Paul WesleyII

Paul Thomas Wasilewski

8,4
6 222 oceny gry aktorskiej
powrót do forum osoby Paul Wesley

o ile mi wiadomo to on urodził się w Polsce tak samo jak jego starsza siostra:)

jusxyz333

W biografii jest co innego, ale ja tam nie wiem.

jusxyz333

Nie. On się urodził już w Stanach:)

ulka96

sam mówił ,że urodził się w Polsce tak samo jak jego najstarsza siostra ,ale jako małe dziecko wyjechał do stanów. dopóki nie poszedł do szkoły mówił tylko po polsku.

jusxyz333

no i, to są informacje poprawne.... wszyscy inni się mylą, tylko ty masz racje :D

jusxyz333

Chyba tylko jego dziadkowie pochodzą z Polski czy coś w ten deseń. :P

Lunar_Gun

Jego rodzice pochodzą z Polski, z tego co mi wiadomo.

bunnylune

Och, rzeczywiście, nawet na wikipedii jest napisane, że to syn Agnieszki i Tomasza. :) Mój błąd.

jusxyz333

Paul ma dziadków w Polsce, jako dziecko bardzo często przyjeżdżał do Polski i z tego co mi wiadomo to nadal regularnie przyjerzdza. On ma doskonały kontakt z działkami. Był z nimi wywiad w dzień dobry tvn i się wypowiadali na temat ich relacji. Paul też fantastycznie mówi po polsku :D

jusxyz333

Nie. Przed samymi urodzinami Paula, rodzice wyjechali do Stanów i własnie tam się urodził. Aczkolwiek z siostrą masz rację, Ona tutaj- w Polsce przyszła na świat. Paul jako małe dziecko przyjeżdżał do dziadków każdego roku na 4 miesiące, więc maja bardzo dobry kontakt. Mieszkają w Warszawie i z tego co wiem Paul ciągle ich odwiedza.

elinka8717

"spróbuje po polsku powiedzieć.... yy.... moja mama agnieszka i mój tata tomek, oni urodzili się w warszawie ... i.. pojechali do ameryki, nie wiem, 20 jak, jak się urodziłem...." więc, on urodził się w POLSCE a od razu po narodzinach wyjechał do ameryki z rodzicami..... (nie jestem jego fanką, a mimo to wiem lepiej od ciebie, co nie co ....)

jusxyz333

Paul Wesley, właściwie Paul Thomas Wasilewski bądź też Paweł Tomasz Wasilewski (ur. 23 lipca 1982 roku w New Brunswick, w stanie New Jersey) – amerykański aktor telewizyjny i filmowy pochodzenia polskiego (jego rodzice są Polakami).

Syn Tomasza i Agnieszki, dorastał wraz z trzema siostrami – starszą, Moniką (ur. 1980) oraz młodszymi, Julią (ur. 1996) i Leah (ur. 1998)[1] – w Marlboro, w stanie New Jersey, gdzie uczęszczał do Marlboro High School. Po ukończeniu trzeciej klasy licealnej, podczas wakacji uczestniczył w programie letnich zajęć artystycznych, gdzie zainteresował się aktorstwem. Jako siedemnastolatek zadebiutował na szklanym ekranie rolą Seana McKinnona w operze mydlanej NBC Inny świat (Another World, 1999). Następnie pojawił się w operze mydlanej CBS Guiding Light (The Guiding Light, 1999–2000).

W telewizyjnym dramacie HBO Agnieszki Holland Strzał w serce (Shot in the Heart, 2001) u boku Giovanniego Ribisi, Eliasa Koteasa i Sama Sheparda zagrał postać Gary'ego Gilmore'a, skazanego na karę śmierci za brutalne morderstwo dwóch mormonów. Był rycerzem Lancelotem w telefilmie NBC Młody król Artur (2002). W dramacie sportowym Siła spokoju (2006), zrealizowanym na podstawie scenariusza Kevina Bernhardta, wystąpił u boku Scotta Mechlowicza i Nicka Nolte jako Travor. Pojawił się w głównej roli reżysera telewizyjnego Jake'a Tannera w thrillerze Jeffa Fishera Killer Movie (2008).

Występował gościnnie w serialach Prawo i porządek (2000, 2002, 2005), Tajemnice Smallville (2003), Życie na fali (2003), Kryminalne zagadki Miami (2004), Kryminalne zagadki Nowego Jorku (2005) i Jordan (2006). Zagrał również główną rolę w miniserialu Upadłe anioły (2006). Od 2009 roku występuje w Pamiętnikach wampirów, gdzie wciela się w Stefana Salvatore, która to rola przyniosła mu największą popularność.

Związany był z aktorką Torrey DeVitto, z którą ożenił się 16 kwietnia 2011 roku[2]. Małżeństwo zakończyło się 2 lata później

jusxyz333

Jego rodzice są polakami a urodził się w Stanach :)

jusxyz333

Na Warsaw Comic Con Paul zapytany "Gdzie się czujesz bardziej w domu w PL czy w USA?" odpowiedział "niestety w Stanach bo się tam urodziłem (...)" :))

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones