Maciej Stuhr

Maciej Jerzy Stuhr

6,4
72 973 oceny gry aktorskiej
powrót do forum osoby Maciej Stuhr

Z tym sh*tstormem.
Zagrał w jednym, słownie, JEDNYM, kontrowersyjnym filmie (nomen omen, porządnej produkcji)
i banda owieczek podburzonych już nawet wstyd pytać przez kogo rzuciła się na niego jak na
Targowiczan.
Zrobiliście z niego jakiegoś kozła ofiarnego swoich lęków i frustracji, waże mózgi i wypowiedzi to
takie widły i pochodnie.
Serio, rozumiem, że można nie lubić jego sposobu grania i można nie lubić "Pokłosia" jako
filmu. Choć ja cenię i grę Stuhra Jr. w ogóle i "Pokłosie" jako takie.
Ale do ciężkiej cholery, kim Wy jesteście, żeby osądzać człowieka za jeden film, który nie zgadza
się z Waszym zasmarkanym, ograniczonym światopoglądem. Polakami? Nie. Jesteście bandą
umysłowych gówniarzy.
Prawdziwy Polak, prawdziwa kobieta i prawdziwy mężczyzna - przyjęliby przekaz tego filmu na
klatę. Zgodzili się lub nie, wyrazili normalnie i poszli dalej

Swego czasu fora filmwebu były dosyć przyjaznym miejscem. Nie wiem, kiedy zmieniły się w
wysypisko durniów. Tak, to ból dupy. Nie, nie jestem nowy w internetach i będę się oburzał.
Dopiero jak normalni przestaną się wkurzać i wyrażać niezadowolenie - rozbestwieni idioci
wejdą innym na głowę.

sosniak

Z tego co słyszałam i czytałam, chodziło miedzy innymi o wypowiedzi aktora związane z obroną tego kontrowersyjnego filmu. Niektórzy krytykują nie tylko jego i nie tylko ten film. Ciekawe jak zostanie oceniony film Jack Strong.

jagoda49

A niektórzy rzucili się jak banda debili jeszcze zanim Stuhr zdążył cokolwiek powiedzieć. To mnie boli, że żaden z tych agresorów nawet nei chce spojrzeć szerzej na film.

Jack Strong będzie odrobinę bardziej przebojowy, a ciut mniej kontrowersyjny, trochę inaczej rozłożą zachwyty i wkurzenie odbiorców. ;)

sosniak

Zastanowiła mnie jeszcze jego reklama Play. Jest tam między innymi brudny, w podkoszulku i z siekierą. Czy to nie jest nawiązanie do czegoś?

sosniak

Zgadzam się absolutnie. To kompletna dziecinada i śmieszność -- nie potrafić wziąć "na klatę" przesłania tego filmu! Takie reakcje przywodzą mi na myśl powiedzenie "uderz w stół...". Nawet jeśli ten film byłby tylko luźno osnuty na faktach, to jednak do tych faktów nawiązuje, a ma mocny wydźwięk i zmusza do myślenia -- czy nie tego powinniśmy oczekiwać po dobrych filmach? Rozumując w ten sposób, musielibyśmy odrzucić większość filmów fabularnych, bo zawsze jest to czyjeś subiektywne spojrzenie na rzeczywistość. Można się zgadzać bądź nie zgadzać -- ale na pewno nie wyjdzie się z niego z sieczką z mózgu.

Krytycy mylą dumę ze swego narodu z zakazem snucia jakichkolwiek krytycznych refleksji na jego temat. Bardzo nieładnie. Tym bardziej nieładnie, że na oko przeszło połowa wielkiej polskiej literatury (od Krasickiego i romantyzmu poczynając) jest autokrytyczna względem nas, Polaków. I często w tym tkwi jej wielkość.

Poza tym... racja z tym szerszym spojrzeniem na film. Akcja dzieje się w Polsce i dotyczy polskich spraw, ale przecież problem jest szeroki jak świat.

Aromatix

Chodzi o to, że ten film wpisuje się w Niemiecką politykę historyczną polegającą na podzieleniu się winą za wywołanie II WŚ i zagładę żydów z Polską. Proszę zauważyć, że nie mówi się Niemcy tylko Naziści, a że naziści to może być każdy. Jak często pojawiają się zwroty "polskie obozy śmierci" czy ostatnio "polskie SS", to nie jest przypadek, ale przemyślana prowadzona od lat 50-tych polityka RFN. A my jak głupi zamiast walczyć z tym i robić filmy o naszych bohaterach, bo przecież mamy najwięcej sprawiedliwych wśród narodów świata, przypominać, że za ukrywanie żyda groziła kara śmierci dla całej rodziny to robimy jakieś durne filmy w rodzaju Pokłosia czy Idy. Już nawet Niemcy z faszysty, polakożercy i antysemity Von Stauffenberga robią bohatera bez skazy. Niestety Pan aktor już wykazał się intelektem z bitwą pod Cedynią więc jemu nic nie pomoże.

Gracjanus

Film nie wpisuje się w żadną niemiecką politykę historyczną, tylko próbuje dotknąć tematow skrzętnie pomijanych w naszej dyskusji publicznej. Co, nie było szmalcowników? Nie było Jabłonnem? Nie było polskich kapo i konfidentów? Nie wydawano Żydów by zagrabić majątek? Kto służył w polskiej policji na terenach okupowanych? A termin folksdeutddche znasz? U nas można o polskiej historii tylko na kolanach, z różańcem w ręku i z wysokiego C. Wcześniej czy później będziemy musieli sami przed sobą przyznać się do tego, że nie jesteśmy żadnym „Mesjaszem narodów” i że niektórzy z nas dopuszczali się podłości i zdrady. Inaczej nasza świadomość historyczna będzie tylko chorym majaczeniem o minionej świetności. Przypomnij mi w jakim filmie Niemcy robią z Von Stauffenberga „bohatera bez skazy”?

Woooo

Co to jest Jabłonnem? Pewnie chodzi o Jedwabne, gdzie niby Polacy zamordowali żydów, tylko że taktyka działania i blisko 100% skuteczność akcji wskazuje na działanie ainsatzgruppe, co jednocześnie z przerwanymi pracami archeologicznymi (niby w trosce o zmarłych) daje do myślenia. Folksdeutddche jak sama nazwa wskazuje to jest etniczny Niemiec, zanim się napisze posta polecam poczytać, nie mówię dużo ale jednak troszkę o historii. Śpiewka o rozliczaniu się z własną przeszłością to stara zagrywka gazety wybiórczej i "historyka" Grossa, który swoich sąsiadów napisał w oparciu o zeznania jednego "świadka". Za denuncjowanie żydów była kara śmierci serwowana przez PPP. Oczywiście, że Polacy też byli źli ale to był margines, nie walczyliśmy po stronie Niemiec, nie służyliśmy w obozach, nie wyłapywaliśmy żydów żeby ich wysyłać do pieca jak np. Francuzi. Znaj proporcje.
Poza tym gdzie ja napisałem o filmie o Von Stauffenbergu? chodzi o imprezę fundacji Adenauera (http://www.fakt.pl/polityka/komorowski-w-berlinie-na-uroczystosci-ku-czci-stauf fenberga,artykuly,557598.html) robią z marginalnego ruchu, tworzone w sytuacji przegranej wojny jakiś mit.

Woooo

Ależ bełkot :D To do pana Woooo, mózg wyprany ewidentnie.

użytkownik usunięty
balech

poucz się historii dziecko, tak zakłamanej historii jak historia Polski ze świecą szukać, Polska kraj doskonały od ponad 200 lat zawsze pod czyimś butem z krótkimi przerwami na oddech, ale oczywiście to świat jest zły, nie my

Za to historia Niemiec czy Rosji pełna chwalebnych kart;) Dzieciaku wracaj do ogladania disneychanel i nie wypowiadaj się na tematy o których nie masz pojęcia.

użytkownik usunięty
balech

to ty nie masz pojęcia, zatkało kakao, oczywiście Rosja i Niemcy winne, Polacy anioły, wybrani przez Boga, ale zło zwyciężyło, jak się jest pod zaborami to tak nawet należy myśleć, ale nie żyjemy w XIX wieku, dyskusja bezcelowa, jak do 39' wyglądała nasza polityka zagraniczna, że napadnięto nas dosłownie ze wszystkich stron, tylko dzięki naszemu wojsku nie padaliśmy w tydzień, a przed zaborami to co było, dług państwa astronomiczny, obrona wiary katolickiej przez carycę Katarzynę i zatwierdzenie rozbiorów przez polskie sejmy, ostatnie 400 lat historii Polski to heroizm i małość w jednym

Po części masz rację,ale nie do końca. W 1939 chyba tylko pójście ramię ramię z Adolfem by nas uratowało przed zagładą. Niestety Józek i Adolf stworzyli wraz ze swoimi ziomkami krwiożercze bestie i nie mieliśmy szans. XVIII wiek (pokłosie XVII) to już degrengolada, gospodarka zniszczona wojnami, nieefektywna, przestarzała (jesli można tak powiedzieć). Długo by o tym pisać.
Ja po prostu nie zgadzam się z robieniem z nas morderców, ssmanów i szmalcowników, a taki obraz zaczyna funkcjonować. Byli tacy, to oczywiste, ale biorąc pod uwagę konsekwencje (czapa za ukrywanie Żydów) uważam, że jako naród spisaliśmy się naprawdę przyzwoicie.
Ostatnio dyskutowałem z dwoma chlopacami w wieku około 25 lat, że Niemcy w czasie II wojny byli dla nas w porządku, że tylko Rosjanie źli. Jak im uświadomiłem, że polskich obywateli zamordowali około 3 mln plus tyle samo polskich Żydów - nie wierzyli. Przecież to tacy cywilizowani ludzie. I teraz wlaśnie to się dzieje - wybielanie bandytów, oczernianie nas, Polaków.

użytkownik usunięty
balech

Ale nikt nie robi z nas zdrajców, sprzedawczyków czy SS-manów, tylko chodzi o to, że i tacy wśród naszego narodu byli, czemu oczywiście ludzie przeczą, no bo "Polacy przecież, Jezus wśród narodów, drugi naród wybrany". I to jest śmieszne.

I znów się zgadzam nie do końca;)
Zgoda - śmieszne, że ludzie przeczą faktom, iż u nas też były gnidy (mało, biorąc pod uwagę skalę okrucieństwa Niemców - wręcz bardzo, bardzo mało, ale byli).
Niezgoda - w wielu krajach uważa się, że Polacy dokonali Holocaustu wespół z Niemcami; niestety zawodzi niektórych pamięć. A i wiedzy takim ludziom brakuje, ale są tacy. Nawet sporo.

użytkownik usunięty
balech

Nigdzie nie pisałem, że Polacy mają taką opinię czy inną w różnorakich krajach.

"Ale nikt nie robi z nas zdrajców, sprzedawczyków czy SS-manów" - ten fragment. Oczywiście, że z nas robią, poczytaj co mają do powiedzenia polscy naukowcy podczas gościnnych wykładów, np. w USA czy Kanadzie; jak to tamtejsza młodzież uważa, że paliliśmy wespół z Hansami Żydów. I to niestety nie jest margines.

użytkownik usunięty
balech

Ale serio, to mały odsetek niezbyt douczonych ludzi, którzy są masakrowani szybciej, niż PiS przepycha dzisiaj ustawy. Polacy są takim narodem, że nie pozwalają się obrażać i to jest plus. Minusem jest to, że jesteśmy przewrażliwieni, o czym już pisałem.

Zgoda.

użytkownik usunięty
balech

Miło ;)

"Polacy są takim narodem, że nie pozwalają się obrażać"

Tłumacząc na ludzki - Polacy są tacy zakompleksieni, że każde słowo krytyczne pod swoim adresem odbierają jako obelgę.

użytkownik usunięty
Der_SpeeDer

Napisałem kilka słów później, że są przewrażliwieni i to motzno na tym punkcie.

balech

dlaczego bełkot??? są ludzie dobrzy i źli, cały czas ... a UB, SB, a dzisiaj donosy na Polskę...kijowski, schetyna, petru, koło się kręci, i wciąż walka o pieniądze

sosniak

Nie użyłabym może takich słów ale generalnie się z Tobą zgadzam. Nam Polakom bardzo brakuję dystansu nie tylko do samych siebie ale też to całego świata. Nikt nie jest bez winy. Każdy kraj ma w swojej historii lepsze i gorsze momenty. A m.in. film, teatr, muzyka czy bardziej ogólnie SZTUKA, pozwala i pomaga w poznawaniu i oswajaniu się z tym co często niezrozumiałe, niedopowiedziane czy też po prostu nieznane.
Życzę sobie i nam wszystkim więcej dystansu i zdrowego rozsądku.

sosniak

Obrażanie zmarłych w katastrofie Smoleńskiej i wyśmiewanie się z ludzi walczących o swój kraj to normalne? Niech się pośmieję z choroby ojca.

sosniak

Kim naprawdę teraz jesteś?
https://www.youtube.com/watch?v=q7vrGenywxU

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones