Natalia Marisa Oreiro Iglesias

Natalia Oreiro

biografie

(4)
  • Jak wiele innych aktorek, karierę rozpoczęła od udziału w reklamach telewizyjnych [zachwalała w nich tampony]. Jednak jej rzeczywistym debiutem była rola w "Inconquistable corazon" w 1993 roku. Potem wystąpiła w kilku innych serialach, m.in. z popularnym aktorem telenowel, Diego Ramosem w "Ricos y famosos" . Wkrótce potem nakręciła pierwszy kinowy obraz - "Un Argentino en New York", gdzie zagrała gwiazdę muzyki latynoamerykańskiej. Zachęcona sukcesem filmu, nagrała album zatytułowany po prostu "Natalia Oreiro". W 2001 r. wydała swój drugi krążek "Tu veneno"("Twoja trucizna"), który trafił na światowe lsty przebojów . Największą popularność zdobyła dzięki głównej roli w telenoweli "Zbuntowany anioł". Cieszyła się ona tak dużym powodzeniem w Polsce, że doczekała się już dwóch emisji w telewizji Polsat.

  • Karierę rozpoczęła, kiedy pokonała dwanaście tysięcy kontrkandydatek i została prezenterką w show brazylijskiej artystki Xuxy Meneghel. Potem zadebiutowała w argentyńskiej telewizji. W 1998 roku zagrała pierwszy raz na dużym ekranie, w filmie "Argentyńczyk w Nowym Jorku". W tym samym czasie nagrała debiutancki album, "Natalia Oreiro". Rozpoczęła też pracę na planie "Zbuntowanego anioła". Po zakończeniu zdjęć, w 2000 roku ukazała się jej druga płyta - "Tu veneno". Kolejny rok spędziła w trasie koncertowej. W 2002 roku powróciła do telewizji serialem "Kachorra to ja". Nagrała też promującą serial płytę "Turmalina". Pod koniec 2002 roku otrzymała propozycję zagrania w filmie Eduardo Mignogny  - "Cleopatra", którą przyjęła. W jednej ze scen filmu grana przez nią Sandra ogoliła swoją głowę. To wymagało zmiany wizerunku od Natalii. Latem 2003 roku uczestniczyła w promocji filmu, a potem ruszyła w tournee po Rosji i Argentynie. Kolejnym krokiem w jej karierze była praca nad serialem "El Deseo".

  • Natalia Oreiro urodziła się 19 maja 1977 w Montevideo, w Urugwaju. Od dziecka marzyła o karierze scenicznej i już w wieku ośmiu lat zaczęła pobierać lekcje aktorstwa. W wieku dwunastu lat wygrała dziecięcy casting do filmu reklamowego i ten właśnie moment można uznać za oficjalny początek jej kariery. Zanim ukończyła szesnasty rok życia, zdążyła zagrać w ponad 30 reklamówkach produktów tak znanych firm jak Coca-Cola, Pepsi, czy Johnson&Johnson, a gdy miała czternaście lat została wybrana spośród 10 tysięcy kandydatek do udziału w tournée Xuxy Meneghel - brazylijskiej królowej telewizji i muzyki, wystąpiła też w jej programie telewizyjnym.

    Ponieważ większość zarobków młodej gwiazdy pochłaniały podróże z jej rodzinnego Montevideo na castingi w Buenos Aires, w wieku lat siedemnastu Natalia postanowiła przeprowadzić się na stałe do Argentyny. Dostała małą rólkę w telenoweli "Inconquistable corazón", pojawiła się też w latynoamerykańskim MTV. Zagrała jeszcze kilka pomniejszych ról w innych serialach, aż wreszcie odniosła sukces w telenoweli "Valeria". Jej pierwszy film pełnometrażowy to "Argentyńczyk w Nowym Jorku". Natalia jako aktorka zebrała bardzo pochlebne opinie, a film bił w Argentynie rekordy kasowe. Był to też pierwszy krok w kierunku muzycznej kariery młodej gwiazdy.

    W 1998 roku wydała swój pierwszy album - "Natalia Oreiro", który zawierał między innymi przebój z serialu "Zbuntowany anioł", którego była gwiazdą. W styczniu 2000 roku stacja E! Entertainment Television Latino ogłosiła Natalię Gwiazdą Roku. 

    Artystka postanowiła poświęcić się przede wszystkim swojej karierze piosenkarki, spędziła dwa miesiące w Los Angeles pracując nad swoim drugim albumem, "Tu Veneno". Płyta ta utrzymana jest w bardziej popowo-rockowym stylu. Po 2000 roku odniosła sukces telenowelami "Kachorra to ja", "Jesteś moim życiem", kontynuując z powodzeniem karierę filmową.

  • Jej kariera rozpoczęła się, kiedy miała 12 lat. Na początku brała udziała w filmach reklamowych, lecz w wieku 16 lat zagrała w swoim pierwszym filmie. Nie jest tylko i wyłącznie aktorką. Nagrała również trzy płyty. Utwory z conajmniej dwóch pojawiły się w seralach z nią samą w roli głównej. Musiała poświęcić się w wyjechać do Argentyny pozostawiając w Urugwaju swoją rodzinę. Największą sławę przyniósł jej serial Muneca Brava ( Zbuntowany Anioł ). W 2001 roku wyszła za mąż za Ricarda Mollo o wiele od niej starszego. Jest jego drugą żoną.

opinie i nagrody
multimedia