Pedro Almodóvar

Pedro Almodóvar Caballero

8,1
4 879 ocen pracy reżysera
powrót do forum osoby Pedro Almodóvar

Czy możecie mi polecić jakieś dobre książki o Pedrze jak i jakieś analizy/interpretacje jego dzieł?

Fatum_3

Patty Diphusa- Almodóvar. Innych nie znam .

Fatum_3

"Almodóvar - Rozmowy" Strauss'a i "Słoneczne Kino Pedro Almodóvara" Mazierskiej. A czy Ty masz jakieś inne pozycje? Prosiłabym o podzielenie się, ponieważ też jestem na etapie szukania materiałów do pracy.

Fatum_3

"Filmowy świat Pedra Almodóvara: uniwersum emocji" (Katarzyna Citko);

Może się jeszcze przydać "Madrycka movida jako ruch kulturowy" (Weronika Bryl-Roman) oraz "Kolor w kulturze" (Zofia Mocarska-Tycowa, Joanna Bielska-Krawczyk).

Pozdrawiam

kwietnik4

gdzie je znaleźć? szukam, szukam i nie mogę znaleźć :(

maniamodzelan

http://allegro.pl/madrycka-movida-jako-ruch-i4916710477.html

maniamodzelan

jeśli chodzi o książkę Citko, to jest ona z 2008 r., a z racji tego, że nakład był pewnie niewielki, to też musisz szukać w necie, może ją w końcu ktoś wystawi, albo w bibliotece:)))

kwietnik4

chodziło mi właśnie o książkę Citko, ale i tak wielkie dzięki za madrycką movidę :)

Fatum_3

Ja poszukuje jakiejś literatury wyłącznie dla własnych zainteresowań, nie mam żadnych pozycji ale jeśli coś znajdę, to dodam :)
Pozdrawiam

Fatum_3

W zeszłym roku ukazała się "Hiszpania w filmach Pedra Almodóvara" Anny Sikorskiej.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones