Paulina Młynarska

5,8
372 oceny gry aktorskiej
powrót do forum osoby Paulina Młynarska

Dla mnie chyba na zawsze zostanie Aliną z Kroniki wypadków miłosnych.
Pomimo bardzo młodego wieku (16 lat) stworzyła tam zachwycającą kreację, pełną
świeżości i dziewczęcego uroku. Jedna z piękniejszych ról w historii polskiego
kina. Wielki szacunek.

gramin

Za PRLu to wszystkie polskie dziewczyny tak jak piszesz świetnie grały.

gramin

To prawda, jest tam kapitalna!

AutorAutor

Szkoda tylko, że padła tam ofiarą pedofilii: https://kobieta.onet.pl/czym-sie-rozni-pedofil-swiecki-od-duchownego-felieton/bw dbxd3?utm_source=kobieta.onet.pl_viasg_kobieta&utm_medium=referal&utm_campaign=l eo_automatic&srcc=ucs&utm_v=2&fbclid=IwAR3xxAd9qn9SLfVHH0zZW261CGt6V0yAHYPZx5rxk JnzJ6Tc9o7-fL5jKn0

lew890

Jedno nie wyklucza drugiego.

AutorAutor

Tak, masz rację. Chodziło mi raczej o to, że mając taką wiedzę teraz trudniej jest patrzeć na tę rolę wyłącznie z poziomu artystycznej oceny. Podobnie rzecz ma się z pracą Andrzeja Wajdy.

lew890

A to zgoda.

lew890

Też od jakiegoś czasu patrzę na to przez taki pryzmat, niestety.
Nie miała, jak pisze gramin 16 lat, tylko 14 z groszami. Szkoda dziewczyny.

lew890

Ofiara pedofilii? Co konkretnie masz na myśli?

wokulska

Jest to wyjaśnione w artykule z linku.

m_grendel

czytałam artykuł. Nie ma tam nic o akcie pedofilskim w kierunku tej Pani.

wokulska

Nie chodzi o akt pedofilski w sensie fizycznym, tylko o traumę psychiczną u 14-latki po wystąpieniu w scenie erotycznej. Wydawałoby się, że zwłaszcza kobieta powinna to zrozumieć. Ja, facet, rozumiem.

m_grendel

a skąd założenie, że nie rozumiem? Jaki ma to związek? Napisałeś - że padła ofiarą pedofilii, co jest nieprawdą - trzeba ważyć słowa, szczegolnie w tak delikatnej materii. Nie wiem też, czemu uważasz, że kobieta bardziej powinna byc urważliwiona w kwestii traum psychicznych, i kobieta winna bardziej je rozumieć. Trauma nie rozróżnia płci.

m_grendel

W tym sensie - że tak samo moze być uwrazliwiony na te kwiestie i mężczyzna, i kobieta. Przynajmniej ja to w ten sposób widzę :) Natomiast w temacie Twojego okreslenia zdarzenia, ktore opisuje P. Paulina - zyjemy w czasach koszmarnej medialnej manipulacji, komercjaliozwaniu wszytskiego do granic mozliwosci, nawet swwoich traum, co wg mnie jest przerażające. Ponadto zewsząd (dzięki internetowi) rozsiewane sa plotki i pomówienia. Bardzo łatwo skrzywdzić drugiego czlowia, biorąc w tym udział, chocby niewinnym komentarzem. Dlatego trzeba tym baczniej uwazac co sie pisze, by nie brac udziału w publicznych osądach. Ja sie staram być wstrzmiezliwa w kazdym razie :) Pozdrawiam

wokulska

człowieka*

wokulska

I szczerze Ci wyznam - w moim odbiorze nie nazwałabym tej sceny sensum stricte erotyczną. Raczej romantyczną. Poza tym, uwierz mi, na planie filmowym bardzo często uzywa sie takich trocków, że grające w nim dziecko (patrz: horrory) komletnie nie ma pojęcia, że po montażu bedzie to jakieś dramatycznie przerażające. Na pewno bywa róznie, czasem bardziej, czasem mniej profesjonalnie, z większym czy mniejszym psychologicznym podejsciem do grającego dziecka. Z tego co sie orientuję, warunkiem zagrania w tym filmie Pauliny było uczestnictwo w nim jej mamy. Wydawać by się mogło, ze była i przy tej scenie, gdzieś obok. Nie odniosę się do tego jednak co tam się wydarzyło, bo nie mnie oceniać. Na pewno, jesli P. Paulina czuje sie w jakis sposob nie poszanowana, źle potraktowana, i uznaje to za przezycie traumatyczne - bardzo jej wspolczuję. Ale nie bedę oceniac całej tej sytuacji, bo nalezaloby porozmawiac z wszytskimi ucestnikami tego wydarzenia. Zareagowałam na Twoją wypoweidz, bo pedofilia to bardzo powazne oskarzenie, a nijak nie pasuje mi do tej sprawy.

wokulska

tricków* (sorry za lietrówki)

wokulska

"Napisałeś - że padła ofiarą pedofilii, co jest nieprawdą" No właśnie. Jest to nieprawdą, bo nigdzie tak nie napisałem. Napisał to całkiem inny użytkownik.

m_grendel

Ale Ty się do mojego pytania odniosłeś, że jest to opisane w artykule.

gramin

w ogóle piękny film, mój ulubiony zresztą i ta muzyka Kilara "Alina i Witek" przecudna!!!, dziś już takich nie ma, szkoda:(
A Alina przepiękna, dziewczęca, subtelna i fakt, zagrała bardzo dobrze.

MUSSS

To prawda, piękny film!

gramin

Premiera filmu rzeczywiście była pod koniec 1986, ale wszędzie podają, że kręcono go w 1985 - więc nie miała jeszcze ukończonych nawet 15-stu.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones