Czy jest jakiś film, w którym nie pokazuje się ona nago?

Masakra, 24 lata, a każdy mógł już ją zobaczyć ze wszystkich stron jak ją matka natura stworzyła. To ci dopiero artystka.

12
 • Rozebrała się chyba we wszystkich filmach, w których grała większą rolę (Córki dancingu, Anatomia zła, Ojciec, Olga Hepnarova) plus jeszcze pełno krótkometrażowych. Niezły wynik biorąc pod uwagę, że jej kariera dopiero się rozkręca

 • O ile się nie mylę, grała również piosenkarkę (a jakże) Tinę w serialu "Barwy szczęścia" i tam chyba nie było rozbieranych scen :)

 • Nigdy nie wiem czy to kwestia charakteru czy zawodu uprawianego...

 • I jak tu dogodzić facetom? Raz się podniecają i radują, bo "cycki, cycki, cycki", a raz "te dziewczyny się nie szanują w ogóle, tylko cycki pokazują".

 • I co z tego? Masz z tym jakiś problem? Jakieś lęki, depresje, spać nie możesz?

 • ale żeby jeszcze jakieś cycki miała...
  W podobny sposób zaczynała Magdalena Boczarska (porównajcie sobie obie panie na nudografia.pl) ale w jej grze aktorskiej było coś więcej niż tylko epatowanie widza ciałem (zresztą dużo ładniejszym i bardziej ponętnym niż Michaliny Olszańskiej), że o Marii Probosz nie wspomnę, bo to ani warsztatu, ani zdolności... jest wiele aktorek, które zaczynały od grania ciałem, a z czasem wyrosły na aktorki z prawdziwego zdarzenia. Zobaczymy co wyrośnie z Olszańskiej?

 • Czyżby Michalina Olszańska zrujnowała Twój światopogląd? Goły facet, jak masz w zdjęciu jest ok, ale goła kobieta to obraza dla oczu? Jak się nie podoba to nie patrz, to jej życie robi co chce, jak to mówią feministki, ,,moje ciało moja sprawa,, chyba nic nie pomyliłem. W porównaniu z innymi aktorkami Michalina nie wstydzi się własnego ciała i można powiedzieć, że jest odważna, nie tylko w słowie, ale również w czynach.

 • Jest to cyniczne, ale skuteczne. Olga Kurylenko też tak zaczynała. Chociaż ta pani raczej za płaska na dziewczynę Bonda.

 • Może to jest odpowiedź na pytanie dlaczego dostaje jakieś role ;) No nie każda aktorka chce takie. Ale nie oceniam bo w sumie nie widziałem żadnego jej filmu. Chcę zobaczyć Matyldę i zainteresowało mnie co to za aktorka, a tu taki temat ;)

  • Polska aktorka nagrodzona za rolę morderczyni. Michalina Olszańska. W Rosji jej rola baletnicy wywołała święte oburzenie

   Piotr Guszkowski| 06-03-2017 MAGAZYN KULTURALNY cojestgrane24 WYBORCZA PL

   Za rolę skazanej na śmierć morderczyni właśnie otrzymała Czeskiego Lwa, nowy film kręci w Portugalii, a rosyjska megaprodukcja "Matylda" z jej udziałem jest na cenzurowanym za sprawą oskarżeń o obrażanie monarchii i uczuć religijnych. Michalina Olszańska jest na ustach Europy
   O co właściwie tyle hałasu w Rosji? Film w reżyserii Aleksieja Uczitiela opowiada o romansie Nikołaja Aleksandrowicza Romanowa, przyszłego cara Mikołaja II, z tancerką polskiego pochodzenia Matyldą Krzesińską. A że zamordowany przez bolszewików Mikołaj został świętym, rozpętała się burza. „Matyldę” potępiono już za sam temat i obsadzenie w głównej roli. niemieckiego aktora.
   Przecież o żadnej kochanicy mowy być nie mogło. Rzekomymi scenami erotycznymi z udziałem kanonizowanego męczennika oburzeni są obrońcy wiary z tajemniczej organizacji „Państwo Chrześcijańskie – Święta Ruś”.
   Do tego stopnia, że kinom, które zdecydują się wyświetlać film, grożą podjęciem radykalnych działań (m.in. podpaleniami).
   Na nic tłumaczenia filmowców, wspieranych solidarnie przez środowisko, że świadectw owego związku nie brakuje, w dodatku przedstawione wydarzenia miały miejsce zanim Mikołaj został koronowany i wziął ślub z księżniczką heską Alicją.
   Prawosławnym fundamentalistom wtóruje Natalia Pokłońska, była prokurator Krymu, od września deputowana do rosyjskiej Dumy. Na jej wniosek urzędnicy przyjrzeli się zwiastunowi, ale treści mających szargać monarchię nie znaleziono. Pokłońska nie ustępuje. Teraz zarzuca twórcom obrazę uczuć religijnych. Sęk w tym, że filmu jeszcze nikt nie widział – emocje wywołał sam zwiastun. Premierę zaplanowano dopiero na październik.
   Michalina Olszańska – zostawiłam w tym filmie skrawek duszy
   W primabalerinę i kochankę cara wciela się utalentowana, 24-letnia Michalina Olszańska. Ironiczny wpis na Facebooku, którym odniosła się do całego zamieszania, dość szybko zniknął z jej profilu. Aktorka nie chce komentować sprawy.
   O „Matyldzie” mówi, że to film, w którym zostawiła skrawek duszy.
   – Kręciliśmy ponad rok i niemal przez cały ten czas mieszkałam w Petersburgu. Myślę, że kiedy tak długo jest się z dala od domu, rodziny, przyjaciół, w obcym kraju, to coś to w tobie zostawia. Są lepsze i gorsze chwile, musisz się dostosować, usamodzielnić – twierdzi aktorka.
   Według niej sama rola nie była bardzo skomplikowana psychologicznie: – To kostiumowa megaprodukcja, w której obrazek gra o wiele ważniejszą rolę niż jakieś warstwy psychologiczne postaci. To taki hollywoodzki styl. Ale bardzo dużo mnie to wszystko nauczyło. Zrozumiałam też, że cudownie jest oczywiście być częścią takiej wielkiej produkcji, ale jednak mój świat to „indie” (kina niezależnego).
   Czeski Lew za rolę Hepnarowej
   Matylda Krzesińska to kolejna autentyczna postać w dorobku Olszańskiej po morderczyni z filmu „Ja, Olga Hepnarová”. Za tę rolę dostała właśnie Czeskiego Lwa i Nagrodę Czeskich Krytyków Filmowych.
   Film ucieka od tradycyjnej fabuły i składa się z luźno powiązanych ze sobą epizodów – wydarzeń z życia tytułowej bohaterki, które doprowadziły do tragicznego finału - recenzja "Ja, Olga Hepnarova".
   Hepnarová była ostatnią kobietą skazaną w Czechosłowacji na karę śmierci: 10 lipca 1973 roku z premedytacją wjechała w ludzi czekających na tramwaj, zabijając osiem osób.
   Michalina Olszańska w filmie 'Ja, Olga Hepnarova' / Fot. materiały producenta Michalina Olszańska w filmie 'Ja, Olga Hepnarova' / Fot. materiały producenta
   – Nie było oczywiście sensu siłować się na wierne odwzorowanie prawdziwej Olgi, bo za mało o niej wiemy. Dlatego chciałam zbudować postać opartą na Hepnarovej. Dziewczynę skrajnie zagubioną, która bała się samotności, a jednocześnie nie potrafiła być z ludźmi. Kogoś, kto rozpaczliwie błagał o pomoc, a jednocześnie tę pomoc odrzucał – opowiada Olszańska.
   Rola wymagała od aktorki sięgnięcia do mrocznych przestrzeni, poszukania ich w sobie. W powrocie z takiej podróży pomaga wskoczenie w następną postać.
   – Zaraz po „Ja, Olga Hepnarová” zaczęliśmy kręcić „Córki dancingu”, więc nie miałam tak zwanej aktorskiej depresji poporodowej – czyli przeżywania w domu zrzucania roli. Od razu trzeba było budować następną, nie było czasu na użalanie się nad sobą – tłumaczy Olszańska.
   W „Córkach dancingu” gryzła surowe świńskie serce
   Bohaterkami brawurowych „Córek dancingu”, rozpiętych między musicalową baśnią a horrorem, są dwie syreny, które podbijają stołeczne lokale czasów PRL-u.
   Dwie syrenie nimfetki dołączają do kapeli grającej chodnikowe klasyki.- recenzja "Córek dancingu".
   Michalina Olszańska (pierwsza z lewej) w 'Córkach dancingu' / reż. Agnieszka Smoczyńska, prod. Polski Instytut Sztuki Filmowej Michalina Olszańska (pierwsza z lewej) w 'Córkach dancingu' / reż. Agnieszka Smoczyńska, prod. Polski Instytut Sztuki Filmowej
   Olszańska stworzyła u Agnieszki Smoczyńskiej kolejną śmiałą kreację. Już wcześniej zdążyła się oswoić z wykorzystaniem nagości jako narzędzia aktorskiego. Na planie „Córek dancingu” czekały ją inne wyzwania – na przykład gryzła. surowe świńskie serce. Z perspektywy czasu aktorka ocenia, że było to głupotą: – Nie mieliśmy oczywiście budżetu na specjalnie wykonany rekwizyt, więc trudno, trzeba się było poświęcić. Teraz już bym tego nie zrobiła.
   Według Olszańskiej sceny, w których trzeba pokazać emocje, są o wiele bardziej intymne, niż pokazanie piersi czy pośladka.
   Michalina Olszańska (z lewej) w 'Córkach dancingu' / MATERIAŁY PRASOWE Michalina Olszańska (z lewej) w 'Córkach dancingu' / MATERIAŁY PRASOWE
   – Kiedy się wybiera ten zawód, trzeba zdawać sobie sprawę, o co w nim chodzi. Użyczamy postaci całych siebie, swojego ciała i emocji. Przedwczoraj grałam scenę, w której zabierają mi dziecko. Nie uznaję mentoli i innych trików na wymuszenie łez, rozpacz musi iść ze środka.
   Takie sceny są bardzo ciężkie, pokazujemy ekipie filmowej, a później widzom w kinie, całe swoje wnętrze. To na prawdę o wiele cięższy kaliber niż sutek – zapewnia Olszańska, która zanim poszła w ślady rodziców i wybrała aktorstwo, debiutowała jako nastoletnia pisarka.
   Teraz będzie Polą Negri
   Wspomniana scena kręcona była na planie portugalskiego filmu „Carga” w reżyserii Bruna Gascona. Na tym nie koniec podróży. Po zakończeniu zdjęć aktorka poleci na plan do Luksemburga, gdzie w serialu historycznym zagra Polę Negri.
   – To jest kolejne odhaczone marzenie, zawsze uwielbiałam Polę – zdradza Olszańska. – Bardzo cenię sobie tę możliwość grania w różnych krajach, w różnych językach. Już pomijając oczywiste – karierę aktorską itd. – to jest to przede wszystkim okazja do poznania nowych kultur, najwspanialszych ludzi, z którymi pewnie nigdy by mnie los nie zetknął, gdyby nie mój zawód. Mój rozwój jako aktorki idzie w parze z moim rozwojem jako człowieka. I to jest w tym wszystkim najlepsze.

 • Wielce zaintrygowany aktorką Michaliną Olszańską zrobiłem resarch światowych recenzji filmu „Ja Olga Hepnarova”, które napisano w trakcie i po festiwalu „ Berlinare 2016”, gdzie film otwierał prestiżową sekcję „Panorama”. Przejrzałem ponad 50 tekstów i choć sam film oceniany był mniej lub bardziej pozytywnie ( ma już na koncie kilka międzynarodowych nagród w tym np. na naszym festiwalu w Łagowie 2016 otrzymał „Złote Grona” ) to sama Olszańska za rolę Olgi we wszystkich przejrzanych przeze mnie opiniach, została zrecenzowana entuzjastycznie. Oto kilka cytatów z najbardziej prestiżowych branżowych pism :
  *„…Olszańska daje imponująco głęboką kreację/…/magnetyczne dziwne piękno Olszańskiej staje się punktem centralnym tego ascetycznego wciągającego debiuty…” . The Hollywood Reporter “ Ja Olga Hepnarova: „ Murder, she wrought by Stephen Dalton http://www.hollywoodreporter.com/review/i-olga-hepnarov-berl...

  *“…Olszańska pozostaje magnetyzująco obecna nawet w mniej ważnych scenach…” VARIETY Guy Lodge Film Critic @guylodge Film Review: ‘I, Olg Hepnarova’ http://variety.com/2016/film/reviews/i-olga-hepnarova-review...
  *„…W swoim przykuwającym uwagę wykonaniu polska aktorka Michalina Olszańska ożywia na ekranie Olgę Hepnarową jako intelektualną dekadentkę o poranionej duszy. Jej dyskurs z rzeczywistością odzwierciedla zainteresowanie Kafką, Camus’m i Freudem… „ Cinemaeuropa Film Focus I, Olga Hepnarová: One versus all by Martin Kudláč http://cineuropa.org/ff.aspx?t=ffocusarticle&l=en&ti...
  *„… Hepnarova została kapitalnie (brilliantly portrayed ) sportretowana przez Michalinę Olszańską/../ Dla mnie był to zdecydowanie nie tyle najlepszy co najpiękniejszy film festiwalu (Berlinare2016)… „ GEOTHE INSTITUT Philipp Bühler “Já, Olga Hepnarová” Even desolation can shine https://www.goethe.de/en/kul/flm/20706349.html
  *“… oszałamiająca główna rola…” The Irish Times Tara Brady I, Olga Hepnarová review: Austere biopic of a mass murdhttp://www.irishtimes.com/culture/film/i-olga-hepnarov%C 3%A1-review-austere-biopic-of-a-mass-murde0rer-1.288660erer
  *„…Olszańska daje żarliwy spektakl… aktorka fascynuje mimo kolejnych złych fryzur, póz, zgarbienia i tików, nieustannego palenia papierosów i babochłopstwa…” Screendaily 11 February, 2016 by Fionnuala Halligan, Chief Film Critic
  http://www.screendaily.com/reviews/i-olga-hepnarova-berlin-r...
  …I kilkadziesiąt pozostałych recenzji ze świata w podobnym tonie. • Nagrody

  2017

  Nagroda Czeskich Krytyków Filmowych w kategorii: Najlepsza aktorka za rolę w filmie "Ja, Olga Hepnarova"

  Czeski Lew (Nagroda Czeskiej Akademii Sztuki Filmowej i Telewizyjnej) nominacja w kategorii: Najlepsza główna rola kobieca za rolę w filmie "Ja, Olga Hepnarova"

  2016

  Mińsk (Międzynarodowy Festiwal Filmowy "Listapad") Nagroda za najlepszą pierwszoplanową rolę kobiecą w filmie "Ja, Olga Hepnarova"

  Koszyce (Art Film Fest) Nagroda za najlepszą rolę kobiecą w filmie "Ja, Olga Hepnarova"

 • Właśnie to w niej lubię. Jest dobrą aktorką a przy okazji nie jest przyzwoitka. Piękne ciało. Nie wiem co się z tymi facetami dzisiaj dzieje. Pewnie wolisz penisy oglądać jak "faceci" na zachodzie?

Zgłoś nadużycie

Opisz, dlaczego uważasz, że ten wpis nie jest zgodny z regulaminem serwisu: