Natalie Portman

Natalie Hershlag

8,4
100 893 oceny gry aktorskiej
powrót do forum osoby Natalie Portman

Milosz Forman po pracy z nią stwierdził, że jest „najinteligentniejszą aktorką w historii
Hollywood” i dodał mniej serio "że to zapewne zasługa jej wschodnioeuropejskich genów”.
Zobacz wideo: Natalie Portman w Wenecji
Ojciec jest potomkiem emigrantów z Polski i Rumunii, zaś matka z Austrii i Rosji. Dziadek
Natalie Portman ze strony ojca był Polakiem pochodzenia żydowskiego, którego rodzice
zginęli w Auschwitz, natomiast jej babcia od strony matki w czasie II wojny światowej
działała w brytyjskim wywiadzie.

użytkownik usunięty
dusiii

Mogła zostać naukowcem, nauczycielem czy cholera wie kim, bo aktorstwo nie jest jej mocną stroną.

dusiii

skończyła psychologię na Harvardzie więc chyba o czymś to świadczy...

sleszak

Tak , świadczy o tym, że ma kasę.

sowanna

Szkoda że ty nie masz to też byś skończył.

sleszak

Zrobiła tylko coś w rodzaju licencjatu. Wiesz ile ludzi kończy psychologię rocznie? Nawet na jakimś uniwersytecie z Ivy League.

dusiii

przecież to żydówka

maykell

Uwielbiam te wasze uprzedzenia doskonali Aryjczycy - Żyd znaczy gorszy? Zrobił ci któryś coś?

użytkownik usunięty
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem

Można i tak. Ja jestem neutralny .

kubixer11

Nie twój interes.

maykell

Tak jak twoim - Ehh - Kolejny ....... który myśli że w necie można wszystko.

kubixer11

Kolejny lemyng.

maykell

Jesteś jak gimnazjalistka z fejsbuka:

- :( Do dupy z tym!

-(kolega z FB): Co się stało?

-Nie twoja sprawa :P

spychu1920

hahaha, jeżeli przypisanie żydowskiego pochodzenia przyrównujesz "do do dupy z tym!"

maykell

Jej, poważne problemy z czytaniem ze zrozumieniem widzę. Przeczytaj sobie powyższe odpowiedzi jeszcze z 10 razy i może naprostujesz swoje rozumowanie do jakiegoś akceptowalnego minimum. Przez rok powinieneś był dać radę.

maykell

Żydówka to nie jest obraźliwe określenie. To określenie neutralne z którego ty robisz obraźliwe swoim komentarzem.
Żyd to nie narodowość, a przede wszystkim rasa. Biorąc pod uwagę ich liczbę na terenach dawnej Polski - zwłaszcza że uciekali do nas przez kilkaset lat jako do ostoi i miejsca akceptacji - sam pewnie masz w sobie nieco żydowskich genów.
Jak będziesz miał do czynienia z czarnoskórym, którego matką lub ojcem będzie biały Polak z rodziny o wielkiej patriotycznej przyszłości to też wymowisz mu polskości bo "ale to murzyn"? Czy może wybuchniesz bo nie będziesz w stanie pogodzić w sobie tego, że ktoś może być innej nacji i być Polakiem? Dziadek Portman był Polakiem co sprawia że ma polskie korzenie. Ciężko z tym dyskutować chyba że ma się uprzedzenia w kontekście czasu, kiedy nie istniała narodowość "żyd" i to w zasadzie od zawsze.

Enterraz

Żydzi nie są rasą. Można powiedzieć, że Żydzi są jakąś grupą etniczną lub czym w tym stylu, ale nie rasą.

użytkownik usunięty
Enterraz

Korwa nie ma rasy żydowskiej, jest tylko naród. Rasa to cechy fizyczne - czarna, biała i żółta. Ogarnij się i povzytaj

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
kubixer11

Dobre ;)

kubixer11

tak, rozkradają nasz kraj od lat i sieją po świecie antypolską propagandę, że niby ich mordowaliśmy podczas wojny razem z nazistami

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
allegrowicz_polski

Do mnie piszesz śmieciuchu jako do nazisty? Hahaha. Lemyngu zboczony.

maykell

Jesteś jednostką o wysokim stopniu społecznej degeneracji, dodatkowo mogę u ciebie zdiagnozować zespół stresu pourazowego oraz paranoje lewo-mózgową i zanik moralności
społecznej i normalizacji kontaktów. Proponuje lek Luvox albo Prozac, ew wizytę we Wrocławiu w klinice dr n med mecenasa sz.p. Józefa Rozderskiego

allegrowicz_polski

Więcej takich jak ja i Polska byłaby prawdziwym krajem europejskim a nie chlewem i spelunką. Zero szacunku dla krajowego zbydłoczeństwa. Proponuję naukę myślenia i analizy a nie tylko odtwarzania bredni zasłyszanych od kolegów z baru. Chociaż to proces, na który prawdopodobnie już u ciebie za późno.

allegrowicz_polski

Tak więc zamknij otwór gastralny zboczony naziolu.

dusiii

Nie ma polskich korzeni tylko żydowskie

Anneke01

Izraelskie jak coś - Jakoś nie widzę na mapie świata Państwo Żyd.

kubixer11

Nie masz też państwa cygańskiego czy kurdyjskiego.

maykell

Kurdowie to inna sprawa a co się tyczy Cyganów to jest kraj w którym oni dominują - Rumunia.

kubixer11

Dominują? Bzdura. Prędzej na Słowacji.

kubixer11

to odnosząc się do Twojej wypowiedzi nie powinni się nazywać Cyganie tylko Rumuni :) skoro nie ma Żydów tylko Izraelici

kubixer11

z faszystą chcesz walczyć? :D

ed j. rush

Do faszystów się strzela.

kubixer11

Faszyzm a nazizm to dwie inne rzeczy.

kubixer11

Państwa Palestyna na mapie też nie uraczymy. A miliony mieszkańców USA, z nazwiskami ...stein, ..man, Cohen itd. to też "Izraelici" czy żydzi? Może "wyznawcy wiary Dawida".

kubixer11

A ja widzę Nigeria, ale o nigeryjskim narodzie jeszcze nie słyszałem, podobnie jak o republikanach południowo afrykańskich (czy też rpańczykach).
Nie rozumiem, w którym roku słowo Żyd stała się obelgą. Mam nadzieję, że słowo Polak nadal jest akceptowalne.

Anneke01

Ma pochodzenie polsko-żydowskie rasistowskio-nazistowski ignirancie

allegrowicz_polski

Ona ma pochodzenie żydowskie a nie polskie. Liczy się krew płynąca w żyłach a nie miejsce urodzenia dziadka.

dusiii

Po pierwsze,ona nie ma polskich korzeni...broń Boże.Jest żydówką po prostu(stąd też chociażby ten NIEZASŁUŻONY Oskar za "Czarnego łabędzia). Żeby ktoś mnie nie zrozumiał źle,nie mam nic do żydów,ale z niej jest bardzo kiepska aktorka.Niestety akademia filmowa sukcesywnie utwierdza ją w przekonaniu,że jest utalentowana.Proponuję jej zmianę zawodu

sylwina187

Mi pasuje jako aktorka. Nie rozumiem jak można pisać, że jest kiepską aktorką. Każda taka osoba zapomina na końcu zdania dodać " w mojej opinii lub IMO".

spychu1920

https://www.youtube.com/watch?v=2reB6sPVHfo proszę : 00:42 :)

dusiii

I co ?

spychu1920

no właśnie i co? mój dziadek urodził się jeszcze w Prusach tzn że jestem Niemcem?

havvok

Jakiej narodowości osoby były w Twojej rodzinie, nie wiem. Przed Twoim dziadkiem i Twoją babcią była jeszcze cała masa innych przodków. Co niczego nie dowodzi.

Masz najprawdopodobniej obywatelstwo polskie, więc jesteś Polakiem. Tyle.

Zaś "korzenie" nie oznaczają obywatelstwa. Tego słowa używamy mówiąc o pochodzeniu przodków danej osoby.

spychu1920

Wypowiedź sama w sobie ma to do siebie, że zawiera opinię tego kto ją wygłasza więc po co dodawać "w mojej opinii"?
Przecież nikt tu nie cytuje i nie powołuje się na zewnętrzne źródła więc nie rozumiem tej uwagi.

dusiii

Polska nie jest krajem wschodnioeuropejskim i to powinni kumać wszyscy!
Poza tym polskie korzenie? Nie wierzę w te bzdury z polskimi korzeniami. Dlaczego wszyscy mieli by z Polski uciekać, za dużo tych nieoficjalnych polskich korzeni. Urodziła się w Izraelu i jestem zdania, że jej przodkowie są z Izraela, nie wpychajcie na siłę Polski, bo Polska by miała kiepską reputację miejsca, z którego się tylko ucieka. To nie jest godne kraju Zachodu.

czomo12

I tu popełniasz ten sam błąd co wszystkie kraje zachodnioeuropejskie, Polska nie leży w Europie wschodniej tylko w Europie środkowej. Dla zachodu, wszystko na wschód od nich jest wschodem dlatego mówią, że Polska jest na wschodzie. Najbardziej prawdopodobny środek Europy jest poza wschodnią granicą Polski więc jak by nie patrzeć to Polska nie może leżeć w Europie wschodniej.

A co do polskich korzeni Portman to ona ma takie same jak Scarlett Johansson, Gwyneth Paltrow czy Shia LaBeouf czyli żadne skoro z dziada pradziada są Żydami i się z tym utożsamiają. Tylko w Polsce z Żydów urodzonych w Polsce robi się Polaków, oni się uważają za Żydów, szczególnie ci z USA.

użytkownik usunięty
lalala

Ale polscy Żydzi mówili po polsku, żyli w Polsce i zapewne byli związani że swym podworkiem i mieli kontakt z naszą kulturą i mentalnoscią i pewnie coś z tego przejęli. Mickiewicz, Kościuszko czy Piłsudski uważali się za Litwinów bo mieszkali na Litwie ale dziś uważa się ich za Polaków z wiadomych powodów. To że oni utozsamiają się z Żydami nie zmienia faktu że ich przodkowie poza religią, pochodzeniem i elementami kultury bardziej przypominali Polaków niż czystych Żydów który w zasadzie już dawno nie istnieją.

Nie tak znowu dużo Żydów przed wojną mówiło po polsku. Rabini starali się jak mogli, by ich ziomki nie stykali się zbytnio z chrześcijanami-Polakami, co by nie zatracili swojego narodowego ducha. Większość Żydostwa to była wtenczas biedota i to ona w pierwszej kolejności szła do niemieckich obozów zagłady. W tej sytuacji aż dziw, że tylu Polaków pomagało Żydom, z którymi nie mieli właściwie żadnego punktu zaczepienia, w dodatku narażając swoje życie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones