Natalia Marisa Oreiro Iglesias

Natalia Oreiro

biografie

(4)
 • Jak wiele innych aktorek, karierę rozpoczęła od udziału w reklamach telewizyjnych [zachwalała w nich tampony]. Jednak jej rzeczywistym debiutem była rola w "Inconquistable corazon" w 1993 roku. Potem wystąpiła w kilku innych serialach, m.in. z popularnym aktorem telenowel, Diego Ramosem w "Ricos y famosos" . Wkrótce potem nakręciła pierwszy kinowy obraz - "Un Argentino en New York", gdzie zagrała gwiazdę muzyki latynoamerykańskiej. Zachęcona sukcesem filmu, nagrała album zatytułowany po prostu "Natalia Oreiro". W 2001 r. wydała swój drugi krążek "Tu veneno"("Twoja trucizna"), który trafił na światowe lsty przebojów . Największą popularność zdobyła dzięki głównej roli w telenoweli "Zbuntowany anioł". Cieszyła się ona tak dużym powodzeniem w Polsce, że doczekała się już dwóch emisji w telewizji Polsat.

 • Natalia Marisa Oreiro Iglesias de Mollo, stan cywilny: mezatka, od 30.12.2001 zona Ricardo Mollo (ur. 1957).
  Aktorka filmowa, serialowa i teatralna, piosenkarka, tancerka, prezenterka, kompozytorka i autorka tekstow

  Kariere rozpoczela tak naprawde w momencie, kiedy pokonala 12 000 kontrkandydatek i zostala prezenterka w show brazylijskiej artystki Xuxa. Niedlugo potem zadebiutowala w argentynskiej telewizji. W 1998 zagrala pierwszy raz na duzym ekranie. W tym samym roku nagrala debiutancki album, 'Natalia Oreiro'. Rozpoczela tez prace na planie 'Zbutnowanego aniola'. Po jego zakonczeniu w 2000 ukazala sie druga plyta Natalii. Kolejny rok spedzila w trasie koncertowej. W 2002 powrocila do TV serialem 'Kachorra to ja'. Nagrala tez promujaca serial plyte 'Turmalina'. Pod koniec tego roku otrzymala propozycje zagrania w filmie Eduarda Mignogny pt. 'Cleopatra', ktora przyjela. W jednej ze scen filmu grana przez nia Sandra goli swoja glowe. To wymagalo zmiany wizerunku od Natalii. Latem 2003 uczestniczy w promocji filmu, a na jesieni rusza w tournee po Rosji i Argentynie. Obecnie pracuje nad serialem 'El Deseo'.

 • Natalia Oreiro urodziła się 19 maja 1977 w Montevideo w Urugwaju. Od dziecka marzyła o karierze scenicznej i już w wieku 8 lat zaczęła pobierać lekcje aktorstwa. W wieku 12 lat Natalia wygrała dziecięcy casting do filmu reklamowego i ten właśnie moment można uznać za oficjalny początek jej kariery. Zanim ukończyła 16 rok życia, zdążyła zagrać w ponad 30 reklamówkach produktów tak znanych firm jak Coca-Cola, Pepsi, czy Johnson&Johnson, a gdy miała 14 lat została wybrana spośród 10 000 kandydatek do udziału w tournée Xuxa - brazylijskiego króla telewizji i muzyki, wystąpiła też w jego programie telewizyjnym.
  Ponieważ większość zarobków młodej gwiazdki pochłaniały podróże z jej rodzinnego Montevideo na castingi w Buenos Aires, w wieku lat siedemnastu Natalia postanowiła przeprowadzić się na stałe do Argentyny. Dostała małą rólkę w telenoweli „Inconquistable corazón” pojawiła się też w latynoamerykańskim MTV. Zagrała jeszcze kilka pomniejszych ról w innych serialach, aż wreszcie odniosła sukces jako Valeria w telenoweli „Ricos y Famosos” Stąd niedługa już była droga do dużego ekranu, jej pierwszy film pełnometrażowy to „Un argentino en Nueva York”(„Argentyńczyk w Nowym Jorku”). Zagrała tam rolę jakby wyjętą ze swojego życia: film opowiada o młodej dziewczynie, która chce zostać gwiazdą w świecie muzyki. Natalia jako aktorka zebrała bardzo pochlebne opinie, a film bił w Argentynie rekordy kasowe. Był to też pierwszy krok w kierunku muzycznej kariery młodej gwiazdy.

  W 1998 roku wydała swój pierwszy album – „Natalia Oreiro” - (w Polsce album ukazał się w zeszłym roku), który zawierał między innymi przebój z bardzo popularnego serialu „Muneca brava) „ („Zbuntowany anioł”). Serial, którego zresztą była gwiazdą, był najpopularniejszym w historii programem w Argentynie.
  W styczniu 2000 roku stacja E! Entertainment Television Latino ogłosiła Natalię Gwiazdą Roku. Jej najnowsza telenowela nadawana jest obecnie w 23 krajach, m.in. w Stanach Zjednoczonych, Rosji i wielu krajach Ameryki Południowej.

  W 2000 roku Natalia postanowiła poświęcić się przede wszystkim swojej karierze piosenkarki, spędziła więc dwa miesiące w Los Angeles pracując nad swoim drugim albumem, „Tu Veneno” („Twoja trucizna”). Ta produkcja utrzymana jest w bardziej popowo-rockowym stylu. Przy jej tworzeniu współpracowali z Natalią tak zasłużeni muzycy, jak np. Abraham Laboriel JR. , perkusista grywający np. z Sealem, Jimmy Johnson, dawny basista Jamesa Taylora, czy Alex Acuna (instr. perkusyjne), niezwykle utalentowany muzyk, mający za sobą współpracę z takimi gwiazdami jak Elvis Presley czy Weather Report. Na instrumentach klawiszowych zagrał Greg Mathison (Barbra Straisand), partie gitarowe nagrali Michel Thompson i Michael Landau, dawni muzycy Celine Dion i Madonny. W nagraniach sekcji dętej udział wzięli De Calle, Dana Teboe czy Tony Conception, grywający dawniej z Glorią Estefan.

  Ponieważ większość zarobków młodej gwiazdki pochłaniały podróże z jej rodzinnego Montevideo na castingi w Buenos Aires, w wieku lat siedemnastu Natalia postanowiła przeprowadzić się na stałe do Argentyny. Dostała małą rólkę w telenoweli „Inconquistable corazón”, pojawiła się też w latynoamerykańskim MTV. Zagrała jeszcze kilka pomniejszych ról w innych serialach, aż wreszcie odniosła sukces jako Valeria w telenoweli „Ricos y Famosos”. Stąd niedługa już była droga do dużego ekranu – jej pierwszy film pełnometrażowy to „Un argentino en Nueva York” („Argentyńczyk w Nowym Jorku”). Zagrała tam rolę jakby wyjętą ze swojego życia: film opowiada o młodej dziewczynie, która chce zostać gwiazdą w świecie muzyki. Natalia jako aktorka zebrała bardzo pochlebne opinie, a film bił w Argentynie rekordy kasowe. Był to też pierwszy krok w kierunku muzycznej kariery młodej gwiazdy.

  W 1998 roku wydała swój pierwszy album - „Natalia Oreiro” - (w Polsce album ukazał się w zeszłym roku), który zawierał między innymi przebój z bardzo popularnego serialu „Muñeca Brava” („Zbuntowany anioł”). Serial, którego zresztą była gwiazdą, był najpopularniejszym w historii programem w Argentynie.
  W styczniu 2000 roku stacja E! Entertainment Television Latino ogłosiła Natalię Gwiazdą Roku. Jej najnowsza telenowela nadawana jest obecnie w 23 krajach, m.in. w Stanach Zjednoczonych, Rosji i wielu krajach Ameryki Południowej.

  W 2000 roku Natalia postanowiła poświęcić się przede wszystkim swojej karierze piosenkarki, spędziła więc dwa miesiące w Los Angeles pracując nad swoim drugim albumem, „Tu Veneno” („Twoja trucizna”). Ta produkcja utrzymana jest w bardziej popowo-rockowym stylu. Przy jej tworzeniu współpracowali z Natalią tak zasłużeni muzycy, jak np. Abraham Laboriel JR. , perkusista grywający np. z Sealem, Jimmy Johnson, dawny basista Jamesa Taylora, czy Alex Acuña (instr. perkusyjne), niezwykle utalentowany muzyk, mający za sobą współpracę z takimi gwiazdami jak Elvis Presley czy Weather Report. Na instrumentach klawiszowych zagrał Greg Mathison (Barbra Straisand), partie gitarowe nagrali Michel Thompson i Michael Landau, dawni muzycy Celine Dion i Madonny. W nagraniach sekcji dętej udział wzięli De Calle, Dana Teboe czy Tony Conception, grywający dawniej z Glorią Estefan.

 • Jej kariera rozpoczęła się, kiedy miała 12 lat. Na początku brała udziała w filmach reklamowych, lecz w wieku 16 lat zagrała w swoim pierwszym filmie. Nie jest tylko i wyłącznie aktorką. Nagrała również trzy płyty. Utwory z conajmniej dwóch pojawiły się w seralach z nią samą w roli głównej. Musiała poświęcić się w wyjechać do Argentyny pozostawiając w Urugwaju swoją rodzinę. Największą sławę przyniósł jej serial Muneca Brava ( Zbuntowany Anioł ). W 2001 roku wyszła za mąż za Ricarda Mollo o wiele od niej starszego. Jest jego drugą żoną.

opinie i nagrody
multimedia
o