Piotr Wereśniak

5,9
1 133 oceny scenariuszy
powrót do forum osoby Piotr Wereśniak

Trudno znaleźć równie żenującą personę w polskim kinie.
Ja jestem patriotą; naprawdę staram się szukać w tym kraju plusów nawet tam gdzie ich nie ma, ale fakt istnienia tego buraka sprawia, że nie tylko ręce opadają. W ameryce koleś nie dostałby dzesięciu baksów budżetu na ten kał który kręci, bo filmami tego nazwać nie można. A u nas? Nie dość, że dostaje kupę kasy to jeszcze ma czelność mówić ludziom którzy krytykują jego "dzieła", że "nie znają się na kininie" (czytałem ostatnio wywiad z nim).
Polska kinematografia leży i kwiczy przez takich prostaków i tych co ich wspierają.

LaFey

hmm z tego co wiem to Disney kupił za 600tysdol. prawa do kilera.

LaFey

bez wątpienia buraczana maszynka do robienia pieniędzy, jego filmy są coraz bardziej zółte (dziś stwierdzam po lekturze Nie kłam kochanie)

LaFey

No sorry cię bardzo, ale jeśli chodzi o niego to uważam że jest mega dobrym scenarzystą i reżyserem. Stworzył mój najulubiony z ulubionych film, czyli Zróbmy sobie wnuka. Fakt faktem o jest oparte na jekiejś powieści, ale trzeba mieć talent żeby stworzyć coś takiego.

LaFey

totalne zero kwiczącego polskiego kina - Wkręceni to jego reżyseria - gdybym był reżyserem dołożyłbym wszelkich starań aby taki kał nie ujrzał światła. A Piotr Wereśniak chlubi się tym - totalna amatorka.

LaFey

Tam gdzie miał za szefów prawdziwych reżyserów, np. Wajdę, czy Machulskiego, którzy potrafili zmusić go do pisania scenariuszu na odpowiednim poziomie, tam pisał dobrze, a nawet znakomicie. Gdy zostawiono mu wolną rękę lub gdy chce się przypodobać producentom i pisać na ich poziomie wychodzi...kał.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones