Quentin Tarantino

Quentin Jerome Tarantino

8,9
42 131 ocen pracy reżysera
powrót do forum osoby Quentin Tarantino

Niecierpię i nienawidzę go jako aktora i reżysera, jest tak marny, że szkoda czasu na oglądanie jego facjaty. Ogólne wrażenie jakie na mnie wywarł jest fatalne - taki chory umysłowo gość, który sam nie wie czego chce - poprostu nic nie warty gość, cieniarz pospolity. Mogłabym powiedzieć, że ma chory umysł, ale dlaczego musi karmić tym ludzi?!

Kasha

Totalna porażka?
chyba tylko po przeczytaniu twojego "bardzo twórczego" komentarza. Sądzę że do wielu filmów nigdy nie dorośniesz, bo nie każdemu jest to dane, by móc dostrzegać COŚ więcej niż swój pępek. Jak twierdzisz "szkoda czasu" ale na ciebie dzieciaku.
Wogóle to jest mi ciebie szkoda. Jesteś naprawdę żałosna w tej swojej "ambitnej krytyce".

bebequex

Quentin Tarantino
Dzięki za szczerą wypowiedź i cieszy mnie to bardzo, że kobietę dobrze po trzydziestce nazwałeś(aś) dzieciakiem - jakże miło się to czytało ;-)
Wiesz co, ale mam własny gust i to, że wszystkim podoba się szaleniec Tantino to nie znaczy, że muszę krakać jak wszystkie wronki, że on świetnisty i już.
A po za tym nie przepadam za filmami z przemocą, a z on wciska ją na siłę, bo to się teraz ludziom podoba.
No widzisz taka ze mnie przekorna i staroświecka kobita, więc wybacz mi to, proszę.

Kasha

Sprostowanie
On(tarntino) CI nieczego nie wciska bo nie sadza cie przed telewizorem i zmusza do ogladania... a ze ci si enie podoba to faktycznie ma praw Ci si eni podobac bo jest jego filmach zawarte bardzo duzo groteski.A to ze ktos mowi jaki on jest swietny tot ylko wyraza swoja opinie na tjego temat tak samo jak ty wyrazilas swoja.I nikt tobie nie powie ze nam wciskasz ze on jest kiepski a jak tak powie to nie zastanowil sie wiele nad tym co mowil.
Pozdrowienia i Respect!

Kasha

Co do tej "przemocy na siłę": jest różnica miedzy nawalankami z Chuckiem Norrisem i innymi produkcjami klasy B. a twórczością Tarantino. Widocznie nie jesteś wprawnym widzem, który potrafiłby odróżnić powagę od pastiszu czy parodii. Nie znasz się po prostu...

Kasha

Pani wybaczy, ale dyskwalifikowanie filmu ze względu na obecną w nim przemoc i nazywanie jego reżysera szaleńcem - to największa głupota jaką w życiu widziałem. Ludzie, przejrzyjcie na oczy! - przemoc to NAJNORMALNIEJSZY NA ŚWIECIE element sztuki filmowej. Sam Tarantino pytany, dlaczego w jego filmach jest przemoc, powiedział: "A czy ktoś pyta Madonnę, dlaczego w jej filmach jest muzyka? W moich filmach jest przemoc, bo jest zabawna i ekscytująca. Co innego przemoc w prawdziwym życiu, którą uważam za prawdziwą plagę współczesności."... Czy trzeba coś dodawać? Nie sądzę. Więc pięknie proszę, z wisienką na wierzchu - Skończcie z tymi głupimi komentarzami na temat przemocy w jego filmach!

Kasha

No cóż
No cóż nie poznałaś sięna geniuszu tego człowieka.
Najbardziej fantastyczne jest w nim postrzeganie świata i przelanie tego na obraz. Niektórzy próbowali go naśladować, ale skutki marne.

cez_ar

a jeszcze bardziej fantastyczne jest to, ze to on wszystkich naśladuje:) i skutki są genialne.
a chciałem spytac kto dokładnie stara sie naśladowac mistrza? tak żeby było to bardzo widoczne na obrazie? dzielenie historii na epizody, niechronologiczny układ akcji.. wielu reżyserow teraz tego używa. a co poza tym?
Bo z tych widocznych "naśladowców" Guyowi Ritchie się udało i skutek był zaskakująco dobry, jeśli chodzi o przekręt:D w sumie to nawet nie wiem czy to było do końca takie naśladowanie.. pare motywów było dużo lepszych, których tarantino mógłby pozazdrościć. za oknem pada.. to ja idę obejrzeć ten przekręt, bo się stęskniłem:) pozdrawiam!

core

Masz racje Guy Ritchie jest świetny, może nawet lepszy niż Quentin

Kasha

Chory fanatyzm?:>
HAHA! Ktoś już Ci ładnie , dziewczynko, odpowiedział: nie dorośniesz. Do sarkazmu bowiem i prześmiewczości należy, inaczej nigdy nie odkryje się inteligencji owej. Ty nie odkryłaś. Ale w podstawówce też nie do końca doceniałam Pulp F. choćby. Śmieszył mnie, lecz dziecko nie potrafi do końca pojąć genialności takich obrazów.
Poza tym Twój komentarz świadczy (mam taką nadzieję, bo trudno mi uwierzyć aby ktokolwiek był na tyle głupiutki, by oceniać nie znając) także o jego wielkości. W końcu zafascynował Cię, skoro piszesz: >>... ale dlaczego musi karmić tym ludzi?!<<, bo oglądałaś i oceniłaś...Tylko dlaczego nie wyłączyłaś od razu, skoro go nie rozumiesz?
A to pytanie raczej nie było retoryczne, więc Ci odpowiem: BO LUDZIE KOCHAJĄ INTELIGENTNEFILMY! A inteligencja ma wiele twarzy! Może być w konwencji Siódmej pieczęci, może w stylu >>Prawdziwego romansu<<.

Arrakin

Arrakin, widziałem ,że Cię tu znajdę. :)
Ale nie wiem dlaczego twórczość Quentina nazywasz inteligentnym kinem - jest to wprawdzie kino niegłupie, lekkostrawne i ładnie skrojone (bardzo "na miarę" widza) ale jako przykładu kina ambitnego to bym go nie dawał. :) Quentin jest trochę podobny do M. Moora - genialny filmowy szalbierz i manipulator (ale pożerający powoli swój własny ogon), ale porażająco głębokich prawd dopatrzyć u niego się można tylko przy duuużym wysiłku dobrej woli. Wolę już filmy Ritchiego - podobny montaż i świeżość pomysłów, a nie ma drażniących pseudofilozoficznych wynurzeń i maksiarskich tekstów dla nastolatków. :))))

Kondrat

Wybacz, że się wtrącam, ale nie mogłam się powstrzymać by nie dodać własnych 3 groszy ;) Moim zdaniem to, co z całą pewnością wyróżnia Tarantino spośród innych współczesnych wzbudzających silne emocje reżyserów, w tym przytoczonego przez Ciebie świetnego Richie&#8217;go, to przede wszystkim wyczucie w czerpaniu inspiracji z różnych gatunków filmowych, by po przetworzeniu ich na własny sposób stworzyć coś jak najbardziej charakterystycznego, oryginalnego, nowatorskiego i często absolutnie szalonego. Bo jego filmy to nie tylko i wyłącznie &#8216;czysta gra&#8217; i zabawa konwencjami oraz przeróżnymi motywami, operowanie ironią, jak również zapadający w pamięć niejednoznaczni mocno zarysowani bohaterowie i błyskotliwe dialogi, to przede wszystkim trudny do zdefiniowania klimat i autentyczna fascynacja kinem odczuwalna we wszystkich jego dotychczasowych obrazach.

Jednak &#8216;enfant terrible&#8217; amerykańskiego kina, jak jest często określany to również twórca przewrotny, pozytywnie nieobliczalny, zaskakujący i z pewnością inteligenty, czego dał dowód nie tylko choćby we &#8216;Wściekłych Psach&#8217;, &#8216;Czterech Pokojach&#8217; czy &#8216;Pulp Fiction&#8217;, lecz również w obu częściach &#8216;Kill Billa&#8217;, a zwłaszcza w moim ulubionym vol. 2, który gorąco Ci polecam i gdzie oprócz jak zawsze świetnie dobranej ścieżki dźwiękowej, pobrzmiewa o wiele bardziej refleksyjny i dojrzalszy ton niż w całej jego dotychczasowej twórczości. Udowadnia to poprzez pokazanie prawdziwego oblicza zemsty, której temperatura w miarę rozwoju akcji zdecydowanie nie przypomina &#8216;dania na zimno&#8217;. Według mnie to, co zostało zaserwowane w kontynuacji wyraźnie świadczy o tym, że słynny Mr. T nie powiedział jeszcze swojego ostatniego słowa & że jeszcze niejeden raz nas będzie w stanie czymś nowym zaskoczyć dostarczając wielu nieoczekiwanych filmowych doznań, równych wszystkim mocnym doświadczeniom Panny Młodej razem wziętych, na które już teraz czekam z niecierpliwością.;)

Kondrat

Hey K., ja zawsze Twe odpowiedzi natomiast znajduję z opóźnieniem... nie wiem czy dodać coś do Cherry, skoro zawarła wszystko co należy:)

Natomiast Kill Bill 2 to, dla mnie, jednak już inna historia. Bliżej mu do J.Brown, aniżeli jedynki- w takim znaczeniu iż odchodzi nieco od twórczości, z jaką Q.T. się kojarzy i ... za jaką ja go uwielbiam. Dla mnie to jego fanaberia i mimo wszystko pozostanę przy KB vol. 1.

Aha- wiec cóż K. masz za kino ambitne i inteligentne, rzuć kilka tytułów, bo ciekawa jestem ... Definicja definicji nie równa. Tak ślicznie w Celebrity Woody wyśmiał pojecie kina ambitnego...:P... :) Hmmm... Tarantino jest tak samo wielkim człowiekiem kina, jak Depp aktorem. Tego ostatniego mogę bez wyrzutów sumienia nazwać talentem wszechczasów, znacznie zdolniejszy aniżeli legenda jak Brando. Chodzi mi zatem o to iż z tą ambicją, talentem, itp., zbyt często rozpatruje się szablonowo i skreśla tych co są na afiszu... mam nadzieje że to nie Twa metoda... bo po ostatnim stwierdzeniu strach mnie ogarnął iż może jednak..;P

Pozdrawiam Was;)

Kondrat

jak mozna quentina porównywac do tego pustaka i przyglupa jakim jest Moore( któremu lewackosc na moozg uderzyła juz dawno).człowiek puknij sie w te makuwe

użytkownik usunięty
Kasha

Kacha sama jestes porazka
mozna go nie lubic moze i jest irytujacy dla niektorych ale na pewno nikt rozsadny nie odwazy sie stwierdzic ze ten koles to marny rezyser ,wskaz mi drugiego rezysera ktorego tworczosc tak silnie oddzialowywala na innych tworcow lat 90, naucz sie pokory zakompleksiały beztalenciu

użytkownik usunięty
Kasha

Do Kashy
kobieto po 30 jak sama sie okreslasz , porywasz sie na teksty typu ze wciska nam przemoc a nie zastanawialas sie ze ejst zupelnie inaczej?Tarantino ubolewa nad bezczulicą wspolczesnych lat pokazując przemoc w taki wlasnie sposob jaki my odbieramy-smiejac sie z tego smiejemy sie z samych siebie,przemoc sprowadza do absurdu bo absurdalne są nasze reakcje na nią,

Kasha

idź się lecz
Jak sie ktoś nie zna się na dobrym kinie, to może tak powiedzieć, ale coż. Ale odpuść nam nasze grzechy jak i my odpuszczamy naszym winowajcom...

Kasha

Hahahahahahahahahahahahahahahahahaha...hahahahahahahahaha...hahahahah....ale jaja...hahahaha no wiecie co ludzie lepszego kawału to w życiu nie słyszałam...Dosyć tego szajsu -----))))))))))
QUENTIN MISTRZ!!!!!!!
QUENTIN BÓG KINA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
NA WIEKI WIEKÓW
....

Kasha

Uważam, że jeśli ktoś pisze takie rzeczy na temat Tarantino kłamie. I nie chodzi tu o gusta i guściki. Chodzi o umiejętność dostosowywania się i dostrzeganai tego co dobre. Niestety, ale jak na dorosłą kobietę, to nie możesz się tym poszczycić. Jak możesz nienawidzić kogoś, kogo nie znasz? Rozumiem, że może jego filmy do ciebie nie docierają, albo ich nie rozumiesz, ale bez przesady. Poza tym, na złota palmę Festiwalu w Cannes trzeba sobie mocno zasłużyć.
Oglądałaś "Urodzonych morderców"? Tarantino pisał scenariusz do tego filmu. Film sam w sobie genialny. W tak krótkim czsie tyle opowiedziec jest sztuką. Niewiem, w jakich filmach gustujesz, ale przełącz już te muminki na coś bardziej twórczego.

Kasha

...Quentin kręć dalej swoje filmy i nie przejmuj sie opiniami prymitywnych debilek !!!

użytkownik usunięty
Kasha

Dobra moze niektorzy troche przesadzieli (trux), ale na kino trantiny niewolno patrzec doslownie, to jest cos wiecej niz film, to sztuka. Q. robi filmy bo kocha kino i robi je dla ludzi, ktorzy tez je kochaja i tyle. A co do jego chorego umyslu, to sie zgodze, ale w tym fachu to zaleta i dowod na jego niekomercyjnosc
P.S. o 'natural born kilers' tarantino sam wypowiadal sie krytycznie i mial sporo racji:)

hmmm, mi NBK bardzo sie podobal,
ale zeby ogladac tego typu filmy trzeba umiec je ogladac.
Jak ktos nie ma pojecia o sztuce filmowej to powie ze taki film byl do bani, bo za duzo przemocy, bo nie rozumie filmu lub film jest po prostu glupi (lol).
Ludzie !! Nauczcie sie ogladac filmy Tarantino i skonczcie z muminkami i gumisiami !! Czas najwyzszy dorosnac i zaczas oceniac filmy tak jak kazda inna forme sztuki [ np. malarstwo ]

PS. Mam znajomego ktory ogladal 4 razy Pulp Fiction bo nie rozumial flimu [omfg ] :/

PS 2. Ja Pulp Fiction [ takze i Snatch pana G.R. ] moge ogladac w nieskonczonosc, bo ten film jest genialny sam w sobie i tylko genialny umysl mogl go stworzyc !!

Poklony Dla Tarantino :P !!

Kasha

widzę, że nie za bardzo znasz sie na kinie.. ekhm.. nie wiem co tu robisz :/ zalosna jestes

Kasha

Po prostu nie wiem, co ci powiedziec-nie chcesz, nie oglądaj ani jego filmów, ani jego facjaty. Ale ten "chory umysłowo" facet zmienił oblicze kina, czy Ci się to podoba, czy nie. Więc chyba jednak nie tak do końca nic nie warty, co? Jeśli nie rozumiesz jego filmów to Twoja sprawa - nie każdy potrafi docenic tę lekkość,z jaka Q żongluje konwencjami, prezentując najróżniejsze techniki reżyserskie. Nie każdy lubi jego poczucie humoru. Nie każdy zachwyca się muzyką, jaką dobiera do swoich filmów. ale, na litość boską, nie wylewaj na niego pomyj, tylko dlatego, ze nie podobaja Ci sie efekty jego pracy.

użytkownik usunięty
Kasha

Tarantino jest rzeczywiście świetnym reżyserem ale wielu ludzi go nie rozumie w większości z powodu nieznajomości sztuki filmowej przez co nie umieją wyłapać "cytatów" i "smaczków" w filmach Quentina.
To jest facet który kocha kino i zna je od podszewki więc bawi się do woli tworząc filmy - miesza gatunki i style - niestety niektórzy nie potrafią ( nie chcą ?) przyznać tego zauważyć , po prostu łatwiej zbesztać jego twórczość jako bełkot epatujący przemocą.

Kasha

hmmm... nazywac tego Poete Wspolczesnego Kina i Krola Filmowego Postmodernizmu marnym, to chyba co najmniej brak skromnosci :P
jezeli nie przemawia do Ciebie Jego tworczosc, to niech przemowia chociaz fakty: na festiwalu w Cannes w 1994 roku Tarantino otrzymal za "Pulp Fiction" Zlota Palme, wygrywajac (calkiem zreszta zasluzenie) z "Czerwonym" Kieslowskiego...
a tak wogole, to czemu "nie cierpisz" go w pierwszej kolejnosci "jako aktora", a dopero potem "rezysera"? (tym bardziej, ze jest przede wszystkim wybitnym scenarzysta... ;))

Kasha

JEŚLI CI SIĘ NIE PODOBA, TO NIE OGLĄDAJ, BO SWOIMI TANIMI OPINIAMI ZNIECHĘCASZ TYLKO LUDZI, KTÓRZY MOGLIBY DOSTRZEC JEGO GENIUSZ, BO MAJĄ BARDZIEJ WYSMAKOWANY GUST NIŻ TY.

użytkownik usunięty
Kasha

HAHA Skąd się biorą takie "typy" jak ty???? Przypuszczam, że dla ciebie mistrzosto kina to filmy takie jak: Rambo, Komando itd; do obiadu u mamusi Klan, a na dobranoc z przyjacielem Titanic. Oglądałeś "Forrest Gump"???? Jak tak to już widze twoja zaczerwienioną gębe gdy pojawia się wątek na temat inteligencji głównego bohatera. Ps. Życze zdrówka. (SPIDER)

użytkownik usunięty

Wiecie co, większych jaj to ja nigdzie nie widziałam.Jesteście żałośni.Może lepiej oszczedźcie sobie tych "pochlebstw".Szkoda gadać.

użytkownik usunięty

Wiecie co, większych jaj to ja nigdze nie widziałam.normalnie aż sie czytać nie chce. Może lepiej oszczędźcie sobie tych docinek bo za daleko to nie dojdziecie.Przecież to jest forum filmowe!!!!!!!!!!!!!!nie umiecie czytać?!?????????!!!!!!!!

Nie czytałem wcześniej:P , ale uważam, że Wściekłe Psy to naprawdę świetny film gangsterski. Bardzo brutalny i nie dla wszystkich, ale Tarantino ma niesamowitą siłę przekazu i to co robią jego bohaterowie jest tyle absurdalne co realne, a aktorzy jak u Bułhakowa mogą w każdej chwili zrobić cos czego reżyser wogóle sie nie spodziewał...

użytkownik usunięty
Kuba_16

W gruncie rzeczy uważam że filmy Tarantina pomimo całej tej przemocy dążą do prawd bardzo moralnych np.to co sie dzieje pomiędzy Białym i Pomarańczowym pod koniec filmu Wściekłe Psy jest według mnie bardzo moralne i wzruszające,pokazuje to głębie relacji między ludzkich.Ale według mnie Tarantino z lekka traci wigor-Wściekłe...i Pulp...to filmy doskonałe,Filmem Jackie...Tarantino obniżył nico poziom i kontynuował nienajlepszą passe filmem Kill Bill.vol.1. Bo druga część Killa btła już nieco lepsza.Tarantino jest reżyserem nieprzwidywalnym i nigdy tak naprawde nie wiadomo co wyjdzie spod jego warsztatu...Podejrzewam że ten wspaniały twórca nie raz nas jeszcze zaskoczy...................... .......................

Kasha

Widać, że na kinie się nie znasz, nie czytałęm opdowiedzi na twój komentarz, ale mam nadzieje, że ludzie popierają twórczość Tarantino, po pierwsze on skorzytsał z filmów kompletnie nie znanych w Usa, mao popularnych, stworzył własny styl, dzięki czemu doceniają go i ci mierni pożeracze chłamów filmowych i że tak powiem koneserzy sztuki filmowej, ale co ty możesz wiedzieć o filmach? Być może nie rozumiesz dzieł Tarantiono.

mario790___

łoł, mario, noś portret wielkiego Kubricka dumnie. Quentin rządzi, zawsze to powtarzałem, mój ulubiony film - Pulp Fiction oczywiście. Smutne, że kobieta po 30 jak sama powiedziała zachowuje się jak szczeniak i umie jedynie zbluzgać coś, czego nie rozumie - a to druga rzecz nad czym trzeba ubolewać.

Satch

A Kubrick równie wielki...
mój ulubiony filmik Tarantino Kill Bill oba tomy. Wieje z niego prawdziwym geniuszem. Z jednej strony genialna muzyka, aktorstwo, scenariusz, przesłanie i reżyseria (Bajkowy motyw mnie rozwalił), z drugiej lekka parodia anime i gore, oraz filmów sztuki walki. Reszta też wspaniała tu naprawdę trudno oceniać. Dla takich ludzi warto być kinomanem. Chciałbym kiedyś uścisnąć mu dłoń i podziękować za to co zrobił dla mojej największej życiowej pasji - dla KINA. Może w niedalekiej przyszłości będę jego kolegą po fachu, a wtedy zrobię wszystko, żeby być taki wielkim jak on. No i może wtedy łatwiej mu tę dłoń uścisnę:)
POZDRAWIAM

Kasha

Quentin Tarantino jest mistrzem kina. Żadne głupie babsko nie zmieni tego swoimi nadwyraz debilnymi wypowiedziami. On stworzył swój własny, niepowtarzalny styl, a krew i przemoc są właśnie częścią tego stylu :) Pulp Fiction rox !!! ;)

Kasha

wedlug mnie on jest genialny, ale co kto lubi

tarakatatula

A ja uwielbiam szaleńców! Nie wszystkie jego filmy, ale kilka napewno :)

MADLEN

Quentin wymiata :). Jest mistrzem w kinie, na jego filmy zawsze będę chętnie chodziła choćby nie wiem o czym były ;).
Chory fanatyzm?
A czemu by nie? :D

Kasha

To nie oglądaj jego filmów! Jak możesz pisać takie bzdety o twórcy "Pulp Fiction"?! Nikt ciebie niczym na siłę nie karmi, nie chcesz, nie oglądaj, tyle.

Kasha

Osoba rozpoczynajaca ten temat chyba spadla na glowe z wysokosci poziomu swojej glupoty..... Mysle ze na lekarza w tym przypadku jest juz za puzno

Kasha

Wymiękam po prostu, wszyscy jedziecie autorkę postu w ten sam sposób za pomocą tych samych argumentów. Haha i wy piszecie o inteligencji. Czy to ma sens? :| BTW. Chyba zacznę pisać prowokacje. Fajna sprawa patrzeć na teksty pocących się nad klawiaturą pieniaczy

Kasha

Sama jesteś marna. Jak nie chcesz, to nie oglądaj. Rodzice chyba Cię nie zmuszają?

Molly

Dlaczego obrażasz autora tego tematu? Jeśli zdanie o kimś jest krytyczne to nie wolno go głośno wypowiadać? Tarantino jest osobą ze świecznika i też nikt go tam nie pchał na siłe.

Sleppy_Hollow

Po pierwsze: autorkę, a nie autora (to różnica), a po drugie: wcale nie obrażam, tylko podtrzymuję zaproponowany przez tę autorkę poziom. Jeśli ktoś używa określeń: "nienawidzić", "facjata", "chory umysłowo", "cieniarz pospolity", a w końcu "marny", to dlaczego mi nie wolno użyć tego ostatniego? W końcu ja też mam prawo do ekspresji...
Adwokat się znalazł.

Molly

Zadałem ci grzecznie proste pytanie, autorka (bo to różnica, chociaż nie wiem jaka) swoje jak to ładnie nazwałaś "wyciskanie soku" opiera na na owocu który dokładnie mogła obejrzeć, ty natomiast adresując pod jej adrsem swoje epitety jesteś gołosłowna, chyba, że użytkowniczka "Kasha" to ukrywajaca się aktorka (a nic mi o tym nie wiadomo). Hmmmm - adwokat.....tak bym tego nie nazwał, ale uznałem to za komplement i.........doceniam

Sleppy_Hollow

Powinieneś być zatem usatysfakcjonowany, bo udzieliłam Ci na nie odopwiedzi.
Dwie sprawy na koniec:
autorka - osoba tworząca, płci żeńskiej,
autor - osoba tworząca, płci męskiej,

Przyznasz, że różnica płciowa, to istotna rożnica. A ponieważ Kasha wypowiada się na swój temat w I os., l.p., rodzaju żeńskiego, to uznałam, że należy nazywać ją autorką.
To chyba wystarczające uzasadnienie. Opiera się na wiadomościach, które większość z nas uzyskała już w klasie podstawowej.

Druga sprawa:
Czytasz moje wypowiedzi bardzo niedokładnie. Nigdy nie użyłam określenia "wyciskanie soku".

Molly

Usatysfakcjonowany byłbym gdybyś odpowiedziała konkretnie a nie skupiała się na uszczypliwośći. Chcesz mi wmówić, że zdanie kobiety na tematy dotyczące "ludzi kina" powinniśmy rozpatrywac inaczej niż zdanie mężczyzn? Z taką formą feminizmu jeszcze się nie spotkałem, niemniej jednak szanuję twoje poglądy.
Twoje wypowiedzi czytam bardzo dokładnie (bo wydały się tego warte),
ekspresja - z łac. "exspressio" - co oznacza "wyciskanie soku"

Sleppy_Hollow

Ja skupiłam się raczej na poprawności gramatycznej. I reprezentuję jakiejkolwiek formy feminizmu.
Użyłam słowa "ekspresja" w znaczeniu dosłownym. Przeczytaj w słowniku. A z tą etymologią to raczej zle forum wybrałeś.

OTO MOJE novissima verba.

Molly

Etymologia z pewnością jest bliższa filmowi niż tzw. "poprawnośc gramatyczna", niestety nie mam słownika a skoro ty nie chcesz już rozmawiać to chyba umrę w niewiedzy....szkoda.
ale uszczypnę cię na koniec (ale tak bez złych intencji) - "I reprezentuję jakiejkolwiek formy feminizmu" -czy to jest gramatycznie poprawne?

Kasha

Hmmm... nie można się z Tobą zgodzić, bo ocena jest zbyt płytka, ale fakt, że na gość sprawia wrażenie psychopaty. Myślę, że gdyby los potoczył się tylko odrobinę inaczej, to on mógłby spokojnie kandydować do fotela największego maniaka ameryki ;-)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones