Pola Raksa

Apolonia Raksa

7,9
4 783 oceny gry aktorskiej
powrót do forum osoby Pola Raksa

To najpiękniejsza aktorka w historii polskiego filmu. Koniec tematu.

użytkownik usunięty
mgrzesiek

Faktycznie jest piękna, ale mnie jeszcze zachwyca Barbara Brylska. W Panu Wołodyjowskim, jako Krzysia Drohojowska, po prostu zjawiskowa.

Dokładnie, dokładnie, dokładnie! Od lat nie mogę zdecydować: POLA RAKSA czy BARBARA BRYLSKA jako Krzysia w "Panu Wołodyjowskim" (potem np. w "Anatomii miłości")... Mówię sobie (w wielkim uproszczeniu): ikona blond - RAKSA, ikona brunetek - BRYLSKA.

hamburger85

Podzielam Twoje zdanie.. też waham się między Polą Raksą a Barbarą Brylską, obie są zniewalająco piękne. Z Twoim uproszczeniem miałbym pewien problem bo Barbara Brylska ma włosy koloru... blond. Gdybym jednak miał wybrać, która z tych Pań jest piękniejsza chyba skończyłbym jak osiołek w wierszu Aleksandra Fredry :)

hamburger85

I ikona rudych - Zibi!

hamburger85

Nie trzeba być zdecydowanym na jedną: obie były równie piękne, ciężko je zestawić.

Jest wiele pięknych aktorek starego kina:Pola Raksa,Beata Tyszkiewicz,Barbara Kwiatkowska,Anna Dymna,Dorota Kamińska.

mgrzesiek

Zdecydowanie!
Pamiętam, jak byłam w pierwszej klasie podstawówki, na TVP2 lecieli "Czterej pancerni i pies" i mój tata namawiał mnie, żebym to obejrzała. Pierwszy odcinek jakoś marnie, ale oglądałam dalej i po kolejnych dwóch czy trzech odcinkach zaczął się, jakbyśmy to dzisiaj powiedzieli "fangirling" na Janka i Marusię :D W Janku się skrycie podkochiwałam, oczywiście nic nikomu nie mówiąc, z kolei Marusia była dla mnie niedościgniętym ideałem urody i pamiętam, że chciałam wyglądać jak ona, powiedziałam mamie, aby mnie czesała tak jak Marusia [niestety z moim czarnym kolorem włosów nic się nie dało zrobić, a wszelkie prośby o przefarbowanie na rudo kończyły się płaczem xD].
Teraz jestem oczywiście starsza, moja wielka miłość do Janka i Marusi się skończyła, ale podziw dla urody Poli Raksy pozostał. Patrzę na jej zdjęcia i nie ma słów, jakimi wyraziłabym mój zachwyt. Po prostu zazdroszczę jej urody, takich delikatnych, a zarazem wyrafinowanych rysów. Nie widziałam wokół siebie tak pięknej dziewczyny jaką była Pola Raksa za młodu, chociaż większość z moich koleżanek i znajomych zapewne nie chciałoby wyglądać jak ona. Teraz w modzie jest sztuczność, pełny makijaż, itp. Dla mnie Pola Raksa jest najpiękniejszą aktorką w historii światowego filmu. Żadna tam Angelina Jolie czy nawet Marylin Monroe. Pola jest najpiękniejsza, bo naturalna. Amen :)

Yennefer_de_Vengerberg

Pięknie napisałaś.
A wymienione przez Ciebie amerykańskie aktorki, zwłaszcza A. Jolie nie umywają się pod względem urody do P. Raksy.

Jack_Holborn15

Akurat A. Jolie ma wyjątkowa urodę, tylko nie tak subtelną jak Raksa. Monroe to przy nich przecietniara.

mgrzesiek

Muszę przyznać, że jestem w lekkim szoku. Nie spodziewałem się, że ona jeszcze żyje. Piękna kobieta w Czterech Pancernych. I chyba faktycznie jedna z najpiękniejszych polskich aktorek wszech czasów jak tu piszą niektórzy.

mgrzesiek

Pokusiłbym się o stwierdzenie, że nie tylko polskiego. Cudowna, pełna wdzięku.

mgrzesiek

Dla mnie może i atrakcyjna, ale nic nie ma w sobie szczególnego co zwróciłoby moją uwagę. Według mnie najlepsza w Polsce była Lidia Korsakówna. A na świecie to Jennifer Jones.

mgrzesiek

Ładna kobieta, nie da się ukryć, ale dla mnie o wiele ładniejsza była Brylska, a nawet młoda Tyszkiewicz. Raksa to ten sam typ urody co Kinga Rusin- kobieta dziecko. Urocza, ale nie tak zmysłowa jak inne aktorki jej czasów.

Edna_fw

Ciężko się z tym zgodzić: jako dojrzała kobieta nie wyglądała jak kobieta dziecko, na pewno nie jak Rusin. Wręcz bym powiedziała, że z wiekiem była coraz ładniejsza, nawet jako wiekowa osoba.

Adilka1

No tak. Napisałam to dość dawno temu. Z pewnością piękna kobieta. Nawet jako starsza pani. Ciekawe też było połączenie mocnego głosu z tak delikatną urodą.

Edna_fw

Ciężko się z tym zgodzić: jako dojrzała kobieta nie wyglądała jak kobieta dziecko, na pewno nie jak Rusin. Wręcz bym powiedziała, że z wiekiem była coraz ładniejsza, nawet jako wiekowa osoba.

Edna_fw

Ciężko się z tym zgodzić: jako dojrzała kobieta nie wyglądała jak kobieta dziecko, na pewno nie jak Rusin. Wręcz bym powiedziała, że z wiekiem była coraz ładniejsza, nawet jako wiekowa osoba.

Edna_fw

Ciężko się z tym zgodzić: jako dojrzała kobieta nie wyglądała jak kobieta dziecko, na pewno nie jak Rusin. Wręcz bym powiedziała, że z wiekiem była coraz ładniejsza, nawet jako wiekowa osoba.

mgrzesiek

Nie da się z tym nie zgodzić... " Za jej Poli Raksy twarz, każdy by się zabić dał"

mgrzesiek

"To najpiękniejsza aktorka w historii filmu"

FYP

mgrzesiek

Najładniejsza to była Elżbieta Czyżewska. Ale oczywiście mieliśmy naprawdę wiele pięknych I utalentowanych aktorek w zeszłym wieku.

użytkownik usunięty
mgrzesiek

Twarz aniołka

mgrzesiek

Dzis skonczyla 80 lat! Piekny wiek.

mgrzesiek

I nadal jest

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones