Paul WalkerI

Paul William Walker IV

8,5
33 500 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Paul Walker

Zagrał tyle fantastycznych ról w tylu fantastycznych filmach za które zebrał tyle fantastycznych nagród! Gdybym był aktorem grałbym tylko we wszystkich częściach Fast and Furious , no może ewentualnie chciałbym zagrać w tych ambitnych produkcjach Micheala Baya no i może jeszcze w "60 sekund". Poważnie zastanawiałbym się nad rolą w Zmierzchu, ale chyba jednak wole auta , pistolety i laseczki w bikini od wampirów, wilkołaków i romantyzmu. No i nagrody MTV dobitnie pokazują wielkość aktora, przecież wszyscy wiemy że Oscary, Złote Palmy, Złote Globy , czy BAFTA to syf przekłamany i tylko Ci co się sprzedają je mają , MTV i Popcorny to nagrody prawdziwych wielkich znawców filmowych. W ogóle to też się jaram tym jak wy wszyscy jakie on miał życie prywatne i był dobrym człowiekiem. Przecież WSZYSCY którzy widzieli chociaż 1 jego film na pewno od razu siadają przed wikipedią i czytają historię jego życia. Śmierć nie ma tu nic do rzeczy hejtersi! Paul FOREVA <333

Thompston

Perfekcyjnie ujęte.

Thompston

Tak bardzo prawdziwe

Thompston

Głupi troll.

lechu12333

No czo Ty nie lubisz Paula Walkera że tak brzydko do mnie piszesz?! Wybaczam Ci, Paul też by wybaczył..

Thompston

ta twoja tepa ironia jest tak zalosna jak cala twoja prymitywna osoba.

killafornia

Ccc ahh te wyziewy nienawiści. Skąd was jej tyle rodacy?! Czymże zasłużyłem na ocenę mojej osoby przez osobę która na oczy mnie nie widziała. No ale my polacy najlepiej się na wszystkim znamy i potrafimy ocenić charakter na podstawie kilku napisanych słów. Właśnie dlatego tak kocham Paula <3 Jestem Polakiem i wiem na 100%(potwierdzone info) że był bardzo dobrym człowiekiem, mało jest i było tak dobrych ludzi w historii aktorstwa. No i ten talent, ale to już nie ta dyskusja. Mimo takiej nieprzyjemnej postawy, pozdrawiam serdecznie ;*

Thompston

O nienawisci napisal ktos, kto chamsko i z pelna doza nienawisci wypowiedzial sie o dobrym czlowieku, ktory zmarl tragicznie. Wiesz jak to sie nazywa? Hipokryzja.

killafornia

Hehe w moich wypowiedziach nie ma w ogóle nienawiści, może odrobinę pogardy dla pośmiertnych fanów tego średnio znanego, niezbyt utalentowanego aktora, który być może był dobrym człowiekiem, za pewne tak jak wielu innych aktorów o czym jednak się nie mówi bo nie zmarli tragicznie ;) Szafujesz epitetami zupełnie nie znając ich znaczenia, ale ja nie zamierzam się odwdzięczać bo faktycznie napisałem ten post żeby pośmiać się z takich ludzi jak Ty ;)

Thompston

Swoim zyciem czemu nie pogardzisz? Jest nijakie, o znamionach nieudacznika, ktory swoje kompleksy bycia nikim chce maskowa w tak zalosny sposob, oczerniajac Paula Walkera.
Tekst o tym, ze jest malo znany to tylko podsumowuje z jakim poziomem z twej strony mamy do czynienia.
Walker akurat byl bardzo znany w tej branzy i do tego wyjatkowo lubiany.
Znaczenia uzytych slow znam doskonale, za to ty nie masz o nich pojeciach, ale wlasnie taki jestes, jak cie opisalem.
Z czego sie smiejesz, bo nie bardzo rozumiem, co tutaj jest do wysmiewania? To ze ktos lubi tego aktora? Nie bardzo rozumiem, sens twojego przekazu, Jest rownie plytki jak twoj durny łeb.
Tak jakby zlapales sie sam we wlasnej pulapce durnoty, bo nie bardzo wiesz co chciales tym idiotycznym tematem udowodnic, a sorry, udowodniles tyle, z jestes prostakiem .

PS: PW mial kilka dobrych rol, jak np Running Scared, Lazarus Project, Hours czy kilka innych.

killafornia

Hahaha ja jestem prostakiem ale to Ty bezustannie wylewasz ze swoich paluchów obelgi, których poziom trafności jest taki jak na loterii bo w żaden sposób nie jesteś w stanie poprzeć ich argumentami dotyczącymi mojego życia, przyjacielu ;) Na czym polegają moje kompleksy?To że nie pokazuje hipokryzji już Ci ładnie wyjaśniłem. Co świadczy o tym że jestem nieudacznikiem, jaki aspekt mojego życia, ścieżki prywatnej, edukacyjnej, zawodowej, finansowej znasz że tak mnie nazywasz?;p To że nie bardzo rozumiesz mojego prostego jak sztanga mydła przekazu nie najlepiej o Tobie świadczy no ale ja nie zamierzam Cię obrażać ;)) O moją "płytkość" nawet nie ma sensu pytać bo jeśli to że śmieje się z "fanów" Walkera świadczy o tym że jestem płytki to równie dobrze można powiedzieć że istnienie człowieka jest dowodem na istnienie Boga(czyli, wyjaśniam jakbyś znowu nie rozumiał, nie ma związku ;p). Durny łeb to już czysty epitet więc nie pytam o dowody ;p O jedyny epitet którym mnie nazwałeś i ma jakiś związek z tym co pisałem i daje Ci jakieś podstawy żeby go pisać to nazwanie mnie prostakiem. Tyle że prostakiem byłbym raczej gdyby moimi intencjami było obrażenie nieżyjącego aktora, a nie jego fanów, ale powiedzmy że tu się bronisz. Co do Twojego PS to faktycznie fani Walkera zawsze podają takie tytuły jak te które napisałeś, ja widziałem z nim 6 filmów(w tym Running Scared oraz Hours) w żadnym z nich nie pokazał swojego "legendarnego" talentu no ale cóż Van Damme czy Stalone też mają fanów twierdzących że mają talent prawda? ;p Pozdrawiam ponownie słodziaku z Kaliforni ;*

Thompston

Tak, jestes prymitywem najwyzszego szczebla w hierarchi prostactwa.
Twoje zycie jest zalosne, masz zaburzenia psycho-seksualne (radze pcozytac Freuda) i chcesz swoje niepowodzenia w materii poczucia niskiej samoocenyzrzucic na innych, tak, zeby sie pcozuc lepiej.
Hipokryzje pokazales wczensiej, poczytaj teorie znaczenia tego slowa. Zarzucanie komus nienawisci, podczas gdy samemu sie nia emanuje jest tak jakby oznaka hipokryzji. Gardzisz PW wiec nie wymagaj, zeby sie tutaj kazdy z tym zgadzal.

W Running Scared zagral swietnie, dostal duzo przychylnych not. A co do Stallone, to widziales taki film jak Copland? Obejrz a potem sie dalej smiej z jego aktorstwa.

killafornia

Hahahhahahaha. Boże gościu Ty poczytaj co piszesz. Zaburzenia psycho-seksualne hahahahahha. Freuda to Ty znasz zapewne z pudelka bo to co piszesz jest tak niesamowicie bezsensowne że gdybym był członkiem Twojej rodziny bądź przyjaciół za pewne bym płakał, a tak pozostaje mi atak śmiechu ;p Ty chyba nie rozumiesz nawet znaczenia słowa "nienawiść" więc cóż dopiero oczekiwać znajomości słowa "hipokryzja" ;p No tak Stallone świetny aktor. W zasadzie to po tym już nie mam więcej pytań ;DDD Boże polaczku mój drogi skąd w Tobie jest aż tyle jadu? Nie napisałem niczego żebyś miał powód tak o mnie pisać, nie mówiąc o podstawach merytorycznych do tego typu śmiesznych ocen mojej osobowości ;p Jestem ciekaw jak wyglądasz, idę o zakład że mógłbym zgadnąć ;p Czekam co jeszcze napiszesz o mnie, moim życiu i mojej osobowości na podstawie moich kilku zdań o Paulu Walkerze, o Nowy Zimbardo ;p Tak bardzo boli Cię że nie spinam dupeczki w odpowiedzi na to co piszesz? Niepotrzebnie, żeby mnie urazić trzeba powiedzieć coś celnego a Ty strzelasz jak kurvinox laserkiem ;p

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
killafornia

Hhahaha a co Ty wiesz o mim wykształceniu ;D Z siebie też się śmieje, znowu argumenty każdy Ci to powie. Ja widzę że nikt się nie śmieje, 2 osoby poparły to co napisałem i 2 spinają dupki więc śmiechu w tym nie ma ;p Haha ja stosuje bardzo spójne zasady moralne, definicje z wikipedii każdy może skopiować ale zrozumieć najwyraźniej już nie, bo jak już CI pisałem przedstawicielu polskiej inteligencji w moich wypowiedziach nie ma grama nienawiści, więc Twoje upieranie się przy tej hipokryzji jest naprawdę zabawne ;p Gdzie ja po nim jadę ;p Kto jest ekspertem oceniającym Cop land? Ty? Wybacz ale jakoś nie ufam ocenie kogoś kto nawet nie wie jak nazwę tego filmu napisać ;p Hahhahahahhaa pęknę ze śmiechu zaraz. Chłopczyku przeczytaj sobie tą rozmowę i zobacz sobie kto jest prostakiem. Kto pisze w sposób kulturalny bez inwektyw , a kto pisze wyssane z palca epitety które nie mają żądnego pokrycia w faktach ;p Wypisałeś jakieś 15190 epitetów z czego jak już wspomniałem maksymalnie 1 mógłbyś mnie określić na podstawie tego co napisałeś. Studiować na pewno nie studiowałeś, chyba że w jakiejś stodole bo dyskutując ze studentem jeszcze nigdy nie spotkałem tak żenującego popisu chamstwa jaki spotyka mnie z Twojej strony, na studiach uczą że można się spierać, nawet ostro, nawet przeklinając, ale pisanie tylu "gach posuwający w pedalski zad" no cóż to raczej reprezentuje poziom gimnazjum, ew. zawodówki ;p Nie sądzę żebyś miał więcej niż 16 lat , a jeśli masz to gorzej dla Ciebie bo starszym nie wypada zachowywać się w taki sposób ;) (oceniam tylko Twoje zachowanie a nie Twój charakter, bo człowiek na poziomie nie posuwa się do tego nie mając pojęcia o osobie ocenianej ;p) W każdym razie idź lepiej powyżywać się na onecie albo jakimś forum króla korwina zamiast dyskutować z kimś do kogo nie masz startu ;p

Thompston

sorry, ale nie chce mi sie czytac dluzej czegos, co wyszo spod rąk takiego prymitywa, Milego dnia :)

killafornia

Haha dobrze wiem Kiciu że przeczytałeś, ale widzę że wreszcie przyszła do główki jakaś refleksja i to co piszę przyniosło efekt. Cieszę się z Tobą ;)

Thompston

nie, nie przeczytalem, wiem, ze ci teraz smutno, ale spuscilem totalnie do klopa twoj belkot. Powiedzmy sobie szczerze, nie masz nic do zaoferowania w kwestii zarowno slownej jak i mentalnej, jestes skazony genotypem idioty.
Najwiekszym dramatem naszych czasow, jest to, ze glupota zabrala sie do myslenia.
To slowa, ktore dobitnie opisuja twoja personę.

killafornia

Hahahahhaa jednak dalej mnie czytasz Pyszczku ;) Zgodzę się absolutnie z Twoimi słowami o dramacie naszych czasów, myślę że ludzie którzy ewentualnie przeczytają choćby część naszej wymiany zdań już sami doskonale ocenią kogo one lepiej obrazują Przyjacielu ;)

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
killafornia

Hehe sporo mam tych drugich imion Pyszczku ;*

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
killafornia

Ciekawe jak Twoja rozległa wiedza o Zygim Freudzie nazywa ciągłe wałkowanie tematu homoseksualizmu ;p Ja tam jestem zwykłym zerem i nieukiem więc mogę opierać się tylko na mądrości życiowej lepiej wykształconych kolegów, którzy mawiali "od homofobii tylko krok do pedalstwa" Co o tym sądzisz Pyszczku?;p

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
killafornia

Hahahhahahaha i jeszcze moje towarzystwo znasz. Impressive! To skoro już się tak dobrze znamy to może mnie odwiedzisz i pogadamy o Twoich "teoriach" face to face?;p

Thompston

nie dzieki, preferuje panie :)

killafornia

Hahaha na Śląsku mamy najlepszą służbę zdrowia w kraju i ładne pielęgniarki, więc potem możesz sobie pozwiedzać ;)

Thompston

na Slasku macie tez syf kiłe i mogile i slonce nigdy nie dociera, a durni gornicy ciagle wyludzaja kase od reszty Polakow. Nie to co na Dolnym Slasku.

killafornia

Haha co do wyłudzania kasy to wyjątkowo masz trochę racji, ale oczywiście nie rozumiesz szerszej perspektywy, a co do syfu kiły i mogiły to Katowice są pod względem terenów zielonych na 2 miejscu w Polsce z dużych miast ale w gimbazie tego jeszcze nie uczą więc nie obrażam się ;P Cóż w każdym razie jakbyś chciał kiedyś pogadać i udowodnić że potrafisz mówić te rzeczy które piszesz na odległość to serdecznie zapraszam, chętnie przekonam się o sile Twoich argumentów Pyszczku ;)

Thompston

Jasne, Katowice to maja tyle zieleni co sahara wody na pustyni.
Brzydko, szaro i ponuro. Wroclaw ma najwiecej parkow, mostow i skwerkow w PL. Do tego rynek w 3ch najladniejszych w calej Europie i to co roku zdobywa czolowe miejsce w kazdym rankingu.
LO skonczylem w 2000, gimbaz jeszcze szczylu wtedy nie bylo.
NIe podrywaj mnie tak nieudolnie, i tak nie przyjade. Na tym twoim slasku znajdz sobie jakiegos faggota, do ktorego bedziesz wolal pysiu.

killafornia

Haha Wrocław ładny chociaż za pewne byłeś tu 2-3 razy w życiu na weekend jak Cię rodzice wzięli. W Kato nie byłeś za to wcale ;p Szkoda, tak chciałem zobaczyć jak mówisz mi w twarz że jestem pedałem i potem Twój wyraz twarzy po mojej odpowiedzi. No ale trudno , nie to nie. Kończę w takim razie ten popis Twojego intelektualizmu bo jeszcze ktoś się zawstydzi czytając jak bardzo na poziomie jesteś albo oburzy jak można być takim nieudacznikiem i prostakiem jak ja, a ja dobry(chociaż prosty i prostacki) człowiek jestem i chce już tego innym zaoszczędzić. Ciao Pyszczku, pomyślnych tegorocznych żniw oby klęski żywiołowe i polityka Rządu oszczędziły Twoje klepisko ;)

Thompston

Mieszkam we Wroclawiu deklu od urodzenia. W Katowicach bylem wiele razy, w calym GOPie takze, Dziadowstwo i patologia. Wszedzie dym z kominow i tynk na ulicach.

Thompston

Kolego - w sposób mistrzowski podsumowujesz to coś, to beznadziejne indywiduum, mające problem z własną tożsamością płciową. Jego/jej ulubione zajęcie to odwoływanie się do homoseksualnych zachowań - najpewniej w drodze projekcji. Potrafi też wypowiadać się jako kobieta kiki_zjada_guziki. Ta killafornia vel klaudia brak merytorycznych argumentów maskuje poprzez stosowanie prymitywnych obelg. Za chamskie zachowanie, trolling, używanie wielu kont kilka razy już to coś blokowano na fw. Pozdrawiam.

adlerxx

Haha zauważyłem, dziękuje ;)

Thompston

Hehe, już go zablokowali :) Teraz pluje jako niejaka kiki_zjada_guziki. Wyzywa ludzi od pedałów, a sam udaje kobietę, a zresztą wuj go tam wie, może i nią jest.

Thompston

Przepraszam, konto kiki_zjada_guziki też mu zablokowali, ale i tak zaraz wylezie jak robal z padliny i dalej będzie pluć jadem.

adlerxx

Haha widzę że musiałeś mieć równie miłe przeżycia jak ja z tą małpką ;)

Thompston

Ja miałem znacznie gorsze, zaczęło się od jego konta "funkadelic", z którego zaczął mnie bez powodu obrażać. Zawziąłem się i tępię dziada na różnych tematach, ale dowiedziałem się od niego, że widocznie się w nim zakochałem :)))) Oskarżał mnie też o "stalking", ponieważ nie pozwalałem mu bezkarnie obrażać innych.

adlerxx

Haha aż dziw że zna takie słowa, ale wujek google u niego w sumie nieźle działa. Wikipedie mi już cytował tutaj ;p

killafornia

PS. Chyba za mało w kaliforni przebywasz, tam ludzie są bardziej życzliwi, no i fanów Paula też tam więcej ;))

Thompston

Byles kiedys w Kalifornii? Bo ja bylem i wiem jak jest, a ty na czym opierasz swoja teze ?

killafornia

Moją tezę opieram na tym że Polska to kraj słynący z ludzi nieżyczliwych(chociaż uczciwie przyznaje że i tak zmienia się na lepsze ;) ) .Paul Walker urodził się i mieszkał w Kaliforni więc pewnie był tam znany najbardziej, poza tym poziom intelektualny przeciętnych amerykanów jest tak "słynny" że łatwo sobie wyobrazić takich fanów jak u nas , którzy nie widzieli żadnego filmu z Walkerem, tudzież żenującą niemal pod każdym względem(poza niezłym tempem akcji) serią "Fast and Furious" i po jego śmierci nagle stali się wielkimi fanami bo przeczytali w wikipedii że dał trochę kasy na ofiary w Haiti(skąd inąd oczywiście godne pochwały ;) ). Tak więc odpowiadam: nie, nie byłem w Kaliforni ale śmiało stawiam konia z rzędem że mam rację, nawet jeśli moja wypowiedź miała być po prostu kontynuacją ironii z poprzednich postów ;))

Thompston

Polaska jest bardzo zyczliwa, kazdy obcokrajowiec ci to potwierdzi. Skads sie nawet wziela slynna polska goscinnosc. Nie mierz innych swoja miara.
Walker byl znany w calym kraju, jak i na swiecie. Posmiertne dowody wspolczucia i empatii co do jego osoby sa tego dowodem. Inni umieraja i nie budza jakich ogromnych emocji, tak jak przykladowo niedawno zmarly wybitny aktor Phili Saymour Hoffman. O PW sie mowilo przez nastepnych kilka miesiecy po smierci. Budzil sympatie, bo byl zwyklym gosciem, ktory nie robil z siebie gwiazdy, chociaz taki status mu sie nalezal. Mial w sobie dobroc, ktora wypelnial innych, ktora sie dzielil. Taki buc jak ty, ktory jest nieudacznikiem ,zwyczajnie tego nie moze pojac, Tą milosc, ktora inni go obdarzali.

Nie masz racji co do Cali, bo to najbardziej zroznicowany stam pod wzgfledem rasowym, spolecznym i kulturalnym w USA. Jest tam i zlo i dobro i uprzejmosc i niechec.
Gowno wiesz, wiec laskawie dziobem nie klap, tylko idz dac upust swoim kompleksom w inny sposob, a nie tak widoczny i smieszny.

killafornia

Och kocham argumenty pod tytułem "każdy Ci to powie" napisz jeszcze że 99 % albo że potwierdzone info ;)) Budził sympatie bo grał w filmach dla plebsu przez co był sławny w gronie koksów z blacharami i aspirantami do nich ;) Przed jego śmiercią nigdy nie słyszałem ani nie czytałem wypowiedzi jego fanów jak wspaniałym i dobrym człowiekiem jest. Może akurat źle trafiałem , ale nie dziwi dysproporcja pomiędzy tym co przed a po śmierci? Doskonale wiem że Kalifornia jest zróżnicowana i nie musiałem tam być żeby to napisać. Z resztą równie dobrze Ty też mogłeś nigdy tam nie być, albo kursować między hotelem i plażą więc pojęcie o niej prawdopodobnie masz nie większe ode mnie ;)) Dobro i zło hehehe. O epitetach pisałem już wyżej, więc nie dubluje ;*

Thompston

" Przed jego śmiercią nigdy nie słyszałem ani nie czytałem wypowiedzi jego fanów jak wspaniałym i dobrym człowiekiem jest"

- bo na pewno przed jego śmiercią pisały o nim wszystkie portale, a ty wchodziłeś na jego profil na filmwebie, aby napisać podobnie żenujące posty jak te powyżej.

Martitta_4

Nie zrozumiałaś Koleżanko. Skoro przed śmiercią o tym nie słyszałem ani nie czytałem to nie znaczy że po śmierci to zmyślono, tylko że nagle po śmierci ktoś uznał to za coś istotnego, element gloryfikowania pośmiertnego. Ot np śp. Lech Kaczyński. O nim za życia nawet ludzie głosujący na PiS nie wypowiadali się najlepiej jako o prezydencie , a jego poparcie było rekordowo niskie, natomiast po śmierci nagle stworzyła się "sekta" ludzi głoszących że był najlepszym prezydentem wszechczasów, w co potem uwierzyło sporo ludzi. Na czym to polegało? Podobnie jak w przypadku Walkera podkreślano prawdziwe zasługi, ale nadawano im nieprawdziwy rozmach. Tzn, wracając już do Paula, że ludzi jego pokroju jest hoolywood tysiące, bo aktorstwo wiąże się w dużej mierze z działalnością charytatywną(podobnie jak np sport i inne branże gdzie ludzie są znani i dysponują ogromnymi budżetami), oraz dlatego że nie brakuje tam "normalnych ludzi" którym woda sodowa nie uderza do głowy, a także mających rozliczne inne zainteresowania i pasje poza aktorstwem. Reasumując , nie krytykuje tego że Paul Walker był spoko człowiekiem , krytykuje robienie z niego:
a) utalentowanego i dobrego aktora którym nie był
b) robienie z niego niezwykłego wyróżniającego się swoim dobrem i ciepłem człowieka
Mam nadzieję że jednak zrozumiesz to lepiej niż ten pawianek powyżej ;)

killafornia

Masz absolutną rację.
I tak, Polska jest życzliwa dla obcokrajowców. Powie to każdy, kto sam doznał polskiej gościnności i zna Polskę osobiście, a nie z opowieści rozżalonych emigrantów. I wiem co piszę, bo pracuję z obcokrajowcami.

Pozdrawiam

Martitta_4

Haha szersza perspektywa koleżanko. Wielu ludzi jest życzliwych dlatego że obcokrajowców jest u nas tak niewielu i traktują ich jako swoiste "zjawisko" kulturowe. Przejrzyj sobie trochę prawicowych portali to zobaczysz jaka jest w Polsce życzliwość. Ot spójrzmy np w dane statystyczne. W Polsce jest znacznie mniej incydentów na tle rasowym niż w Niemczech czy Francji, ale już rozpatrując to w kategorii ilości incydentów w stosunku do ilości obcokrajowców chwilowo lub stale przebywających na terenie RP to już wypadamy od rzeczonych krajów gorzej. Są w Polsce a zwłaszcza na Śląsku na którym mieszkam bogate tradycje gościnności , ale niestety jest też duża przeciwwaga w postaci środowisk konserwatywnych.
A tak już czysto subiektywnie. Za granicą idąc ulicą większość ludzi uśmiecha się do Ciebie. W Polsce możesz co najwyżej za ten uśmiech dostać pogardliwą minę albo w....dol ;)

Thompston

A Śląsk to jeszcze Polska? ;) Oczywiście żartuję. Znak kilku Ślązaków i bardzo ich lubię.
Na portalach możemy przeczytać wiele sączącego się jadu, ale w rzeczywistości nie zawsze tak to wygląda. Chociaż przyznaję, że kilkakrotnie spotkałam się też oko w oko z agresją (zwłaszcza słowną) Polaków na Polaków, właśnie ze względów politycznych. I ten problem z roku na rok niestety narasta.
Wracając jednak do kwestii obcokrajowców w Polsce - skąd masz te statystyki?
Ja jestem przekonana, że nikt nie traktuje tutaj źle obcokrajowców, których to znowu wcale tak dużo nie ma.
Co do uśmiechu. Nie tylko w Polsce go brak. W Europie też się ludzie nie uśmiechają. No chyba, że w tych bardziej słonecznych krajach. Taka nasza europejska mentalność. Uśmiechać się można w USA ;)

Martitta_4

CBOS dla "Rzeczpospolitej". Oj ja nie twierdzę że Polska jest najgorsza pod tym względem, po prostu w bardziej cywilizowanych krajach europy zachodniej(a przynajmniej w tych których byłem) jest pod tym względem lepiej. Z resztą u nas ogólnie tolerancja dla wszystkiego co obce i inne kuluje. Ja mieszkam w Katowicach w dzielnicy w której znajdują się studenckie akademiki Uniwersytetu Śląskiego, Katowickiego Uniwersytetu Ekonomicznego, a także Śląskiego Uniwersytetu Medycznego, więc z obcokrajowcami i to takimi z wyraźnymi różnicami(chociażby w kolorze skóry) od nas, sam z resztą studiuję z kilkoma osobami z Ukrainy i powiem Ci że może tragedii nie ma, ale parę razy sam musiałem(fizycznie) stawać w obronie obcokrajowców atakowanych werbalnie czy popychanych przez dresów , chociażby w autobusach. O agresii biernej typu "dlaczego oni zabierają nam miejsca na uniwersytetach, a potem miejsca pracy" nawet nie ma co wspominać, bo przykłady tego mógłbym mnożyć w nieskończoność. Sam fakt że wśród moich znajomych jest bardzo mało ludzi o poglądach liberalnych światopoglądowo(i mam tu na myśli ludzi którzy albo mają albo niedługą będą mieć wyższe wykształcenie) a dużo zwolenników skrajnej prawicy pokazuje jak sytuacja jest napięta. W zasadzie głównie kobiety mają bardziej zdrowe poglądy, wśród ludzi o nazwijmy to "bardziej zabawowym" profilu ludzie są jeszcze powiedzmy neutralni, ale już za równo środowiska dresów, czy w 2 stronę tzw nołlajfów czyli takich którzy młodość spędzają na kuciu albo przed komputerem dominują skrajne konserwatywne poglądy z nietolerancją rasową włącznie. Tak więc wybacz, ale nie zgodzę się że polacy tacy otwarci są. Zobaczysz co się stanie gdy zamiast turystów przyjadą tu emigranci z krajów gdzie poziom życia jest znacznie niższy i jak wtedy będziemy tolerancyjni ;)

Thompston

Masz rację, aczkolwiek myślę, że takich dresów, czy prawicowców ma każdy kraj, tylko u nas jest to bardziej widoczne, dlatego, że Polska ma opinię kraju nietolerancyjnego. Aby to się zmieniło, musi zmienić się nasz światopogląd. Stanie to się dopiero wtedy, kiedy ludzie wyjdą mentalnie z epoki PRLu, czyli za kilka ładnych pokoleń :) Jednak nie generalizujmy, to tylko kilka dresów.
Poza tym kraje tolerancyjne to zazwyczaj kraje bogate. Tylko, że one właśnie zaczynają zmagać się z problemem imigracji i islamu jak np. Wielka Brytania, Niemcy, Francja.

Ukraińcy już u nas są (biedniejsi emigranci), ale traktują nas tylko jako przystanek na zachód. Znam ludzi, którzy utrzymywali Ukraińców z robót przy sadzie i tamci na pewno nie mogą narzekać na złe traktowanie. Po prostu ludzie są różni i raz trafi się na porządnych, innym razem nie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones