data urodzenia: 14 sierpnia 1965
miejsce urodzenia:Warszawa, Polska
stan cywilny:mąż Jarosław Kukulski (do 2003, rozwód), syn Piotr (ur. 1989)
Monika Borys

Monika Borys z wykształcenia tancerka, została aktorką estrady i piosenkarką z zamiłowania. Na początku swojej kariery nawiązała wspólpracę z kompozytorem Ryszardem Poznakowskim, z którym nagrała swoją pierwszą piosenkę "To nie jest pora na miłość". Potem poznała kompozytora Jarosława Kukulskiego /obecnie swojego mężą/. Wystąpiła z jeko kompozycją "Nie masz prawa" w plebiscycie "Od Opola do Opola" w 1988r. i ...zwyciężyła. Jej kolejne przeboje "Bohater roku", "Ściana i groch", "Słodka Lady" długo utrzymywały się na liście przebojów Magazynu Muzycznego "Rytm" programu pierwszego polskiego radia, a piosenka "Co ty, królu złoty" (do słów Jacka Cygana), podczas koncertu "Premiery" opolskiego festiwalu w 1989r., wytypowana została jako przebój publiczności w Opolu. Wystąpiła też na Festiwalu Piosenki w Sopocie z piosenką "Dance with me" oraz programie "Zaczarowany świat bajek". Na dużym ekranie debiutowała w 1985 roku w filmie Henryka Bielskiego "Chrześniak". W telewizji pojawiła się w obrazie Franciszka Trzeciaka "Ojcowizna" (1986), a rok potem zagrała niewielką rolę dziewczyny fałszywego Henryka Moderskiego w jednym z odcinków serialu TVP "07 zgłoś się" (1987) -pt. "Przerwany urlop".

znana z

ocena występów gościnnych

5,1 7 głosów
07 zgłoś się
Dziewczyna w towarzystwie "Literata" / Dziewczyna fałszywego Henryka Moderskiego

filmografia

sortuj wg:

pokaż:

moja aktywność:

gościnnie
zwiń
1976 7,3
07 zgłoś się(1976)
(serial TV 1976 - 1987)

Dziewczyna w towarzystwie "Literata" / Dziewczyna fałszywego Henryka Moderskiego

aktor
rozwiń
  • Ukończyła wydział estradowy w Państwowej Szkole Baletowej w Warszawie.
  • W 1989 roku na Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu otrzymała Nagrodę Publiczności podczas Koncertu Premier za piosenkę "Co ty królu złoty".
  • W 1990 roku na Festiwalu w Opolu w krótkim koncercie poświęconym pamięci Anny Jantar, w dziesiątą rocznicę jej śmierci wykonała utwór "Moje jedyne marzenie".
zobacz wszystkie tematy na forum

twórcy strony zobacz więcej

Cieszymy się, że Ty też masz łeb pełen filmów i chcesz podzielić się swoją wiedzą z innymi.
Niniejsza strona została utworzona dzięki takim jak Ty! Najwięcej treści dodali:

Dowiedz się więcej o