Średnia ocena
5,4/10 18
głosów
data urodzenia:1965-08-14
miejsce urodzenia:Warszawa, Polska
stan cywilny:mąż Jarosław Kukulski (do 2003, rozwód), syn Piotr (ur. 1989)
Monika Borys

Monika Borys z wykształcenia tancerka, została aktorką estrady i piosenkarką z zamiłowania. Na początku swojej kariery nawiązała wspólpracę z kompozytorem Ryszardem Poznakowskim, z którym nagrała swoją pierwszą piosenkę "To nie jest pora na miłość". Potem poznała kompozytora Jarosława Kukulskiego /obecnie swojego mężą/. Wystąpiła z jeko kompozycją "Nie masz prawa" w plebiscycie "Od Opola do Opola" w 1988r. i ...zwyciężyła. Jej kolejne przeboje "Bohater roku", "Ściana i groch", "Słodka Lady" długo utrzymywały się na liście przebojów Magazynu Muzycznego "Rytm" programu pierwszego polskiego radia, a piosenka "Co ty, królu złoty" (do słów Jacka Cygana), podczas koncertu "Premiery" opolskiego festiwalu w 1989r., wytypowana została jako przebój publiczności w Opolu. Wystąpiła też na Festiwalu Piosenki w Sopocie z piosenką "Dance with me" oraz programie "Zaczarowany świat bajek". Na dużym ekranie debiutowała w 1985 roku w filmie Henryka Bielskiego "Chrześniak". W telewizji pojawiła się w obrazie Franciszka Trzeciaka "Ojcowizna" (1986), a rok potem zagrała niewielką rolę dziewczyny fałszywego Henryka Moderskiego w jednym z odcinków serialu TVP "07 zgłoś się" (1987) -pt. "Przerwany urlop".

znana z

filmografia

przejdź do
przejdź do zawodu:
tytułśredniaw roli
1986
6,1 
  1985
  6,3 
   przejdź do zawodu:
   tytułśredniaw roli
   1976-1987
   7,2Dziewczyna w towarzystwie "Literata" / Dziewczyna fałszywego Henryka Moderskiego
   • (niewymieniony w czołówce)
   • Ukończyła wydział estradowy w Państwowej Szkole Baletowej w Warszawie.
   • W 1989 roku piosenka "Co ty królu złoty" podczas koncertu premier, otrzymała Nagrodę Publiczności na Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolub w 1989 roku.
   • W 1990 roku na Festiwalu w Opolu w krótkim koncercie poświęconym pamięci Anny Jantar, w dziesiątą rocznicę jej śmierci wykonała utwór "Moje jedyne marzenie".

   dyskusja

   (3 tematy)
   tytułautorpostyostatnio pisał
   0
    

   Hmm...?

   Ciekawe co bylo przyczyną rozstania następczyni Anny Jantar...z p.Jarosławem Kukulskim i ten koniec kariery też jakiś niespodziewany...?
   Anusiak Anusiak
   ocena: 7
   0
    

   Żal

   Szczerze to nigdy pani Moniki nie lubiłam, nie mój typ człowieka, ale nigdy jej nie wybaczę, że zrezygnowała z kariery, brakuje mi jej ciepłego i ... czytaj dalej
   0
    

   Dowiedz się więcej o