Michał Żurawski

7,5
23 167 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Michał Żurawski

Zirytował mnie pan, panie Żurawski wypowiedzią w tvp info na temat "Idy": "Ludzie ten kraj, przez wiel wieków był kolorowy, nie zawsze tylko polski i katolicki". Panie Żurawski, czy pan myśli nad tym co pan mówi?? Ja doskonale o tym wiem. Wiem także, że o ile z państw zachodnich Żydzi byli wypędzani, to w Polsce w średniowieczu i w czasach nowożytnych ich sytuacja była na tyle dobra, że masowo chronili się tutaj przed prześladowaniami. Ktoś stworzył nawet takie powiedzenie na temat I Rzeczypospolitej: "Niebo szlachty, raj Żydów, czyściec mieszczan, piekło chłopów". W XIX i XX wieku rzeczywiście istniało coś takiego, co nazywa się polskim antysemityzmem, ale nie można stawiać tutaj znaku równości między nim a antysemityzmem niemieckim. Polska była jedynym krajem w okupowanej Europie, gdzie za pomoc Żydom obowiązywała kara śmierci!!!!!!!! To tyle z mojej strony panie Żurawski. Mam nadzieję, że pan odwiedza tą stronę i czyta opinie na swój temat. Na przyszłość radzę czytać naukowe książki historyczne i na nich opierać swoją wiedzę, a nie na "Gazecie Wyborczej" i innych pismach liberalno-lewicowych.

historyk_2

Tak sie składa ze widziałam wystąpienie pana Michała w TVP info, i z całym szacunkiem, drogi historyku2, nie wiem co cię tak zirytowało. Myśle ze wypowiedz pana michAla odnosiła sie do tego co właśnie tacy zirytowani internauci na gorąco komentowali po wielkim sukcesie polskiego kina. A wg niego było dużo negatywnych komentarzy, i o tym wspomniał, mowil o braku wsparcia, i zwykłej ludzkiej radości,mówił tez o polskim malkontenctwie, i zaściankowości. Nie wiem po co przytaczasz historyku,powyższe przykłady...każdy w miarę inteligentny POLAK je zna, a pan Michał na bank, widziałam wiele wywiadów z tym aktorem i zapewniam cię, ze w kwestii historii koleś wymiata. I ciesz sie ze jedynym twym orężem jest wylewanie żółci w necie, bo podczas rozmowy z tym panem na żywo mógłbyś wypaść bladziutki.

janusz1970381

A i jeszcze jedno, watpię, żeby p. Michał zaglądał na te fora, i czytał to co tu wypacamy. Śledzę jego karierę dość dokładnie i wiem jaki ma stosunek do tego typu komentarzy.

janusz1970381

Nie wiem czy bym wypadł bladziutki w dyskusji z panem Michałem, wiem natomiast jedno. Reżyser "Idy" stworzył postać prokurator Wandy Gruz na podstawie biografii Heleny Wolińskiej, stalinowskiej prokurator. Ustalmy fakty w sprawie Wolińskiej: 1. Wolińska związała się z ruchem komunistycznym już w 1936 roku, wtedy bowiem wstąpiła do Komunistycznego Związku Młodzieży Polski. 2. Rodzina Wolińskiej została wywieziona do obozu zagłady w Treblince z warszawskiego getta, jej samej zaś udało się uciec i dołączyć do komunistycznej partyzantki.

Jak natomiast ukazał swoją filmową bohaterką Pawlikowski? Jako postać niejednoznaczną i tragiczną (!!!!!). Dlatego niedobrze mi się robi jak słyszę o tym filmie, który dostał nagrodę dlatego, że ukazuje stosunki polsko-żydowskie we "właściwym" zdaniem Zachodu świetle. Na temat Wolińskiej masz tutaj dwa linki: http://wiadomosci.onet.pl/prasa/oskarzycielka-nie-przyznaje-sie-do-winy/dm72v http://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/bartoszewski-wolinska-to-nie-koziol-o fiarny,41346.html

historyk_2

Dlatego nie mam zamiaru wycofywać ze swoich krytycznych uwag pod adresem pana Michała.

historyk_2

Jeszcze dwa słowa: najpierw przeczytaj te dwa linki na temat Wolińskiej, potem wrócimy do dyskusji. Bo nie ma sensu rozpisywać się dłużej na temat jej życiorysu. W tych dwóch linkach jest wszystko co trzeba wiedzieć na jej temat.

historyk_2

Nie ma się czym denerwować. Nie tacy artyści plotą nie takie farmazony.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones