mieszka ten chlopak co im zarcie na plan filmowy zawozil, bierz kominiare i dojedzmy gnoja, on tez bral udzial w tym filmie

El_Magiko

Tlumacze mechanizm. Szymborska pisala wiersze wychwalajace Stalina i jest dla mnie skreslona jako czlowiek, niezaleznie od tego jaki dorobek literacki posiada. Stuhr po zapoznaniu sie ze scenariuszem mogl odmowic udzialu w produkcji.

Mowisz, ze trzeba byc ostatnim tumanem zeby wierzyc w to co zobaczysz w filmie. Wiekszosc ludzi jest tumanami, jak mawia JKM glupich jest wiecej niz madrych i nie trzeba byc statystykiem zeby o tym wiedziec. Ludzie nasluchaja sie jakichs pierdół w telewizji, pozniej ogladna film na necie i nawet nie tupna noga jak Polska wyplaca zydom wielomilionowe odszkodowanie. W ten sposob urabia sie opinie publiczna. Dlatego przeszkadza mi ten film.

Nie naleze do grupy osob, ktore palaja nienawiscia do Stuhra, lubie kilka filmow z jego udzialem, ale staram sie patrzec na sprawe obiektywnie i uwazam, ze filmy tego rodzjau jak Poklosie to sr***** do wlasnego gniazda.

blizzarder

Stuhr - w Obławie wali konia...jego scena życia.

aliveinchains

niech ktoś mi wytłumaczy fenomen tego Pana, czy tylko to,że sławny ojciec załatwił pracę?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones